Buczenie/huczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Mecenas
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:25
Model: Scirocco III

Buczenie/huczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.

Post autor: Mecenas »

Witam,

Mam następujacy problem: przy ruszaniu na skreconych kołach (prawo/lewo/przòd/tył) slychać charakterystyczne huczenie/buczenie. Mechanicy maja podzielona zdanie na ten temat. W ASO powiedIeli, ze tak pracuje oslona przegubow i tak ma byc... dziwne. Drugi mechanik (nie aso) powiedzial, ze to dyfer i cos zwiaznego ze skrzynia biegow. Dwie opinie i dwa skrajne stanowiska. Dodam tylko, ze objaw występuje przy ruszaniu na maksymalnie skreconych kolach. Czy ktos spotkal sie z takim problemem? Bede wdzieczny za pomoc.

Scirocco 2.0 tsi, 2010 r., manualna skrzynia biegow
Gregor99
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:24
Model: Scirocco III

Re: Buczenie/huczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.

Post autor: Gregor99 »

A może to będzie wina łożyska koła? Znajomy miał tak że buczało tylko przy ruszaniu i powyżej 150km na godzinę. Też było 50 różnych teorii i wystarczyło łożysko wymienić. Masz tu jakieś pod ciebie https://www.noweczesci.pl/piasta-kola-m ... 05-385294/ a co do osłony to raczej ona żadnych dźwięków nie będzie wydawać a co do skrzyni to przyznam że nie wiem.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Buczenie/huczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.

Post autor: obar »

Na pewno nie osłona przegubu. Łożysko przy ruszaniu? To ciekawy defekt, bo jeszcze się z takim czymś nie spotkałem. Zazwyczaj łożyska słychać powyżej 50km/h.
A nie obciera Ci tam czasem coś?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Mecenas
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:25
Model: Scirocco III

Re: Buczenie/huczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.

Post autor: Mecenas »

Raczej nic nie obciera. Problem występuje tylko przy minimalnych prędkościach, np. podczas parkowania.
ODPOWIEDZ