Awaria rozrządu 2.0 TSI

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
nkb
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:23

Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: nkb »

Witam nasza sroczka jest z 2010 r i ma przebieg 80K . W piatek zapaliła sie lampka check engine. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu pracował jak diesel. Wezwaliśmy lawetę i jazda do ASO. Co się okazało awarii uległ napinacz i przeskoczył rozrząd. Szczęscie ,że nie doszło do kolizji tłoków. Naprawa wymiana rozrządu 1400 zł.
25 listopada byłam u nich na przeglądzie i nie zauważyli żadnych problemów
Szukając informacji w necie okazuje sie ,że silniki TSI mają wadę ale na akc je naprawczą wezwano tylko 5000 samochodów. Problemy zaczynają się pojawiać przy przebiegu 50K o dotyczą VW, Audi, Seat , Skoda. Akcje były w skodzie i audi dla modeli sprzed 2011r.

W niektórych przypadkach producent wykazywał dobrą wolę i udzielał znacznych upustów na naprawę (zwłaszcza gdy w wyniku tej awarii należało wymienić cały silnik).Ogólnie producent wie ,że jest to wada fabryczna a jednak wybiórczo traktuje swoich klientów. Nasze auto nigdy nie było objęte ,żadną akcja serwisową.

Nie wiem jak koszt mojej naprawy jest liczony, dowiem sie jak odbiorę samochód dzisiaj popołudniu.
Czy ktoś z was miał juz podobne problemy, jak zachowało się ASO?
artenoDivi
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2014, 10:49

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: artenoDivi »

Z tego co wiem to w scirocco była tylko jedna akcja serwisowa i to na podnośniki tylnej klapy (dzwoniłem i pytałem)

;)
nkb
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:23

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: nkb »

Właśnie tylko jedna akcja serwisowa dotycząca klapy, a ta awaria dotyczy silnika TSI montowanego w całej grupie Volkswagena i inne samochody np. skody miały taka akcję serwisową.

Co do awarii mówiono mi o napinaczu a to rozciągnął sie łańcuch po 80 tyś km. Samochód miałam odebrać we wtorek ale zaraz po wyjeżdzie z serwisu (ok . 500 m) zapala się "check engine". Powrót do Serwisu i kolejne dni bez autka ( na szczęście dali mi na swój koszt zastępcze ).
Kolejna diagnoza jakiś czujnik zmiany faz rozrządu padł. Teraz czekam na telefon kiedy mam odebrać samochód . Obawiam się tylko ,że tych awarii będzie coraz więcej. Przez 4 lata nie było żadnych problemów opisywanych na tym forum, auto było serwisowane zgodnie z wymaganiami producenta, zawsze w ASO i po tym ostatnim serwisie (25.11) nastąpił kataklizm.
Na razie mam fakture na 1400 dzisiaj czekam na kolejny wyrok. :roll:
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: kostrzyk »

na tym forum użytkownicy trójek rzadko zaglądają, maja własne.
http://forum.scirocco-club.pl/
Obrazek
nkb
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:23

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: nkb »

Dzięki zarejestrowałam sie tam już 13 grudnia ale niestety administrator nie aktywował mi konta do dnia dzisiejszego.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: kostrzyk »

napisz na fejsie do marcina gornickiego to Ci pomoze.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: tomek_vw »

akcje serwisowe są zaciągane z systemu więc jeżeli jakaś przysługuje konkretnemu samochodowi to dalej widnieje w systemie jako niewykonana za co serwis dość mocno obrywa . Jeżeli samochód był na serwisie i nie została wykonana akcja serwisowa ( z jakiegoś powodu ) serwis w ciągu 12 dni roboczych powinien wysłać zawiadomienie do użytkownika z informacją oraz prośbą stawienie si,e w jakimkolwiek serwisie.

Co do rozrządu tam jest takie magiczne kółko na wale jak ktoś nie zrobi tego zgodnie z instrukcją :) możne się przestawiać
Obrazek
Jaca629
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:37

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: Jaca629 »

Powiem wam że aby się tam zarejestrować to graniczy z cudem, kto te obrazki z kodem wstawił ? nawet ich nie widać a dokładnie kodu ;) ktoś miał fantazje ;)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria rozrządu 2.0 TSI

Post autor: Majkel »

Dobre te auta dzisiaj produkują :P
ODPOWIEDZ