Głośno pracująca skrzynia biegów

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Bartezz
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:13
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Głośno pracująca skrzynia biegów

Post autor: Bartezz »

U mnie tez byl ten sam problem ale juz zostal rozwiazany :) Zestaw naprawczy zalatwil sprawe ;) Jeszcze tylko zapytam, ile tam wchodzi oleju do skrzyni? :)
Obecnie jest:
Scirocco GT 1987
Golf 1
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Głośno pracująca skrzynia biegów

Post autor: Son_Goku »

U mnie weszło coś ok 1,6 litra ale dolałem jeszcze dwie setki przez czujnik wstecznego. :roll:
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głośno pracująca skrzynia biegów

Post autor: Ruszowy »

Son_Goku pisze:Założyłem ten temat pół roku temu w związku z głośno pracującą skrzynią biegów. Przyczyną było za mało oleju w skrzyni. Niecały litr... Olej wyleciał przez cieknące simmeringi flansz półosi. Po uszczelnieniu i zalaniu nowym olejem (Total 75w80) skrzynia znacznie ucichła i biegi wchodzą o wiele lepiej
Przyjacielu, po 1l oleju w skrzyni odezwie Ci się łożysko wyciskowe sprzęgła.
Nie wiem jakiej jakości miałeś zlany olej ze skrzyni ale ja jakieś 2lata temu zlałem też niecały litr bardzo gęstej mazi bo 5 mi wyskakiwała na autostradzie. Nieszczelny simering flanszy teraz dopiero znalazłem po wyjęciu skrzyni jak zaczęło napierdalać po puszczeniu sprzęgła na luzie.
Oczywiście znowu był 1litr w skrzyni.
Jako dalszy ciąg historii olania uszczelniacza flanszy do wymiany przegub. Olej wypłukał smar z przegubu, po lewej normalne zużycie bieżni przegubu, po prawej bieżnia oleju pracującego w samym oleju
link do foty: https://goo.gl/photos/QH62s1LH1GgfnJPx8
ODPOWIEDZ