Chwilowy zgrzyt podczas ruszania ! :(

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Chwilowy zgrzyt podczas ruszania ! :(

Post autor: DavidoRoz »

Witam

Czy ktoś z was miał podobny problem? Bo nie wiem czy to ja mam takie szczęście do samochodów czy ta usterka występuje w mk3. Załączam krótki filmik z tym problemem https://www.youtube.com/watch?v=USfb9Dqu13c

Problem występuje przy rozgrzanym silniku, gdy kilka razy ostro ruszę ze świateł, przyśpieszę mocniej, wkręcę go na 5-6 tyś. Przy tym dźwięku odczuwam też drgania w pedale sprzęgła. Pierwsze wskazanie usterki to dwumas ale w salonie powiedzieli ze przy TSI 1.4 160KM nie występuje. I najważniejsze czy to sprawa gwarancyjna czy też nie, ponieważ za pół roku kończy mi się i nie wiem czy się ubiegać o naprawę. Salon na to pytanie odpowiedział mi tak że pierw muszą rozebrać samochód i zobaczyć, jak to będzie z winy VW to naprawę pokrywa VW a jak użytkownika to od razu wystawia mi fakture na cztery zera i nie wiadomo jaka liczba z przodu... dlatego tez pierw chce się rozeznać jak by to wyglądało bo salon nie potrafi mi na to pytanie odpowiedziec
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Chwilowy zgrzyt podczas ruszania ! :(

Post autor: leftfield »

ciekawe - tego nie miałem :)

w 1.4 masz koło zamachowe, nie dwumas, to fakt.

ten dźwięk występuje przy wypuszczaniu sprzęgła czy dodawaniu gazu już na wysprzęglonym? jeśli to pierwsze to celowałbym w układ wysprzęglający. w 1.4 masz sprzęgło elektromagnetyczne, które lubi np. popiskiwać, ale przyznam szczerze, że tego dźwięku nie słyszałem.

czterema zerami bym się nie przejmował. najpierw skasują Cię za "poszukiwanie usterek", to jakieś 100 czy 150pln za godzinę, ale dzięki temu masz później podstawę, nawet jak ci się skończy gwarancja, do ubiegania się o "dobrą wolę producenta" w sytuacji awaryjnej, dlatego że byłeś, szukali, nie znaleźli, ale wg ciebie jest. grunt to dobrze opisać w zleceniu w aso jak oddajesz auto ocb, żeby później się powołać. każde zlecenie jest widoczne do kasacji w systemie. w razie problemów ma to znaczenie.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Re: Chwilowy zgrzyt podczas ruszania ! :(

Post autor: DavidoRoz »

Jak ruszam na samym sprzęgle to nie słychać tego, tylko przy lekkim dodawaniu gazu i spuszczaniu nogi ze sprzęgła. Gdy samochód toczy się bez dodawania gazu a w momencie dodawania gazu też tego nie słychać.

PS
Dziś dostałem informacje że to może być pasek od koło elektromagnetycznego do załączania kompresora że w momencie jak dostaje strzał ponad 2 tyś obrotów to sie ślizga i stad ten dźwięk ew. to koło.

Koszt paska około 170 zł
koszt koło około 100 zł
robota 150-200 zł

Niby to by było na tyle... Tylko czy napewno to jest to.
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Chwilowy zgrzyt podczas ruszania ! :(

Post autor: B.D. »

odświeżam temat ja mam coś podobnego u siebie 2.0 tsi 200KM 2008r tylko bardziej przypomina to pisk jak zgrzytanie. Obroty przy tym pisku to 1100-1250 na wysprzęgleniu najczęściej jak jest wzniesienie.

Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ