Regulamin

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Regulamin

Post autor: Kamil »

Regulamin Forum Scirocco Team Polska:

1. Zasady ogólne:
-zanim zaczniesz pisać, zapoznaj się z regulaminem,
-Forum STP dotyczy zagadnień związanych z VW Scirocco i motoryzacją, tematy niezwiązane z w/w. tematyką będą zamykane,
-przed zadaniem pytania sprawdź, czy nie zostało już zadane, użyj opcji szukaj, powtarzające się tematy będą usuwane,
-upewnij się, że umieszczasz temat w odpowiednim dziale Forum,
-precyzuj tytuły wątków tak, aby wiadomo było, o czym jest dany wątek,
-pisząc na Forum zachowaj zasady netykiety, używanie wulgaryzmów i obrażanie innych użytkowników nie będzie tolerowane,
-zachowaj zasady ortografii i interpunkcji w celu zwiększenia komfortu czytania innych użytkowników,
-umieszczanie treści nielegalnych na Forum jest zabronione,
-spam i wypowiedzi niezwiązane z tematem nie są mile widziane,
-nie pisz dwóch postów jeden pod drugim, używaj opcji edycji posta,
-wklejając większe zdjęcia (powyżej 800 pixeli szerokości) zamieść je w formie miniaturki (instrukcja w dziale FAQ),
-wklejając długi link, umieść go w formie skróconej (instrukcja w dziale FAQ).

2. Dział Nasze auta:
-umieść podstawowe dane o samochodzie, rocznik, dane o wersji silnikowej i wyposażenia,
-wklej przynajmniej kilka zdjęć samochodu z różnych ujęć,
-opisz dokonane modyfikacje, w miarę możliwości umieść zdjęcia przed i po zmianie,
-opisz planowane zmiany,
-aktualizuj na bieżąco swój wątek.

3. Forum Technika:
-zwróć szczególną uwagę na precyzowanie tematów!
-opisz swój problem lub poradę możliwie najdokładniej, podaj podstawowe dane, takie jak wersja silnikowa samochodu, objawy problemu, sposoby naprawy itp.
-w dziale Technika spam nie będzie tolerowany.

4. Forum Giełda:
-ogłoszenia powinny dotyczyć kupna/sprzedaży samochodów VW Scirocco lub części do w/w. modelu, inne ogłoszenia mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia!
-umieść temat w odpowiednim podforum (kupię/sprzedam), oferty oddania czegoś za darmo umieść w dziale sprzedam z odpowiednią adnotacją w tytule wątku,
-w temacie umieść informację o tym, co sprzedajesz lub co chcesz kupić,
-treść oferty sprzedaży powinna zawierać:
a)opis przedmiotu ogłoszenia i jego stanu,
b)CENĘ,
c)informacje o preferowanym sposobie kontaktu, ewentualnie namiary niezawarte w profilu użytkownika,
d)w miarę możliwości zdjęcia oferowanego przedmiotu,
-anons chęci kupna powinien zawierać opis dotyczący oczekiwanego stanu i wymagań dotyczących przedmiotu oraz informacje o preferowanym sposobie kontaktu, ewentualnie namiary niezawarte w profilu użytkownika,
-ogłoszenia z Forum Giełda będą usuwane automatycznie po 30 dniach od napisania ostatniego posta.

5. Forum FAQ:
-opisz dokładnie swój problem, wątpliwość, objawy niedomagań, sugestie lub oczekiwania,
-opisz podjęte wcześniej kroki.

Życzymy miłego korzystania z Portalu i Forum, mamy nadzieję, że niniejszy regulamin pozwoli na komfortowe używanie strony,
pozdrawiamy,
Zespół moderujący.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
gti69
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 248
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:00
Model: Scirocco II
Numer GG: 273886

Odp: Regulamin

Post autor: gti69 »

hej

nie wiem dlaczego zamknales temat zwiazany z moim i waszym rowniez serwisem www.dile.pl

moze nie jest on zwiazany z scirocco bezposrednio - ale moja oferta zamiany dotyczaca IPODA mowi o zamianie na kola z oponami zimowymi do VW - a dokladniej do mojej jedynki - takze chyba jakis zwiazek z scirocco jest....

ale tak na powaznie

jestem uzytkownikiem forum juz jakis czas (forum scirocco) i chcialem sie podzielic z innymi uzytkownikami nowa inicjatywa jaka jest dile.pl - wystawianie przedmiotow jest tam darmowe - takze nic sie za to nie placi - darmowa reklama - i cieszyloby mnie to gdyby uzytkownicy scirocco wymieniali sie rzeczami do sroczek... dlatego nie rozumiem Twojej postawy... czy posty o aukcjach na allegro tez zamykasz? - pewnie nie - bo allegro juz jest znane - a ja chcialbym aby ludzie tez poznali dile.pl - i jako ze jest to serwis darmowy - mogli z niego korzystac dowoli - bez jakichkolwiek zobowiazan

i chcialbym rowniez aby wlasciciele sroczek zamieniali sie rzeczami za posrednictwem dile.pl - poniewaz jest on ogolnodosepny - tak jak allegro - i moze za np spoiler do jedynki mozna dostac niezle swiatelka przednie itd...
dlatego prosze o odblokowanie watku i podejscie do sprawy regulaminu z odpowiendim powazaniem

dzieki i pozdrawiam
tomek
VW SCIROCCO GT2 '92 ABF -LHD
VW SCIROCCO GTX '84 ABF -RHD
VW SCIROCCO MK1 '78 -LHD
VW SCIROCCO Scala '91 -RHD
VW SCIROCCO GT2 '89 RHD
HONDA ACCORD AERODECK 2.0 '87 -LHD
AUDI A8 4.2 Quattro '96 -RHD
PORSCHE 924 '81 - LHD
PORSCHE 944 '84 - RHD
Były:
BMW 320 Coupe E36 '94
BMW 325 Coupe E36 '94
JAGUAR XJ6 3.2 '93
JAGUAR XKR 4.0 '98
VW CORRADO 16V '91
JAGUAR XJ6 2.9 '87
VW SCIROCCO Scala '91
VW GOLF MK3 GTI 16v
Audi A4 Avant 2.8 '98
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Regulamin

Post autor: Kamil »

serwis o ktorym temat zalozyles, nie jest zwiazany bezposrednio z motoryzacja. na takiej zasadzie jak piszesz, ze mozna wymienic czesci do samochodu, mozna kazdy temat zwiazac z motoryzacja, np. \"jaki telefon mam wybrac, zeby moc wezwac pomoc, kiedy scirocco mi sie zepsuje\" albo \"w jakiej bluzie bede najlepiej wygladal w moim samochodzie\" itd.

aukcje i ogloszenia maja swoj osobny watek, ale sa tam linkowane przedmioty do samochodu i tylko takie, a nie link do allegro, gratki czy swistaka jako takich, na ktorych mozna kupic wszystko, od uzywanych majtek po domek na mazurach, widzisz te subtelna roznice? jak dasz linka w temacie z aukcjami i ogloszeniami o ciekawych rzeczach do scirocco do konkretnej propozycji zamiany, to ani ja, ani nikt kto moderuje/bedzie moderowal to forum nie powie ci zlego slowa, natomiast reklama serwisu, ktorego zwiazek z motoryzacja jest, delikatnie mowiac, nikly, nie przejdzie.

rowniez pozdrawiam.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
wind
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 502
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II

Odp: Regulamin

Post autor: wind »

Obrazek :woohoo:
Scirocco mkII, Zender Z400, 1.8 20VT
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: Regulamin

Post autor: Bzyku »

-upewnij się, że umieszczasz temat w odpowiednim dziale Forum,
moze sie czepiam ale...watki takie jak
Ile palą nasze Scirocco
1.6 16V
Flansze wydechu
KOLEKTOR RUROWY DO 16V
mocowanie poduszki tylnej belki
Brewka do Scirocco II
czy nie powinny byc w dziale Technika?
bo na poczatku od razu zauwazylem ze tematy byly przenoszone, zamykane a teraz to bardziej w tematach pisze sie nie na temat ...nie bede tu cytowal tematow (bo zamiast pomoc lepiej sie z kogos posmiac) i wszsytko zamienia sie w \"kupe z wlosem\", a chyba nie taki byl zamiar
tylko bez napinki:P
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Maras
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 814
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:36
Lokalizacja: Poznań

Odp: Regulamin

Post autor: Maras »

Chciałem umieścić temat \"Ile palą nasze Scirocco\" w dziale technicznym, lecz opis mnie troszkę zmylił :).
Forum techniczne
Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco, tu zapytaj o rozwiązanie.
Oczywiście można przenieść ;).
Wszystkie filmy i zdjęcia z Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Scirocco w Polsce
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual
[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic
INTERNATIONAL SCIROCCO MEETING IN PL: [2009] Stęszew / [2010] Zbąszyń / [2011] Zbąszyń / [2012] Jesionka / Gąbin [2013] / Gołuchów [2014] / Czekam! [2015] :D

szklarz poznań
Nils
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2008, 11:00

Odp: Regulamin

Post autor: Nils »

może to nie na temat, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym:(
Moje pytanie odnośnie \"d)w miarę możliwości zdjęcia oferowanego przedmiotu\"-
jak zdjęcia (parę) zamieścić w anonsie:(((((?????

pzdr
nils
Nils
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2008, 11:00

Odp: Regulamin

Post autor: Nils »

Hallo Kamil!
nie mam odpowiedzi na moje wczorajsze pytanie:((((((
Odezwiesz się?

pzdr
Nils
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Regulamin

Post autor: Kamil »

nie zawsze wszystko zauwazam od razu.
pod oknem do pisania posta jest male okienko \"dołącz obraz\", mozna sobie wybrac obrazek z dysku i wrzucic go do posta.
mozna tez wrzucic na serwer zewnetrzny typu imageshack.us i wkleic do posta link, czy ewentualnie miniaturke (thumbnail).
btw. faktycznie, to jest faktycznie kiepskie miejsce na to pytanie.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ