Kabelek do Iphone

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Kabelek do Iphone

Post autor: Tszmielu »

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem kabla z końcówką do Iphone, który będzie kompatybilny z moim radiem (RCD510). W salonie dowiedziałem sie, że mój model samochodu ma wyprowadzenie na taki kabel, ale trzeba go dokupić za...770 zł brutto (!!!). Wtedy będę mógł słuchać muzyki z telefonu, ładować go no i rozmawiać przez telefon.

Wiem, ze taki kabel instaluje się w podłokietniku.
Pani w salonie VW nie wiedziała czy będzie można sterować telefonem za pomocą kierownicy no i czy będzie interface telefoniczny na wyśwuetlaczu.

Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie i może mi polecić/odradzić takie coś? Zwłaszcza, że 770 zł za kabel to nie mało.

Pozdrawiam!
Kraków
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: Kanar »

heh, mam to u siebie zainstalowane. Kabel do iPhone'a podlaczony przez wyjscie media-in. Jakosc dzwieku bardzo OK. Obsluga z kierownicy dziala, wyswietla inf o utworach, laduje, ale NIE da sie rozmawiac przez zamontowane audio - chyba ze masz zamontowany bluetooth - ten kabel, o ktorym mowa nie umozliwia rozmow przez audio w aucie, wiec za kazdym razem trzeba go odlaczac od kabla. Polecam jakas prosta sluchawke bluetooth do tego.
Podsumowujac do sluchania muzyki z iphona/ipoda itp polecam.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: liroyek »

na alledrgo widzialem chyba modul bt do tego radia cos ok 1 tys zl

wtedy masz zestaw glosno mowiwacy i przy okkazji dzwiek po bt :)

a ladowanie zawsze mozesz zaltwic ladowarka do gniazka zapalniczki
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: ceedee »

Tak, nazywa sie "Plus" - jest niezly, jak juz dziala :) Dla funkcji zestawu HF warto, ale nie bedziesz mial mozliwosci przelaczania utworow oraz informacji o nich przez BT. Sam mam wlasnie "Plusa" sparowanego z iPhonem 4s (wczesniej z 4rka) i sie sprawdza.
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: Tszmielu »

Dziwne... W salonie volkswagena w Krakowie dowiedziałem się, że ten zestaw głośnomówiący montowany do radia RCD510 nie działa z smartfonami...

Mógłbyś mi dokładny model tego modułu podać?
Kraków
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: ceedee »

000 051 473H - Zintegrowany zestaw głośnomówiący Plus (doposażenie)

cytat z opisu produktu "System kompatybilny z najnowszymi smartphonami i iPhonami"

Działać to działa - ale od początku jak go mam zdarzały się z większą lub mniejszą regularnością sytuacje gdzie nie mogłem wywołać połączenia przez zestaw albo rozmowa przychodząca była przekierowywana na telefon bez możliwości przełączenia (zestaw wisiał poprostu). Na to reklamowałem i nadal reklamuję. Nowa centralka ma być dostarczona i wymieniona - czy to pomoże? Nie wiem. Testowane z HTC (2 modele), Nokia kilka modeli, iPhone 4 i 4s. To samo. Tylko, że w przypadku HTC zawieszał jeszcze BT w samym telefonie. W iPhonie nie.

-- poniedziałek, 12 mar 2012, 21:41 --

Dodałem zdjęcie centralki - odczytasz sobie wszystkie potrzebne numery.
Załączniki
IMG_0506.JPG
Zdjęcie centralki od "Plusa"
(123.26 KiB) Nie pobierany
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
douche6
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2013, 12:51

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: douche6 »

Kupiłem sobie kabel media in-usb i po podlaczeniu iphona tylko laduje a muzyka nie leci czy ktos wie jak to rozwiazac? Moge puszczac przez bluetootha ale wygodniej byloby gdyby przez to usb lecialo
RobertS
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:04
Model: Scirocco III
Numer GG: 32360
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: RobertS »

że tak nieco odkopię ten temat:

jak najskuteczniej podłączyć iphone'a tak aby można było muzy słuchać? jakiś kabelek/usb coś w ten deseń?
nie chciałbym przez bt...
pozdrawiam
RobertS
douche6
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2013, 12:51

Re: Kabelek do Iphone

Post autor: douche6 »

AUX, media in kabelek nie obsluchuje iphone'a
ODPOWIEDZ