Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Forum dyskusyjne STP.
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BartusGT »

Wracając do tego wcześniejszego niebiesko-srebrnego to ja się zastanawiam jak gościu coś do tyłu widzi z tymi fotelami :D Przecież zagłówki to są przy samym suficie :P A ten czerwony to pobił wszystko tym "przełączniczkiem na NITRO" :P
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Mowad »

Ta dokładka w niebieskim nawet mi się podoba :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Waran
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2017, 20:16

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Waran »

Witam!
Chciałbym nabyć moją pierwszą "srokę" i już od dłuższego czasu przeglądam oferty oraz różne informacje na ten temat.
Niestety nie mam żadnego doświadczenia z tymi samochodami i jedyne co mogę zrobić, to oprzeć swoją wiedzę na tym co wyczytam w necie.
Przeglądałem wiele ofert ale jedna szczególnie wpadła mi w oko.
http://www.gieldaklasykow.pl/volkswagen ... ln-lublin/
Nie znalazłem wątku, żeby wcześniej był ten samochód tutaj omawiany, więc wrzucam z kilkoma pytaniami:
1) czy jeżeli model jest rzeczywiście w tak dobrym stanie to czy wart jest tych pieniędzy?
2) czy w '91 nadal były produkowane modele z silnikiem 1.6 (z tego co czytałem to od 89 produkowane były już tylko 1.8 )
3) czy w ogóle warto rozglądać się za wersjami 1.6?
Dodam tylko, że wizualnie jest to praktycznie to co chciałbym zakupić. Mam jedynie powyższe wątpliwości i jedynym pomysłem było napisanie i szukanie odpowiedzi na nie tutaj.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Kamil »

Yyy... nie, nie było 1,6 w '91. W GTII były tylko 1,8 JH 95 KM i 1,8 16v PL 129 KM, żaden z nich nie był na gaźniku, a to ze zdjęć, to gaźnik. W UK mieli też gaźnikowe silniki,w tych rocznikach, ale zdaje się, że tylko 1,8.
Moim zdaniem żadne seryjne scirocco nie jest warte aż takich pieniędzy, ale to kwestia ile kto chce zapłacić. Zdjęcia robione kapciem, więc ciężko coś powiedzieć konkretnego, ale z tym silnikiem, to jakaś lipa raczej.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Waran
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2017, 20:16

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Waran »

Dzięki za szybką odpowiedź. Cena jest być może wygórowana ale kierowałem się tutaj b. dobry stanem samochodu i nadzieją oryginalności części. Tak czy siak na pewno nie warto płacić takich pieniędzy jak już wiadomo (po silniku), że jest to jakaś lipa. Pozostaje mi dalej poszukiwać i wyczekiwać białej sroki :)
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Ruszowy »

Waran pisze: 14 kwie 2017, 20:29 Chciałbym nabyć moją pierwszą "srokę" i już od dłuższego czasu przeglądam oferty oraz różne informacje na ten temat.
Niestety nie mam żadnego doświadczenia z tymi samochodami i jedyne co mogę zrobić, to oprzeć swoją wiedzę na tym co wyczytam w necie.
Przeglądałem wiele ofert ale jedna szczególnie wpadła mi w oko.
http://www.gieldaklasykow.pl/volkswagen ... ln-lublin/
No na dzień dobry felgi od beemki nie wróżą oryginalności. Kupując od niemca w stanie stodołowym raczej spodziewaj się nudnych felg stalowych albo avusów. Ten egzemplarz aż śmierdzi szczepem, bo jak pisał kamil silnik się nie zgadza z resztą.
Od siebie dodam że jeżeli nie miałeś wcześniej sciro, to odradzam automatyczną skrzynię. Przy 95KM na automacie nie będziesz miał frajdy. Co innego jak ja traktuję jazdę na automacie jako odskocznię w niedzielnym aucie na zloty.
Najlepsza rada, jak chcesz oryginał pooglądać foldery dr duba i szukać podobnego stanu. Jak chcesz przyciągającego wzrok na mieście auta szukaj od razu po tuningu i swapie silnika. wg mnie granica okazji to 10k.
Najlepiej poszukaj po forach i ew olx, odpuść sobie giełdy z handlarzami.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Kamil »

Dr. dub jest o tyle lipny, że tam są jukejowe wersje ;). Ja polecam jednak driversfound.com, tam są również niemieckie foldery.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: spirit »

Na olx jest sciro z tego tematu, link do ogłoszenia celem przestrogi.

viewtopic.php?f=10&t=68789

https://www.olx.pl/oferta/vw-scirocco-m ... eec1b3dd52
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: BartusGT »

Cena to rośnie jak grzyby po deszczu, był za 5k potem 4,5k, gość ją pospawał, powrzucał środek i już ponad 8k
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Kamil »

Każdy kolejny właściciel niedługo po kupnie orientuje się jaki to śmietnik, wiec próbuje się go pozbyć, a ślizgając się na spekulacyjnej fali windowania cen starych samochodów, dokłada kolejne 50% do ceny i o... takie mamy efekty.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Waran
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2017, 20:16

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Waran »

Witam! Ostatnio bardzo szybko pomogliście mi podjąć decyzję więc może tutaj też pomożecie:
http://allegro.pl/vw-scirocco-gt-ii-i6785213715.html
wiem, że opis trochę lakoniczny, ale może na pierwszy rzut oka coś Wam się nawinie.
Pozdrawiam
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: kostrzyk »

Sroka czarnej, godna polecenia i szyberdach działa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Kamil »

Samochód na pewno z pewnego źródła, od dziewczyny, która czuje bluesa, za jej kadencji nie był ulepiony z przystanku (a to już parę lat). Ale jeśli chcesz oryginału i stanu typu "mint", to nie jest samochód dla Ciebie. Po pierwsze to lakier jest cieniowany, a po drugie, przez długie lata był tyrany jako daily, więc nie jest spod koca ;). Podejrzewam, że szukając oryginału w jak najlepszej kondycji, mógłbyś być zawiedziony, ale jak nie masz za daleko, to obejrzyj dla samej przyjemności spotkania z Edytą :P.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Waran
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2017, 20:16

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: Waran »

ok, dzięki za informacje! Już napisałem do Edyty i otrzymałem szybką i konkretną odpowiedź o stanie itd. . Myślę, że pojadę i zobaczę (i zapewne kupię), gdyż to będzie mój pierwszy Scirocco, więc chyba jednak taki egzemplarz będzie dla mnie idealny (jak się zakocham to będą kolejne ;) ). Po raz kolejny dziękuję za szybkie i rzeczowe odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sroczki z allegro.pl (ocena, pomoc itp)

Post autor: scirorider »

a to czarna kończy przygodę z scirocco ? :(
Obrazek
ODPOWIEDZ