montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: ozi »

hej
Nie pierwszy już raz montowałem dziś tarcze na tył wywalając bębny aczkolwiek dziś rzuciła mi się w oczy dziwna sprawa...
Belka tylna w miejscu montażu czopu jest podtoczona w celu wyrównania powierzchni (podtoczenie to nie jest wykonane na całej powierzchni) - przy bębnach czop ma małą średnicę podstawy i mieści się w podtoczeniu, przy założeniu czopów pod zacisk hamulcowy podstawa jest dużo większej średnicy przez co tylnym dolnym skrawkiem nakłada się na powierzchnie nie przetoczoną ( powierzchnia ta jest wyższa o 1mm). Oglądając powierzcnie styku belki z czopem widzę niestety w tym miejscu prześwit. I tu rodzi się w mojej głowie pytanie:
Czy nie powoduje to zbieżności tylnych kół?

Akurat dziś pod dolne śruby mocujące czop montowałem podkładki 0,6mm w celu pochylenia tylnych kół (negatyw) ale nadal mam wrażenie, że koła są zbieżne. Jeśli ktoś nie rozumie moich wywodów mogę wrzucić foto.
Obrazek
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: lehu »

Jak ja montowałem tarcze, to cała powierzchnia była płaska :/, może jakąś dziwną belkę masz z golfa 1 albo coś.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: ozi »

mam belkę z scirocco 1.6 87r
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: Majkel »

Zrób zdjęcie ja już przekładałem bębny na tarcze w dwóch autach a z jednego nawet ściągałem bębny i wszędzie wydaje mi się że ta powierzchnia była podtoczona po całości na równo.
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: Nex@pl »

Jak cos mam cala belke, gdybys potrzebowal, z checia sie jej pozbede.
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: ozi »

ponawiam pytanie dla prawdziwego znawcy! ;)
jako, że na dniach będę robił kolejną belkę to znów zerknąłem na powierzchnie pod czop - również nie jest podtoczona na całej powierzchni.
Tak więc belka z scirocco 1.6 87r oraz belka scirocco 1.8 85r (ze stabim) nie ma wyrównanej całej powierzchni pod czop - po całości.
Ktoś ma belkę luzem by zerknąc jak to wygląda?
A może źle zakładam czopy? z lewej na prawą i na odwrót? czop zakładam dużym otworem na czujnik absu do góry tak?


edit:
tak teraz patrzę, że etka podaje dwie inne belki dla zwyklaka i 16v oraz, że nr belki zwyklaka czyli 8v pokrywa się z nr belki gol mk1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: spirit »

U mnie w białym siedzi belka z Jetty MK I, wersja oryginalnie z bębnami oczywiście. Jak mam otwory od czujników ABS w czopach od tarcz za cholerę nie pamiętam, ale luzem leży u mnie belka z Polo 6N2 z tarczami i otwory od czujników są z dołu. A powierzchnia pod czopy z tego co pamiętam nie była równa, jak na razie nie mam z tym żadnych problemów.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: ozi »

dzięki za odp. - muszę zerknąć czy da się zamontować czopy z L na P ale raczej nie bo otwory dolne mają mniejszy rozstaw od górnych
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: Kamil_DG »

Otwory abs powinny byc od gory, tak mam w corrado. Do sroki wkladalem czopy chyba bez otworow pod abs i nie dalo sie ich zle zalozyc z tego co pamietam i belka tez nie przeszkadzala, Kilku znajomych zmienialo bebny na tarcze i nie miala problemow z ta powierzchnia pod czopem, ja tez to mialem plaskie. Moze korozja tak sie odcisnela i wystarczy czyms to zedrzec?
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: montaż tarcz z tyłu - komplikacje?

Post autor: ozi »

a co ja amator? :) u siebie szlifowałem tarczą listkową - żywa stal
to podebranie nie jest idealnie pod czop bębna zrobione (jest wieksze) - jak będziesz kiedyś jeszcze robił zmiane z bębna na tarcze to sie przyjrzyj pod czop jaki prześwit między czopem a belką. Nie twierdzę, że tak się nie da jeździć bo sam tak jeździłem w innej sroce ale na pewno powoduje to lekki negatyw i zbieżność kół
Pozdro
Obrazek
ODPOWIEDZ