Tylnie pasy sirocco mk2

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
KrzysiekPGD
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2012, 10:38
Numer GG: 9669968

Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: KrzysiekPGD »

Witam jestem tu nowy i niewiem czy w dobrym miejscu zalozylem temat mam takie pytanko moje sirocco mk2 84r nie ma pasow na tylniej kanapie sa one obowiazkowe ? bo nie mam pojecia czy moge wozic kogos na tylniej kanapie prosze o odpowiedz
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: Kamil »

przenioslem do odpowiedniejszego dzialu, bo to pytanie natury bardziej prawnej niz technicznej.

jesli samochod nie byl wyposazony w pasy oryginalnie, to nie ma obowiazku ich montowania. gorzej, jak byly i ktos je usunal... scirocco chyba wszystkie mialy pasy z tylu? (niech mnie ktos poprawi albo potwierdzi)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: kostrzyk »

chyba wszystkie miały, albo 3 punktowe, albo biodrowe, ja się jeszcze ze sroką bez pasów nie spotkałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Re: Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: Fiber »

TYLNEJ kanapie
TYLNE pasy

kur...
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: Majkel »

Fiber pisze:TYLNEJ kanapie
TYLNE pasy

kur...

ubiegłeś mnie :D


co do pasów każde auto w Polsce po 30 czerwca 93 roku musi mieć pasy z tyłu
Awatar użytkownika
engel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 546
Rejestracja: 03 gru 2007, 19:22
Model: Scirocco I
Numer GG: 3846001

Re: Tylnie pasy sirocco mk2

Post autor: engel »

tak to sie ma do pasów
7) w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:

a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r. i do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.,

b) na siedzeniach innych niż przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.

- przepisów lit. a i b nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do przewozu pasażerów stojących;

8) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

– 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

– 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

– 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;


a tu jest wszystko http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_kra ... hn_poj.htm
SCIROCCO MK1 '77
SCIROCCO MK2 '81 było
SCIROCCO MK2 :)
ODPOWIEDZ