zniżka na klasyka

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

zniżka na klasyka

Post autor: lehu »

Niedługo kończy mi się ubezpieczenie i właśnie znalazłem coś takiego
http://www.classiccarsgorzow.pl/forum/v ... f=1&t=1204
Jak to jest, żeby dostać te 70% zniżki auto musi być zarejestrowane jako zabytek czy wystarczy że ma conajmniej 25 lat?
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
klopot
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 286
Rejestracja: 03 cze 2008, 21:45
Model: Scirocco II
Numer GG: 15840586
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

Re: zniżka na klasyka

Post autor: klopot »

Mi się wydaje że musi być zarejestrowany jako zabytek, bo nikt nie da 70% zniżki na jakiegoś gruchota który się rozpada, ale to tylko moje domysły. :D
Trzeba nam ciągłe w górę iść, choć nie raz nęka życie...
A jeśli w końcu przyjdzie paść... TO PAŚĆ NA SZCZYCIE !!!!!!
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: scirorider »

Siemanko,


nie do końca tak jest jak piszecie, owszem, jeśli auto jest na żółtych blachach to wtedy bez dwóch zdań zniżka ci przysługuje, ale tylko pod warunkiem że jesteś dodatkowo członkiem automobilklubu który jest przez PZU uznawany, np. łódzki.

Jednak żółte tablice nie są konieczne, jeśli auto ma powyżej 25 lat i rzeczoznawca pisemnie uzna że auto jest unikatowe lub ma szczególny wkład w rozwój techniki motoryzacyjnej to również przysługuje zniżka. Tutaj również członkostwo a klubie jest wymagane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

a ile kosztuje czlonkoswto w klubie?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: zniżka na klasyka

Post autor: lehu »

Czytałem gdzieś, że zwykle ok. 80-90 zł na rok, a jeśli chodzi o klub to na stronie pzmotu masz wypisane wszystkie kluby.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: zniżka na klasyka

Post autor: atosss007 »

120 albo 140 płacę rocznie automobilklub częstochowski sekcja zabytków. Na świeżo jestem po rozmowie z Pania w PZU. Wyliczyła mi tak jak napisał Krzychu 182 złote rocznie. Przy przeniesieniu floty do nich dostanę jeszcze zniżkę grupową. Będę się rozstawał z hestią :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

no to dupy nie urywa szczerze mowiac, myslalem ze to bardziej oplacalne. Ja place jakies 300zl za OC obecnie na max znizkach a Allianz'ie, minus 70% z tego daje 90zl, ale dodajac skladke w najgorszym tu wypisanym wypadku to 140zl co lacznie daje 230zl. Przy zalozeniu ze chyba tylko PZU ma w ofercie klasyki, a u nich skladka OC wychodzila mi sporo wyzsza niz w allianz to ostatecznie wyszlo by podobnie jak obecnie.
Znaczy dobre to dla kogos kto ma malo znizek, albo nawet duzo zwyzek, ale tak normalnie to moim zdaniem troche bez sensu. Majac zolte blachy mozna zaoszczedzic na przegladach ewentualnie, ale zrobienie zoltych blach, poza spelnieniem wymogow to tez ok 1000zl wiec bedzie sie zwracalo jakies 10 lat...
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Majkel »

Jak się ma gaz to się zwraca wcześniej za przeglądy :P

Może mieszkańcom mniejszych miejscowości się to nie opłaca ale ja w tym roku zapłaciłem za srokę która w dowodzie jest 1.5 430zł za gołe OC z minimalnym assisatansem w Łodzi więc tu już różnica jest zauważalna. Może i jakoś długo OC nie szukałem ale nie sądzę żebym zszedł poniżej 400zł...
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Mowad »

byc moze kwestia miasta, ale ja zawsze najtansze ubezpieczenie znajduje przez net, jak odwiedze jakies firmy osobiscie czy przez jakiegos agenta ktory ma w ofercie kilka firm to i tez zawsze mi wyliczaja drozej. Dodam tez ze zaleta moze byc ze mozna ubezpieczyc auto na zoltych blachach tylko na okres kiedy sie jezdzi, czyli np na lato, ale to i tak sie slabo oplaca bo najkrocej jest chyba na miesiac i kosztuje to jakos 100zl, przynajmnej tam gdzie ja pytalem. czyli to co place teraz za rok starczylo by na 3 miesiace, troche slabo...
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: L.W!z »

A ja za 1.8 mam 540zł w Alianzie ze zniżkami na maxa...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: zniżka na klasyka

Post autor: Ruszowy »

dokładnie, jak pisze elvis, u mnie też grubo za srokę liczą. Jakbym miał płacić 200PLN za rok to napewno byłoby warto wołać rzeczoznawcę
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: scirorider »

Mowad pisze:byc moze kwestia miasta, ale ja zawsze najtansze ubezpieczenie znajduje przez net, jak odwiedze jakies firmy osobiscie czy przez jakiegos agenta ktory ma w ofercie kilka firm to i tez zawsze mi wyliczaja drozej. Dodam tez ze zaleta moze byc ze mozna ubezpieczyc auto na zoltych blachach tylko na okres kiedy sie jezdzi, czyli np na lato, ale to i tak sie slabo oplaca bo najkrocej jest chyba na miesiac i kosztuje to jakos 100zl, przynajmnej tam gdzie ja pytalem. czyli to co place teraz za rok starczylo by na 3 miesiace, troche slabo...
to się źle dowiadywałeś :) można na jeden misiąc, kosztuje około 50 PLN...faktycznie może w małych miejscowościach te stawki są dużo niższe i dlatego to dodatkowe 70% nie jest takie zachęcające, ale to jest nadal 70 % :) ale w żółtych tablicach nie chodzi tylko o pieniądze i brak przeglądów i zniżki, bo jak wiecie, auto historyczne nie na żółtych blachach też może mieć te zniżki....

Podstawowa różnica Mowad jest taka, ktoś ci wiedzie w dupę z nie twojej winy, ty dostaniesz jakieś 1500 PLN, może 2000 PLN max., bo taka jest wartość rynkowa auta, przy zabytku, nie ma limitu, muszą ci zapłacić na podstawie nowych części a to już kosztuje srogo...więc nie ma obaw , że przez jakiegoś idiotę na drodze cała praca przy sciro pójdzie na marne....nie mówiąc już o tym że ludzie widząc klasyk spokojniej jadą bo oglądają no i policja się nie czepia, bo żółte blachy to praktycznie jak immunitet poselski ;)

jest trochę roboty z żółtymi blachami, ale ja osobiście polecam ;)

pozdro
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniżka na klasyka

Post autor: kostrzyk »

a co w przypadku jak odpukać, Ty wjedziesz komuś w dupcie, czy inne drzewko?
Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: vwbounty »

No to wtedy jest gorzej bo naprawiasz pod okiem konserwatora ;)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: zniżka na klasyka

Post autor: scirorider »

vwbounty pisze:No to wtedy jest gorzej bo naprawiasz pod okiem konserwatora ;)

no więc lepiej nie wjeżdżać, no chyba że się konserwator nie dowie ;) bo drzewo policji nie wezwie.... :P
Obrazek
ODPOWIEDZ