Odszkodowanie za uszkodzony samochód w wyniku kolizji (OC)

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Odszkodowanie za uszkodzony samochód w wyniku kolizji (OC)

Post autor: Damiano »

Witam,

Panowie i Panie niestety moja sroka dostała starzała w tył. Babka się zagapiła i najechała.

Uszkodzone podłużnice, podłoga bagażnika, ściana bagażnika, zderzak, poszły lamy, tłumik, lekko wgięta klapa tył, spooler dolny porysowany. Nie ważne...

TU (Uniqa) bez oględzin zaproponowała 1800zł, jednak wolałem rzeczoznawcę. Wycenił naprawę na 6400zł i stwierdził ,że to przewyższa wartość samochodu więc będzie szkoda całkowita. I tak przyjęto 2000zł za średnią wartość minus 1000zł za auto po szkodzie i zostało 1000zl :shock:

Podczas rozmowy telefonicznej poprosiłem o dokument na podstawie wyliczono wartość pojazdu i ogólnie jak to wyliczyli do wglądu to otrzymałem odpowiedź ,że tego nie dostanę i mówi, że wyśle windykację po te 800zł. Oczywiście nie spękałem i napisałem maila do niego i do wiadomości jego kierownika gdzie nalegam na to aby wysłali mi kosztorys ,którym wyliczyli wartość samochodu. To cisza...

Co byście proponowali bo szczerze nie mam czasu się kopać z nimi i wolałbym aby to już robił ktoś za mnie.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odszkodowanie za uszkodzony samochód w wyniku kolizji (OC)

Post autor: Kamil »

To zleć to jednej z kancelarii, która się tym zajmuje. Kwoty niewielkie, to nie wiem jakie warunki Ci zaproponują, ale popytaj.
Wybieraj przebieraj: https://www.google.com/search?client=fi ... dowania+oc
A przede wszystkim pisz odwołanie. Te ich audatex-y i samary mają się do wartości na rynku jak książka kucharska do fizyki kwantowej.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Odszkodowanie za uszkodzony samochód w wyniku kolizji (OC)

Post autor: Damiano »

Dzięki Kamilu! Chyba tak zrobimy bo ja nie mam na to czasu.

Wiesz odwołanie chciałbym napisać ale nie mam nawet do czego jak nie chcą mi wysłać kosztorysu.
ODPOWIEDZ