Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
kamiln73me
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2016, 18:33

Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: kamiln73me »

Witam, już ponad rok temu przy kupnie widziałem mały wyciek oleju, ale mimo to kupiłem to autko. Wyciek był niegroźny i rzadko kiedy robiłem dolewki. Przejechałem około 12 tyś km i jakiś pacan mechanik wlał mi valvoline zamiast castrola. Od tego momentu zaczęły się problemy. Około 500km po wymianie oleju wyskoczyła mi pierwszy raz w tym scirocco kontrolka oleju. Olej musiałem dolewać co 500km, później szedł już litr oleju na 100km aż skończyło się tak, że na litrze mogłem przejechać parę km. Samochód oddałem do naprawy. Za naprawę zapłaciłem 1000zł w jednym z bardziej znanych serwisów AUDI I VW w zachodniopomorskim. Do wyjaśnienia sprawy nie będę jeszcze podawał dokładnie gdzie. Było wszystko ładnie i pięknie przez 2 dni kiedy znów z rana odpaliłem samochód i pojawiła się kontrolka oleju. Co to może być ? Gdzie szukać najlepszej pomocy w zachodniopomorskim ? Już ponad miesiąc nie mogę normalnie się poruszać autem, a to naprawdę utrudnia życie :D RATUNKU
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: mskostek »

Pokazał byś najpierw gdzie cieknie. Może ktoś nalał za diżo i wywaliło uszczelniacze w głowicy . Dymi ? Podał byś jakieś konkrety bo narazie tylko same gorzkie żale 😉😁
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: Mowad »

Jak by znikał litr na 100km to albo by było niebiesko za autem, albo mokro pod silnikiem, przecież to nie odparowuje.
A te wszystkie oleje to przecież jeden czort, różnią się dodatkami, które stanowią jakiś niewielki procent produktu, nie sądzę, żeby zmiana marki spowodowała nagle pożarcie uszczelek. No chyba, że silnik to złom od początku i miał ze trzy motodoktory wlane.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kamiln73me
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2016, 18:33

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: kamiln73me »

Sęk w tym, że są plamy pod autem i to chyba nawet 2 czy 3 w różnych miejscach. Mechanicy nie wiedzą skąd to leci. Wymieniają co sądzą, że może być przyczyną i jednemu się prawie udało, ale spokój był tylko na 2 dni. Nadal liczę, że ktoś miał tutaj podobny problem i da mi jakąś wskazówkę co to może być. Całe uszczelnienia silnika robili, rozrząd itd. i dalej nic nie pomaga.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: Kamil »

"Woda napotykajac otwor, czyli dziure, musi sie lac. Praw fizyki pan zmienisz i nie badz pan głąb."
Skąd się bierze mechaników, którzy nie potrafią zlokalizować źródła wycieku oleju skoro są plamy...? Cóż... dopóki nie zlokalizujesz źródła wycieku, nikt Ci raczej nie pomoże.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: Mowad »

Ja wiem skad cieknie.
Cieknie z silnika.

A tak powaznie to nie jest duza filozofia. Zdjac oslony, umyc silnik, wysuszyc, przejechac sie kawalek, wjechac na kanal, otworzyc maske i zobaczyc gdzie cieknie. Bedzie mokro pewnie tylko z jednej strony, a podejrzewam, ze z tej strony bedzie tylko kilka mozliwych otworow.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Scirocco 1.4 160 KM 2008 cieknący olej

Post autor: mskostek »

Uszczelnienia wymienili. Ciekawe czy sprawdzali blok pod wzgledem pęknięć jak nie a są to nowe uszczelnienia nic nie pomogą . Wrzuć jakieś fot miejsc wycieku
ODPOWIEDZ