Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: wuszy »

Witam
Dziś założyłem sobie taki oto licznik do scirocco
Obrazek
https://www.facebook.com/UndergroundGar ... =3&theater

Sam go złożyłem z chyba 3 różnych liczników, dołożyłem też manetkę do mfa.
Problem jaki mam to że nie oblicza mi średniego spalania, zaraz po wyjechaniu pokazało się 0,7 litra i spadało do 0,1 i tak zostało.
Inna sprawa że nie nalicza mi kilometrów na analogowym wskaźniku, Mfa liczy kilometry, średnią prędkość , itp . więc czyjnik halla raczej działa.
Jakieś pomysły coo może być przyczyną ?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 09:09 przez wuszy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: Majkel »

Jak Ci nie nalicza kilometrów na analogu to pewnie zębatki masz zmielone w pył, rozbierałeś i składałeś z trzech i nie sprawdziłeś tego? :D A spalanie i tak pokazuje źle to po co Ci to, sciro się nie robi ecodrajwingu tylko się zapierdala :D
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: wuszy »

No w sumie to nie sprawdziłem mechaniki prędkościomierza, jestem elektronikiem , nie zegarmistrzem :P Ale to jeden problem, a dlaczego nie działa spalanie średnie ?
Spalanie nie ma się pokrywać z rzeczywistością, ma być, jak jest to ma działać, po to zakładałem MFA żeby działało.
Wskaźnik chwilowego spalania też nie będzie pokazywał dokładnie bo jest z 2.0 a ja mam 1,6 na gazie ( co przy okazji rozwiewa możliwość "zapierdalania :D )
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: spirit »

Skąd brałeś podciśnienie do MFA ?, wężyk powinien być wpięty w króciec na małej gardzieli przepustnicy. Ale jak masz większą przepustnicę to i tak będzie przekłamywał, bo wartości podciśnienia na przepustnicy są inne niż na oryginalnej.

Edit.

Zmniejsz zdjęcie bo strona się rozłazi.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: wuszy »

Podciśnienie jest dobrze podłączone, reaguje tak jak powinno (analog).
Zastanawia mnie czy średnie spalanie nie jest obliczane na podstawie 3 parametrów: Podciśnienia, Przebiegu, obrotów ?
Jeśli tak :
Przebieg działa bo mfa nalicza kilometry
podciśnienie działa - chyba że czujnik padł - ale wiem że jest i reaguje
obroty- no obrotomierz działa ale nie jestem pewiem czy sygnał z obrotomierza dochodzi do mfa we właściwym miejscu.

Taśma z tyłu pochodzi z innego licznika bez MFA i musiałem go tam dolutować pamiętam że miałem zagwozdkę z sygnałem z obrotomierza. I tam będę szukał przyczyny.

Chyba że macie jakieś inne sugestie ?
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: spirit »

Za bardzo przekombinowałeś ten licznik, rolę ekonomizera z góry licznika spełnia średnie spalanie w MFA. Pokaż zdjęcie z tyłu licznika, może masz niewłaściwy czujnik podciśnienia. Do ekonomizera potrzebujesz aby prawidłowo działał czujnik na skrzyni.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
wuszy
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2013, 21:51

Re: Nie do końca sprawne MFA i naliczanie przebiegu.

Post autor: wuszy »

Nie wiem co to znaczy "za bardzo Przekombinowałeś" ;)
Wcale nie spełnia, Co innego wskaźnik średniego spalania, co innego wskaźnik chwilowego spalania.
To tak jak by powiedzieć że przekombinowałem car audio bo role potężnego suba JL spełniają 13 w drzwiach, no, po prostu nie :) jedne i drugie mogą służyć do odtwarzania dolnych rejestrów pasma jednak robią to w diametralnie inny sposób. :)

Czujnik powiadasz ? No jest taki jak był w liczniku z mfa, chyba że jest nie sprawny.
Ale to powinienem sprawdzić wywołując funkcję chwilowego spalania w MFA ?

Nie mam żadnego czujnika w skrzyni (poza czujnikiem świateł cofania). Jeśli chodzi Ci o działanie diody żółtej ze strzałeczką to w ogóle nie rozważałem jej uruchomienia.
ODPOWIEDZ