Saphir metallic Scala

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Saphir metallic Scala

Post autor: BossFazer »

Noo i stało się.. Scirocco, które zakupił mój świętej pamięci dziadek w 97r ma nowego właściciela... Teraz to ja jestem zmuszony się nim zajmować, bo cóż innego mi pozostało? Być może kilka osób z tego forum pamieta iż byłem posiadaczem białego GT II, którego musiałem się pozbyć na rzecz tego właśnie egzemplarza Scala.. :/ Biała sroka może to nie był perfect full wypas kozak, ale był moim pierwszym autem o którego starałem się dbać przez 5 lat... Stwarzała wiecej problemów niż frajdy, ale miałem na to wywalone. Ostatniego dnia przeglądu zabrałem ja na 200 km przejazdzke bez celu,jeździłem nią jakbym miał na siedzeniu obok małego członka rodziny. To był Kosmos ! Zdaje sobie sprawę, że niewiele Was to interesuje, ale chciałem gdzieś na internecie upamiętnić ten samochód, bo czuje że warto..

Teraz przejdę do meritum tematu, mianowicie Sciro mk II Scala, która jak na swoje lata wydaje się być w niezłej kondycji blacharskiej. Są jakieś niewielkie ogniska rdzy tu i tam, ale mam w planach działać jak najszybciej, czekam na przypływ gotowki :) Blacharsko jest całkiem nieźle, natomiast gorzej z silnikiem :/ Tutaj to już szopki i moje wymysły. Autko napędza silnik EX, który zamiast gaźnika ma założony kolektor dolotowy od JH na przepustnicy od Audi i stożku, paliwem jest tylko i wyłącznie LPG na blosie, poleciałem na oszczędności.
Ogólnie autko nie chce jeździć :/ problemem jak się domyśliłem może być inny wałek rozrządu, który siedział tam od momentu kupna auta.
Blisko mojego domu jest Warsztat samochodowy ( pozdrawiam chłopaków ;] ) w którym to męczyliśmy się kilka ładnych dni, ażeby auto zaczęło jeździć, nie chce ! Problemem jest brak mocy, mulenie na niskich obrotach, oraz dziwne dźwięki dochodzące z silnika po przekroczeniu 3 tys.. Wyjeliśmy głowice, została wyczyszczona w warunkach domowych, poskładaliśmy i dupa :D Ogólnie na gaźniku też bywało różnie, te dźwięki też sie pojawiały, skoki mocy itp.. Ogromnym problemem jest ustawienie rozrządu, którego teoretycznie nie da sie ustawić. Na znaki nawet nie patrzyliśmy, ponieważ auto nawet nie odpalało, aparat zapłonowy wymieniony, Cewka również i dalej nic, wiec ustawione jest tak, abym mógł podróżować do pracy i na zakupy. Obroty trzyma bardzo ładnie, nic nie faluje, nie kicha. Co to w takim razie jest ?!

https://www.youtube.com/watch?v=4WKjVIhtoS4

Załączam filmik w którym można zaobserwować strzelanie z wydechu, głośne ! Strzela po przekroczeniu 3,2 tys obrotów i odjęciu nogi z pedału gazu. Efekt jest ciekawy, bo ludzie się oglądają za jakimś porsche albo Lancerami, a tu taki "ładniejszy Polonez" :D natomiast to jest męczące już, te strzelanie oczywiście, bo przywykłem że ludzie się oglądają :)
Wnętrze jest oryginalne, tj. Scala. Fotel kierowcy wytarty w 2 miejscach, ale już mam na to patent i będzie jak nowy.

W sumie to tyle chyba.. Długo się zastanawiałem czy jest sens tutaj cokolwiek pisać, bo zauważyć można tendencje zniżkową zainteresowania "nowymi" autami na forum. Nie chce się chwalić, a raczej podzielić czymś co jakby nie patrzeć jest częścią mojej rodziny i mnie samego :) POZDRAWIAM !!!

Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Saphir metallic Scala

Post autor: Mowad »

Wyglada ladnie, bez udziwnien. Co do silnika to stawiam na rozrzad skoro na znaki nie da sie ustawic, jak zmienialem rozrzad w audi (w zasadzie te same silniki) to tez znak na kole walka rozrzadu byl w jakims miejscu z dupy, jak juz zdjalem pokrywe zaworow i ustawilem po prostu wg krzywek to zauwazylem ze ktos na kole zrobil wlasny znak i faktycznie wg tego znaku bylo dobrze. Nie wiem jak to mozliwe skoro wg klina powinno sie dac zalozyc to kolo tylko w jednej - wlasciwej pozycji, ale jednak mozliwe. Druga sprawa to zaplon, jak go w moim 16v ustawilem na znaku to tez silnik nie dzialal, strzelal przy probach odpalania, okazalo sie ze trzeba bylo przelozyc wszystkie kable o jedno miejsce dalej, bo palec byl w innym miejscu (a w 8v aparat mozna zamontowac totalnie odwrotnie wiec moze to tu tkwi problem, sprawdzaliscie kat wyprzedzenia zaplonu lampa stroboskopowa?).
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Saphir metallic Scala

Post autor: BossFazer »

noo i teraz sam już nie wiem co mam robić, bo silnik JH, tj. słupek siedzi jeszcze w białym, ale on też już lata świetności ma już za sobą.. :/ Myślałem o zakupie głowicy od Ex, ewentualnie od czegoś podebrać, ażeby było ok :)
z tego co sobie przypominam to aparat zapłonowy faktycznie był odwrócony o 180 * w stosunku do oryginału, co dawało mi do myślenia.. Ogólnie bardzo ciężko jest ustawić zapłon, bo wystarczy dotknąć aparat przy przykręcaniu i już dupa :D dosłownie muśniecie ! Lampa była stosowana, ale szczerze nie wiem jaki był tego efekt :D Ufam mechanikowi, bo to rodzina, sąsiad i kolega, on sprawdzał i ustawiał, więc podejrzewam że hały nie odwalił ;)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Saphir metallic Scala

Post autor: Sołtys »

Taki brat bliźniak jak mój ;) Tez Scala i chyba tai sam kolor (bynajmniej po zdjęciach podobieństwo). Co do tego strzelania to może warto wsadzić digi i powinno wtedy być OK
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Saphir metallic Scala

Post autor: BossFazer »

Sołtys pisze:Taki brat bliźniak jak mój ;)
chciałbym :P to strzelanie na razie sobie odpuszczę, są poważniejsze mankamenty :/
dziś sroll sprawił mi psikusa.. aku to juz eksponat muzealny i musiałem naginać do pracy rowerem :D
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
ODPOWIEDZ