zniżka na klasyka

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Dowiedziałem się jeszcze teraz że trzeba czekać na nowe blankiety wznowieniowe. PRAWDOPODOBNIE lecz nie na 100% dla stałych/starych klientów wysokość zniżek nie ulegnie zmianie. Ale trzeba czekać bo to będzie tylko i wyłącznie decyzja ubezpieczyciela i jeśli zniżki nie będą uwzględnione nie da się od nich odwołać.
To na tyle z info jakie wyciungłem...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: BartusGT »

Powiedzcie mi jedną rzecz, jak macie te zniżki z PZM-u i kończyła Wam się obecna polisa, to PZU wysyłało zawsze list z kolejną ofertą. To mieliście tam już uwzględnioną tą zniżkę? Bo ja miałem tak, że jak mi przysyłali list z propozycją na kolejny rok to bez zniżki, dopiero szedłem z tym do agenta i on przyznawał tą zniżkę. I teraz pytanie, czy oni automatycznie przyznają nam tą zniżkę, czy będzie jak zawsze?
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: kostrzyk »

Ja dostałem list ze zniżką z tego zo pamiętam.
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

Ja nie dostaje listów tylko telefon i już ze zniżką :)
Właśnie czytałem wypowiedź rzecznika PZU że Ci którzy mieli już ubezpieczenie ze zniżką zachowają je. Nie mówił tylko czy będzie konieczna karta PZM...ale skoro ich "związek" się rozpadł to możliwe że stałym klientom PZU wyjdzie to na dobre bo taniej o członkostwo :)
Pisali też że PZM jeśli się nie dogada z PZU (a ponoć jeszcze walczą) będą szukali innego ubezpieczyciela...trudno się dziwić...ta zniżka dawała kasę i im i PZU.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

Chyba na razie sami nie do końca wiedzą jak z tymi zniżkami, co już je ludzie mają. Gdyby zostały bez konieczności posiadania karty PZM to daje dodatkowe 80zł oszczędności.
Ale w sumie wychodzi to na sprytne posunięcie ze strony PZU, bo nie stracą klientów, którzy już tam są i mało jeżdżą tymi autami, a mają je przez lata i nie powodują szkód, a wyeliminuje szkodowych sebixów, którzy kupowali trupa, ubezpieczali ze zniżką i jak trup się rozpadł to kupowali następnego, bo już im się nie opłaci wracać z tym do PZU bez zniżki.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

No zobaczymy.
Tak z ciekawostek: Dostałem maila z PZM Sparta (dziwnym zbiegiem okoliczności dzień po informacji PZU :) ) że proszą o wpłacanie składek za rok 2017 i 2018 bo ich nie odnotowali na koncie :) Odpisałem że nic dziwnego skoro ich nie uiszczałem ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: BartusGT »

To jak to tak? :P Ja np raz kupiłem kartę PZM to agent ją sprawdzał, czy mam, a rok później już o nią nawet nie pytał tylko zniżkę odrazu dawał :P
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

U mnie było podobnie. Poprosiłem o kartę członkowską w tym śmiesznym PZM Sparta a oni do mnie (wszystko mailowo) że dopiero za dwa miechy będą mieli czy jakoś tak. Więc im odpisałem że OC mam do zapłacenia w ciągu tygodnia a nie za dwa miechy i potrzebuje jakieś potwierdzenie. Więc mi przysłali (mailowo) taki plik w którym wszytsko ładnie było rozpisane: że w jakim klubie, gdzie, w jakich latach, że składki opłacone itd. A plik był w WORDzie :) Więc przez pierwsze dwa lata sobie zmieniałem tylko okres członkostwa a potem ubezpieczyciel też się mnie przestał o to pytać :)
A jak wczoraj gadałem ze swoim ubezpieczycielem odnośnie tej całej burzy ze sprawą i mu napomknąłem z tym członkostwem to on mi mówi że przynajmniej teraz nie będę musiał płacić PZM...ja mu na to że i tak od kilku lat nie płacę więc chyba nie jestem już ich członkiem...to się zaczął śmiać głośniej ode mnie ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: BartusGT »

Hahaha dobre jajca :D Miałeś tzw. "składkę wieczystą" :P No zobaczymy, czy faktycznie się pzm dogada z jakimś innym ubezpieczycielem ;) Bo sam mam motocykl i jedno stare auto na tych zniżkach to jak zostaną to super by było :) A srokę to i tak mam składaka i rok '94 wbity w dowodzie to mi to tam lata ta zniżka :P Tak z ciekawości ile płaciliście za sroki na ten rok za OC? W sensie bez żadnych pzm-ów tylko normalnie?
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: kostrzyk »

mała aktualizacja, ze względu na fakt ze w styczniu kończy mi się OC, mój agent zaproponował mi w pzu oc+nnw+ass ( w wersji komfort, czyli po wypadku holowanie do 150 km) za 333zł, czyli rozsądnie
w wersji z rozszerzonym ass w wersji super Pl, za 251 zeta więcej.

dopytałem o zniżkę z pzmot, nie jest już wymagana, zgodnie z info, zniżka przy przedłużeniu wczytuje się automatycznie.

z ciekawostek, konkurencyjna oferta w Aviva (na drugie auto bo dupowóz mam tam ubezpieczony) 630 zeta, czyli niezbyt duża różnica,

wybiorę ofertę o lepszych parametrach.
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

No i super - czyli tak jak pisałem że powinno przejść z automatu a NOWI dostaną po dupie. Ciekawe jeszcze - bo rozumiem że wykaszają dresów, którzy kupowali stare bety, rozpieprzali je i pzu było w plecy - ciekawe czy np gdyby ktoś z nas, posiadacza scirocco powiedzmy 10lat+ chciałby kupić sobie drugie to czy zostanie potraktowany jak stały klient czy jak szczyniok od szklanych drzwi w bmw...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: kostrzyk »

ktoś to na pewno sprawdzi niedługo.
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: kostrzyk »

dostaliście już maila z PZMot, teraz zniżki będą w compensie? :D

Szybko zadziałali, ma ktoś jakiegoś agenta compensy aby zweryfikował wysokość składki?
Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vwbounty »

Zniżki na klasyka obowiązują dalej i na normalnych tablicach. Dostałem potwierdzenie z PZM, mają teraz umowę z Compensa i dają 70% plus dodatkowo 15 % na pierwszy rok :)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

Wygląda na to, że oferta Compensy nie zwala z nóg: https://spidersweb.pl/autoblog/pzm-zniz ... Eqgl8_-IJ4

Ktoś już liczył dla scirocco? I czy w praktyce już zarejestrowane w PZU przeliczają po nowemu czy naliczają ze starą zniżką?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ