Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: spirit »

Kamil zapomniałeś dodać jeden mały ale ważny szczegół, ci tak zwani pasjonaci pojawiają bo przeczytali w internecie czy też czasopiśmie artykuły przeznaczone dla nich. Gdzie zawarta jest informacja że dany model auta jest na czasie lub zaczyna być, na dodatek jest często wzmianka że takie auto to dobra lokata kapitału bo ceny idą bez przerwy w górę.
michalfreee
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:03
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: michalfreee »

Ile Nas tu , tyle będzie wersji i opcji...
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Ruszowy »

obar pisze: Mogę uwielbiać pływanie motorówkami, ale niekoniecznie muszę umieć takowe konstruować.
Nie liczy się to, czym się interesujesz, liczy się podejście i to jak się tym interesujesz.
Ale ja nie piszę o konstruowaniu samochodów... tylko ich renowacji.
Niech będzie że się czepiam ale oglądanie skoków narciarskich (zainteresowania) nie przedkłada się na ich wykonywanie, więc mówimy tu o kibicowaniu mechanikowi?
Tak naprawdę dołączyłem do tej dyskusji bo wydaje mi się że wielu użytkowników to tylko kierowcy fajnego auta, które albo opłaca się naprawiać albo nie. Osobiście uważam się za upartego pasjonata dla którego warto ratować każdego ciekawego klasyka ze względu na rozwiązania techniczne będące kolejnym krokiem w rozwoju.
Kamil, kiedyś golfów było dużo, polo (audi 50) teraz już ich prawie brak na ulicach i dlatego warto doceniać ludzi którzy będą utrzymywać w eksploatacji każde auto które jest coraz rzadziej widywane.
Co do polonezów i innych fiatów kiedyś spojrzałem na wyprodukowane ilości i ile jeszcze tego stoi po garażach dla wnuczka to jeszcze długo nie będzie unikat....
BTW szkoda że trochę offtop z tego wyszedł ale dobrze że jakiś ruch :)
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Ruszowy »

spirit pisze:tak zwani pasjonaci pojawiają bo przeczytali w internecie czy też czasopiśmie artykuły przeznaczone dla nich
też czasem mam wyrzuty że jako VW mamy dużo łatwiej pod względem dostępności info serwisowych i części.
Nie zmieniam nadal zdania co do unikatowości aut z bloku wschodniego gdzie dostępność części jest prawie zerowa a pasjonaci potrafią odtworzyć brakujące części ;)
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BartusGT »

Ruszowy pisze:
spirit pisze:tak zwani pasjonaci pojawiają bo przeczytali w internecie czy też czasopiśmie artykuły przeznaczone dla nich
też czasem mam wyrzuty że jako VW mamy dużo łatwiej pod względem dostępności info serwisowych i części.
Nie zmieniam nadal zdania co do unikatowości aut z bloku wschodniego gdzie dostępność części jest prawie zerowa a pasjonaci potrafią odtworzyć brakujące części ;)
I tu masz kolego racje :) Pamięta ktoś z Was drodzy forumowicze taki samochód z bloku wschodniego jak ZAZ TAVRIA? :)

Tak się składa, ale posiadam takową, jeszcze prod. ZSRR i jeżdżę nią na co dzień (istny hardkor :D) :P Dostałem ją rok temu od dziadka, który przesiadł się do corsy B, miała iść na złom ale że miałem do niej ogromny sentyment bo jest w rodzinie odkąd pamiętam dobre 20 lat i to było pierwsze auto jakim samodzielnie jechałem, to postanowiłem ponaprawiać co trzeba i jeździć nią nadal ;) Co się z tym autem ugrzebałem to głowa mała, a o częściach zamiennych to zapomnijcie :/ Nic nigdzie nie kupie, ściągnąć z Ukrainy też jest problem, jedynie na allegro szukać co zostalo albo dorabiać :/ A to auto psuje się non stop, nieraz mam chęć go oddać na złom ale zaraz przypominam sobie jaka to radość mieć takie auto jakiego nie ma już nikt w okolicy :) Scirocco idzie częściej spotkać na drodze, ale Tavrii to od 10 lat już nie widziałem :) Dużo ludzi się pyta z niedowierzaniem "to te egzemplarze jeszcze jeżdżą?" a ja z uśmiechem mówie "to jest prawdopodobnie ostatni jeżdżący egzemplarz" :D I to jest wg. mnie pasja (albo jakieś psychiczne schorzenie :P ), mimo nieraz nerwów, złości czy innych trudności losu łatam tego grata i będę to dalej robił do końca świata :) Tak samo z Scirocco czy innym autem, które posiadam ;) I nie ważne co będzie do naprawy, ja znajdę sposób by to naprawić :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: L.W!z »

BartusGT pisze:Tak samo z Scirocco czy innym autem, które posiadam ;)
Ile ich masz? Bo w podpisie raptem trzy i tej tavrii nie widzę :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Sławek »

Ja osobiście zgadzam sie w 100% z Kamilem. Za dużo ostatnio na ulicach "klasycznych" e36 itp. kupionych w cenie złomu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Mowad »

Co do Tavrii to przypomniała mi się historia, jak kilka dobrych lat temu pod mcdonaldem zatrzymał się taki samochód, pięknie odrestaurowany, nowy lakier, w środku siedziała rodzina. Okazało się, że człowiek zrobił sobie generalny remont tego auta i zabrał żonę i dzieci w podróż po Polsce. Po chwili na miejsce parkingowe obok podjechało jakieś nowsze BMW, z miejsca pasażera wysiadała blond dziunia i DUP swoimi drzwiami w ten nowy lakier. Ani dziunia ani jej kierowca nie byli w stanie zrozumieć, że uszkodzili chłopu świeżo zrestaurowanego klasyka, dla nich to był stary trup i nie kumali, że malowanie kosztowało kilka tyś zł, skoro wg nich auto warte było max 1000zł. Nie wiem jaki był finał tej sprawy, w każdym razie nie dogadali się na miejscu i sprawę kończyła policja.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: L.W!z »

Takie wieśniaki i blachary to najgorszy sort ludzi jaki może być...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BartusGT »

L.W!z pisze:
BartusGT pisze:Tak samo z Scirocco czy innym autem, które posiadam ;)
Ile ich masz? Bo w podpisie raptem trzy i tej tavrii nie widzę :)
A Tavrie jeszcze szanuje wiecie za co? Swoje Scirocco kupiłem niesprawne (nie miało iskry) i tą Tavrią ciągnąłem go na lince 40 km do domu :)

No oprócz tego co w podpisie to Tavrie i Corse na spółke z dziadkiem ;) Żadne auto mi nie jest już potrzebne :) No chyba, że trafię to czego szukam od początku czyli Scirocco mk1, mój wujek miał kiedyś takie i od zawsze na niego poluje :) A co do Tavrii to te auta są warte sprawne gdzieś tak 700-800 zł, jak ładniejszy to może 1000 zl :) A to co ostatnio zobaczyłem na allegro odnośnie Tavrii to szok! :shock: Kto chce niech sobie sprawdzi za ile je wystawiają handlarze obecnie :)

P.S. Tu jest foto co to potwierdza :) Obrazek
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: scirorider »

michalfreee pisze:Ile Nas tu , tyle będzie wersji i opcji...
zgadzam się całkowicie :) Ale ciekawie się czyta poglądy innych użytkowników, bo w każdej wypowiedzi jest trochę racji :)

@BartusGT

A co do Tavrii, to ja bym to nazwał samookaleczaniem się :P , jeżdżąc tym wynalazkiem na co dzień ;) SZACUN!

Ale co do części to muszę ci powiedzieć, że na allegro sprawdziłem i jest więcej niż do Sciro :P bynajmniej tak na pierwszy rzut oka ;)

Co do unikatowości, klasyczności, to moim zdaniem, każde auto może być unikatowe, ale nie każde auto może być klasyczne... klasyk ma coś w sobie, a unikat po prostu jest rzadko spotykany na drodze, tak jak Tavria :) ale pisać by można było o tym całe książki i tak dla jednego będzie trabant spełnieniem marzeń a dla drugiego stary Lexus...bardzo często jest to też kwestia funduszy, bo myślę że nie jeden z nas chciałby posiadać jakieś stare Ferrari, Lambo czy Porsche, ale po prostu nas na to nie stać, inny znów zakocha się w Tavrii bo czuje sentyment, albo tak jak ja zakochałem się w Scirocco, ponieważ był to zupełnie przypadkiem mój pierwszy samochód. Historii jest wiele i każdą szanuje i gustu nie oceniam, co najwyżej wyrażam swoją opinie.

Moim zdaniem najważniejsze jest jedno, że mamy wspólną pasje, czyli auta, bo gdyby nie ona pewnie większości z was nigdy bym nie poznał :)

a uważam że jest tu wiele wartościowych osób, nie licząc oczywiście wyjątków ;)

pozdro
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 12:25 przez scirorider, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
BWolf16V
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 428
Rejestracja: 19 sty 2017, 13:22
Model: Scirocco II
Lokalizacja: LDZ

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BWolf16V »

scirorider pisze:bo w każdej wypowiedzi jest trochę racji :)
tak masz racje dlatego szukam Opla Calibre :D
bo przeciez miala cudowe Cx :D

:P





ps. bez linczu prosze mimo ze nie kupie to osobiscie widzialem ver. Turbo na torze i naprawde ladnie to jezdzilo ... nadmienie iz w totalnej serii :)))
VW Scirocco Mk1 '75 1.5 -> 1.8EX // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 DX LPG // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V US // było

--
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V (projekt #ClassicCup) // jest :twisted:
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BartusGT »

@scirorider

Dzięki za uznanie! :D Allegro to ostatni bastion gdzie idzie coś do niej znaleźć, jest tam wiele ale to już ostatnie sztuki i nie wszystko co potrzeba jest. A do scirocco to ide do sklepu i to co potrzeba zawsze mam :) Tavrią śmigam bo zima a jeżdżę mało bo tylko wokół "komina" i wożę tym różne graty, zima jest to sroczki zimują dalej pod kocem :P Jak lato to oczywiście śmigam moją sroką albo starym motocyklem CZ :)

Trochę odbiegliśmy od tematu, więc wrzucam "sroczkę z allegro" :D http://allegro.pl/vw-scirocco-mk-ii-kla ... ml#thumb/7 Co o tym myślicie? :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: wesyl »

Cx w Calibrze bylo na fajnym poziomie, znajomy wlaśnie ma na sprzedaż wersje keke rosberg :)
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: L.W!z »

BWolf16V pisze:
scirorider pisze:bo w każdej wypowiedzi jest trochę racji :)
tak masz racje dlatego szukam Opla Calibre :D
bo przeciez miala cudowe Cx :D
Ja idę w multiple ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ