Nieszczelna listwa zbierająca

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
R2R
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 03 sie 2010, 16:41
Model: Scirocco II
Numer GG: 9393456
Lokalizacja: krobia (wlkp)

Nieszczelna listwa zbierająca

Post autor: R2R »

Panowie, takie pytanie techniczne mam. Założyłem świeżo kupione listwy zbierające wodę z szyb przy ich opuszczaniu ale wydają się być za krótkie i nie łączą się z uszczelkami przez co do drzwi leci woda. Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co tu kaman? Może na łączeniach brakuje jakichś uszczelniający narożniczków? Wcześniej nic takiego nie miałem ale jakoś nie zwróciłem na te szczeliny uwagi

Obrazek

Obrazek

Od strony kierowcy jest to samo...
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieszczelna listwa zbierająca

Post autor: Ruszowy »

po 25latach odparowywania rozpuszczalnika guma się kurczy. Nic Ci nie brakuje, listwa jest za krótka, albo sprzedający przyciął abyś nie kręcił nosem że poszarpane rogi.
Polecam użycie czarnego uszczelniacza poliuretanowego boll w celu uzupełnienia uszczelki.
Jeżeli auto stoi pod chmurką to powinieneś uzupełnić te listwy aby woda nie zaciekała na wewnętrzną stronę drzwi. Ja przez taką pierdółkę mam oba drzwi do wymiany.
Awatar użytkownika
R2R
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 03 sie 2010, 16:41
Model: Scirocco II
Numer GG: 9393456
Lokalizacja: krobia (wlkp)

Re: Nieszczelna listwa zbierająca

Post autor: R2R »

Dzięki Ruszowy, tak podejrzewałem że będzie trzeba uszczelnić czymś zastępczym. A mówisz o masie uszczelniającej do szyb czy o poliuretanowej masie klejąco-uszczelniającej? Bo jak mi się sklei uszczelka, drzwi i szyba to będzie ambaras :P
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieszczelna listwa zbierająca

Post autor: Ruszowy »

ja używałem poliuretanowego uszczelniacza boll. Występuje w czarnym kolorze.
Mi udało się nie przykleić szyby.
ODPOWIEDZ