zniżka na klasyka

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

Wlasnie dzis dyskutowalismuy na ten temat ze znajomymi. Problem tylko z ubezpieczalniami jest taki (przynajmniej z moich doswiadczen) ze jak przychodzi do wyplaty/naprawy to maja milion kruczkow w umowach drobnym drukiem albo na tyle niezrozumialem jezykiem ze ostatecznie i tak wyplaca ta wartosc rynkowa jak za normalne auto... Nie zycze nikomu zeby musial sie o tym przekonywac.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: zniżka na klasyka

Post autor: atosss007 »

scirorider pisze:
vwbounty pisze:No to wtedy jest gorzej bo naprawiasz pod okiem konserwatora ;)

no więc lepiej nie wjeżdżać, no chyba że się konserwator nie dowie ;) bo drzewo policji nie wezwie.... :P


Dobre :)

Ja tak Krzychu lukam za tym ubezpieczeniem bo wiesz ... :wink:
Jak się dziś dowiedziałem to z kartą automobilklubu będę miał opłacone 2 auta w cenie jednego. Muszę tylko kartkę od speca, ale to na następnym zebraniu bo jest w klubie. 192 złote Panowie ... Byłem dzisiaj osobiście w PZU
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
drops
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2013, 02:23
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: drops »

L.W!z pisze:A ja za 1.8 mam 540zł w Alianzie ze zniżkami na maxa...
Dziwne, bo ja też mam w Allianz i płace 252zł/rok ....
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Majkel »

drops pisze:
L.W!z pisze:A ja za 1.8 mam 540zł w Alianzie ze zniżkami na maxa...
Dziwne, bo ja też mam w Allianz i płace 252zł/rok ....

Nie dziwne bo różnica w cenie między dużym miastem a wsią może być trzykrotna :)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Majkel pisze:
drops pisze:
L.W!z pisze:A ja za 1.8 mam 540zł w Alianzie ze zniżkami na maxa...
Dziwne, bo ja też mam w Allianz i płace 252zł/rok ....

Nie dziwne bo różnica w cenie między dużym miastem a wsią może być trzykrotna :)
Dokładnie. W Łodzi mnie to kosztuje 540zł...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MAZZY137
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 26 maja 2013, 12:25
Numer GG: 4474704
Lokalizacja: Großpolen PWL

Re: zniżka na klasyka

Post autor: MAZZY137 »

OC za Golf MK2 GTI 1,8 16V 87 rok to 155zł przy max zniżkach i zniżce za pojazd historyczny. (NWW to + 33zł składki za każde 5 tyś. zł.)
Za mk1 78 1,1 płace 95zł na rok - pojazd zabytkowy
Kod: 64-200 - miejscowość do 20k mieszkańców :D
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: zniżka na klasyka

Post autor: szewcu »

scirorider pisze:Podstawowa różnica Mowad jest taka, ktoś ci wiedzie w dupę z nie twojej winy, ty dostaniesz jakieś 1500 PLN, może 2000 PLN max., bo taka jest wartość rynkowa auta, przy zabytku, nie ma limitu, muszą ci zapłacić na podstawie nowych części a to już kosztuje srogo...więc nie ma obaw , że przez jakiegoś idiotę na drodze cała praca przy sciro pójdzie na marne....nie mówiąc już o tym że ludzie widząc klasyk spokojniej jadą bo oglądają no i policja się nie czepia, bo żółte blachy to praktycznie jak immunitet poselski ;)

jest trochę roboty z żółtymi blachami, ale ja osobiście polecam ;)
pozdro
A takie mam pytanko, gdyż sam się zastanawiam nad żółtymi blachami lecz mnie pare rzeczy zastanawia, a mianowicie:
W chwili gdy mam w paru miejscach blache do ogarnięcia no i wiadomo potem malowanie, to zrobić to przed załatwianiem wszystkiego czy można na spokojnie teraz a potem na spokojnie ogarniać.
Tak samo posiadam jeszcze instalacje LPG, czy ma to duży wpływ na decyzje o zabytku? Czy lepiej usunąć wcześniej? Tylko zaś w dowodzie rej jest wbita.
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
Awatar użytkownika
MAZZY137
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 26 maja 2013, 12:25
Numer GG: 4474704
Lokalizacja: Großpolen PWL

Re: zniżka na klasyka

Post autor: MAZZY137 »

Możesz oddać przed zrobieniem białą karte do konserwatora - nie powinien robić problemów (dopiszesz w niej, że planujesz naprawy blacharskie i po problemie).

Kwestia LPG jest cieżka.

Polscy rzeczoznawcy są na NIE - z zasady i nie wytłumaczysz im, że jest już instalacja i tyle.

Konserwator może - wg jego uznania i dobrej woli - wpisać do ewidencji zabytków auto z gazem.
Problem pojawi sie na SKP - Stacja Kontroli pojazdów - bo masz prawo do przeglądu wieczystego ale inny przepis mowi, że GAZ musi mieć przegląd co roku.... - diagnosta moze podbić Ci przegląd na rok albo odmówić z powodu sprzecznści przepisów.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Ruszowy »

Mowad pisze:no to dupy nie urywa szczerze mowiac, myslalem ze to bardziej oplacalne. Ja place jakies 300zl za OC obecnie na max znizkach a Allianz'ie, minus 70% z tego daje 90zl, ale dodajac skladke w najgorszym tu wypisanym wypadku to 140zl co lacznie daje 230zl. Przy zalozeniu ze chyba tylko PZU ma w ofercie klasyki, a u nich skladka OC wychodzila mi sporo wyzsza niz w allianz to ostatecznie wyszlo by podobnie jak obecnie.
Znaczy dobre to dla kogos kto ma malo znizek, albo nawet duzo zwyzek, ale tak normalnie to moim zdaniem troche bez sensu.
Mały odgrzew tematu, niepotrzebne są żadne blachy, w PZU tylko auto zarejestrowane ponad 25lat, przynależność do PZM i brak szkód przez ostatni rok.
Stawki we Wrocławiu są z kosmosu, za auto żądają około 500 za OC, więc -70% robi trochę różnicę..., spodziewam się obniżki kosztów nawet po przeniesieniu do PZU o polowę. Przenosząc OC do PZU nawet jeżeli stawka jest 2000PLN powinni utrzymać -60% a potem ciach -70% za klasyka i robi się 240PLN.
Składka roczna w automobilklubie to 60PLN.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: zniżka na klasyka

Post autor: atosss007 »

To jak temat został odkopany to ja napiszę że w piątek przyszło mi podziękowanie za kontynuację ubezpieczenia w Alianz po zakupie sroczki. Nie wypowiedziałem umowy i przysłali mi rachunek. Żeby było ciekawie, do tej pory płaciłem nie całe 400 złotych w Ergo Hestia. Alianz naliczył mi ... i tutaj najlepsze ... 2200 złotych. Szczerze mówiąc nie bardzo mam ochotę zapłacić pierwszą ratę 1100 złotych. Niestety nie wypowiedziałem im umowy i teraz zastanawiam się co z tym zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł jak się z tego wykaraskać ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Sołtys »

Do ostatniego dnia trwającej umowy masz czas na zgłoszenie, że nie będziesz kontynuować. Teraz zapewne otrzymałeś tylko wyliczoną składkę na kolejny rok ... tak?
A wracając do tej zniżki za klasyka: skoro całość ma wynosić około 300zł (składka OC i PZM) to w moim przypadku rewelacji nie ma gdy płacę normalne ubezpieczenie 350zł (z NW 374zł).
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: zniżka na klasyka

Post autor: atosss007 »

Sprawa została rozpoznana. Najprawdopodobniej zapłacę tylko za miesiąc gdzie auto nie miało ubezpieczenia. Podziękowania dla Kamila za poradę :wink:
Emil wydaje mi się że jeśli masz tylko jednego klasyka to dużej różnicy nie będzie. Członkostwo w PZM ma sens jak masz więcej niż jedno auto. W przypadku dwóch różnica rocznie jest już widoczna.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vwbounty »

Odkop :)

Dziś opłaciłem składke w PZU na cały rok z ubezpieczeniem zniżeki i assistance komfort równe 180zł :)

IR dostał wypowiedzenie przysłał 490 ;)

Może założymy sekcje scirocco w PZM? :)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Siemens
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 3698328
Lokalizacja: Łódź

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Siemens »

Że też nie widziałem tego tematu wcześniej :P dopiero co wydałem 460zł na swojego, ktoś z Łodzi jest u nas w PZM żeby potwierdzić te zniżki?
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

NO właśńie chyba nikt nie jest z Łodzi w tym. A członkostwo nie kosztuje? Zeby nie było że łącznie wyjdzie nam więcej...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ