zniżka na klasyka

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Rozmawiałem telefonicznie z konsultantem PZU i wstępne wyliczenie policy OC już uwzględniającej członkostwo PZM wyniosło 668zł + 60zł PZM....no to coś jest chyba ku*** nie tak....

I jeszcze mały problem...w dowodzie mam rok produkcji 84 wszytsko fajnie...ale rok pierwszej rejestracji 93...i konsultant mi powiedział że wtedy auto będzie traktowane jako dwudziestojedno letnie a nie trzydziesto (czyli wymagane 25+)...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

z konsultantami to jest tak, ze jak teraz zadzwonisz jeszcze raz, odbierze kto inny to bedzie mial inna wersje ;) Zwlaszcza jesli chodzi o jakas nietypowa sprawe. Oni chyba nie moga mowic "nie wiem", mowia wiec co im sie w glowach urodzi. Rok produkcji to rok produkcji, wiec nie bardzo rozumiem jakie ma miec znaczenie rok rejestracji.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Kamil »

Ano takie, że z punktu widzenia prawa, samochód staje się samochodem (pojazdem, którym można poruszać się po drogach publicznych) w rozumieniu wszelkiej maści przepisów z dniem jego zarejestrowania.
Niemcy to nawet datę pierwszej rejestracji traktują jako datę produkcji, dlatego zdarzają się scirocco z rokiem produkcji 1993, a jak wiemy, w '93 scirocco nie produkowano, a nawet zdaje się, że już z rokiem modelowym '93 nie było.
Powiem Wam więcej. Te lata (25 od dnia pierwszej rejestracji) to muszą być ukończone, a nie rocznikowo. Koledze zabrakło 2 czy 3 miesięcy, żeby skorzystać z tej zniżki i jeszcze jeden rok musiał opłacić normalnie. Warto przy tym pamiętać, że nie jest ważna data pierwszej rejestracji w PL, tylko w ogóle (jest w dowodzie rejestracyjnym odpowiednia rubryka).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Mowad - No dobra. Niech każdy konsultant wymyśla. Ale ponad 600zł już ze zniżkami 60% i 70% dzieki PZM? Żałuje że nie zapytałem ile w takim razie OC bez zniżek bo czuje że kwota byłaby niezła;]

Kamil - Szczerze Ci powiem że nie wiem gdzie ta rubryczka jest;] Jest data pierwszej rejestracji "B" i data produkcji. Tylko teraz jak to wygląda skoro auto zostało sprowadzone z niemiec a nie mam żadnej karty pojazdu poświadczającej jego rejestracje tam? podejrzewam że ta data rejestracji u mnie w dowodzie to data po ściągnięciu go:/...wedłóg czego mają patrzeć? VIN'u?
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Kamil »

To jest, dokładnie jak mówisz, rubryka B. U mnie jest wpisany któryś tam maja 1990 roku, a samochód do Polski sprowadzony został bodaj w 2005 albo 2007, nie pamiętam.
Twój pewnie faktycznie był przywieziony w 1993 i wtedy mogło nie być takich danych w dowodzie rejestracyjnym, więc wpisali pierwszą rejestrację w PL. Mój kolega miał też taką akcję w przypadku samochodu, który jest z '85, ale sprowadzony jakoś w latach 90-tych i on rubrykę B miał pustą. A nie masz adnotacji "składak"?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

No stawki PZU to jest ogolnie zagadka, wiele osob pisze tutaj ze im sie mocno oplaca, jak sprawdzalem to mi sie nie oplaca zupelnie zadnego samochodu tam ubezpieczac (pojemnosci od 1.0 do 2.0). Dodatkowo u mnie w siedzibie pzu panuja jeszcze zasady ktore weszly za czasow poprzedniego ustroju, musze przynosic zaswiadczenia o znizkach z poprzednich ubezpieczalni, a wszystkie auta od x lat ubezpieczam przez internet i nikt nie zada tam zaswiadczen o znizkach, nawet nie wiem jak takie zaswiadczenie uzyskac :) Dla porownania ostatnio chcialem wypowiedziec umowe w AXA, pojchalem do siedziby, a tam dowiedzialem sie, ze oni nie przyjmuja takich rzeczy, trzeba to przez internet zalatwiac i faktycznie w 5minut z domu to zalatwilem.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vwbounty »

L.W!z pisze:Rozmawiałem telefonicznie z konsultantem PZU i wstępne wyliczenie policy OC już uwzględniającej członkostwo PZM wyniosło 668zł + 60zł PZM....no to coś jest chyba ku*** nie tak....

I jeszcze mały problem...w dowodzie mam rok produkcji 84 wszytsko fajnie...ale rok pierwszej rejestracji 93...i konsultant mi powiedział że wtedy auto będzie traktowane jako dwudziestojedno letnie a nie trzydziesto (czyli wymagane 25+)...

Jedz do posrednika jakiegoś a nie z cepami gadasz :) przez telefon to można pojęczeć na 0700 a nie biznesy robić :lol: , ja mam 1999 rok pierwszej rejestracji i zniżka jest ;)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vorph666 »

Panowie i Panie jako że jestem w temacie wyjaśniam - wg obowiązujących przepisów zniżka automobilklubu obowiązuje jak pojazd ma opinie rzeczoznawcy i najlepiej wpis do ewidencji zabytków ewentualnie jak ukończył 40 lat (wtedy to pojazd historyczny i nie potrzebuje dodatkowych kwitów od rzeczoznawcy). Zgodnie z tym samo członkostwo nie powinno dawać raczej absolutnie nic.. trzeba mieć auto przygotowane jak do rejestracji na żółte blachy (albo więcej niz 40 letnie!
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

Hehe no to teraz namieszales w glowach :) Sami widzicie ze co przedstawicielstwo, wojewodztwo czy urzad to inna opinia...
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Ruszowy »

vorph666 pisze:Panowie i Panie jako że jestem w temacie wyjaśniam - wg obowiązujących przepisów zniżka automobilklubu obowiązuje jak pojazd ma opinie rzeczoznawcy i najlepiej wpis do ewidencji zabytków ewentualnie jak ukończył 40 lat
nie obraź się ale nie zabieraj głosu w sprawie o której nie masz pojęcia.
wujek gogle ci powie czym różni się auto zabytkowe od kolekcjonerskiego. Jedyne w czym masz racje to że auto staje się zabytkiem automatycznie po 40 latach.

-- czwartek, 20 mar 2014, 19:20 --
Mowad pisze:No stawki PZU to jest ogolnie zagadka, wiele osob pisze tutaj ze im sie mocno oplaca, jak sprawdzalem to mi sie nie oplaca zupelnie zadnego samochodu tam ubezpieczac (pojemnosci od 1.0 do 2.0).
Stawka ubezpieczenia zależy od miasta przede wszystkim. Uwierz mi że we Wrocławiu nie opłaciłbyś nawet link czy inne liberty.
Wiem ile płaciłem za srokę i wiem ile zapłaciłem z legitymacją PZM więc po co to wydzwanianie na sexlinie? Mamy agenta ubezpieczeniowego, wszystko się zgadzało zgodnie z wyliczeniami.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vega »

Byłam u agenta PZU i na podstawie zaświadczenia o przynależności do kluby wyliczył mi nową stawkę OC, i od maja będę miała nową polisę. Auto więc nie musi byś zabytkowe i nie jest potrzebna opinia rzeczoznawcy, aby uzyskać zniżkę. Polisę mogłam mieć już dzisiaj,ale moje ubezpieczenie kończy się w maju, więc radził poczekać do tego czasu.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Dzwonił do mnie drugi agencik (bo ludzie ogólnie lubią do mnie wydzwaniać jak nie mam czasu) i stwierdził to co Vorph pisał...czyli żę rzeczoznawca musi wycenić i dopiero zniżka...ale stwierdził że max 30%...czyli w sumie mi wyliczył około 430zł...a teraz w linku płace 480...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vorph666 »

Ruszowy pisze:
vorph666 pisze:Panowie i Panie jako że jestem w temacie wyjaśniam - wg obowiązujących przepisów zniżka automobilklubu obowiązuje jak pojazd ma opinie rzeczoznawcy i najlepiej wpis do ewidencji zabytków ewentualnie jak ukończył 40 lat
to nie tak, że do końca się nie znam... uczestniczyłem w społeczności zabytków a potem razem ze znajomymi restaurowałem auta zanim to było modne i dokładnie wtedy gdy większość miłośników zabytkowej motoryzacji ad 2014 prawodpodobnie marzyła o nowym cinquacento lub używanym golfie II którego produkcję zakończono parę lat wcześniej.. aczkolwiek w temat ubezpieczeń nie wchodziłem bo akurat guzik mnie to obchodziło aż do zeszłego tygodnia kiedy to musiałem się dowiedzieć czy taniej mi wyjdzie wykupić miesieczne ubezpieczenie (btw kompletnie się nie opłaca) czy wziąć lawetę na 41 letniego garbusa którego prawdopodobnie kupie.

Ale przyznaje, potwierdziłem że dałem ciała w kwestii kwitu pzm i pzu... wystarczy że samochód ma 25 lat a właściciel ma kwit z pzm aby uzyskać zniżkę w PZU (i tylko raczej PZU bo nikt inny takich umów raczej nie podpisał)... zmylił mnie agent ubezpieczeniowy - zinterpretował przepisy ogólne bez wgłębiania się w ofertę PZU, która podpisała stosowne umowy i nie wymaga dodatkowych kwitów. Tak na marginesie uważam, że z pewnych względów zapis ten to nieporozumienie i pewnie za jakiś czas zostanie zweryfikowany bo dzięki temu każdy burzymurek w pordzewiałej i łamiącej się vectrze A z lpg albo pastuchu b3 ciągający przyczepę z miksokretem będzie mógł zaoszczedzić na OC płacąc składkę jakiegoś automobilklubu do którego nawet raz się niepofatyguje.Myślę, że dla ludzi z pasją nie będzie problemem zdobycie kwitów, szczególnie że dbają o samochody w przeciwieńśtwie do burzymurków którzy dbają głównie jak tu najtaniej dojechać na budowę (co swoją drogą też jest logiczne ale generuje potworne ilości prawdziwych trupów na drogach)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vega »

L.W!z pisze:Dzwonił do mnie drugi agencik (bo ludzie ogólnie lubią do mnie wydzwaniać jak nie mam czasu) i stwierdził to co Vorph pisał...czyli żę rzeczoznawca musi wycenić i dopiero zniżka...ale stwierdził że max 30%...czyli w sumie mi wyliczył około 430zł...a teraz w linku płace 480...
Kurcze, dziwne to jest, bo mi wyliczył 120 zł rocznej składki po zniżce. Dobra, nie mam jeszcze tej polisy w ręce, ale nie wydaje mi się, aby coś było nie tak. Jeszcze przed chwilą do niego dzwoniłam i potwierdził tę zniżkę, bez wyceny rzeczoznawcy. Ciekawe który z agentów jest niedoinformowany.... Ale skoro Ruszowy, też ma takie zniżki i ja tez mogę, to chyba w innych miastach jest coś nie tak... Elvis, weź idź tam osobiście, bo przez telefon to niczego się nie dowiesz.

O, no i Wojtek już to tez potwierdził,że zniżka się należy. Ale z tymi burzymurkami masz rację. Jak się tacy dowiedzą,że można uzyskać zniżkę, to taki przywilej może zostać zniesiony, jeżeli będzie to nagminne. Ale burzymurki raczej nie śledzą takich tematów :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vwbounty »

Vega nie wiem co wy próbujecie odkrywać na nowo

vwbounty pisze:Odkop :)

Dziś opłaciłem składke w PZU na cały rok z ubezpieczeniem zniżeki i assistance komfort równe 180zł :)

IR dostał wypowiedzenie przysłał 490 ;)

Może założymy sekcje scirocco w PZM? :)

Pisałem już o tym, potwierdzałem a wy dalej sie zastanawiacie i próbujecie na nowo odkryć Ameryke
(][__][_]===W===[_][__][)
ODPOWIEDZ