Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Czas zaczac malo optymistycznyw watek, jakie usterki odnotowaliscie w swoich autach?

-skrzypiaca uszczelka szyby w drzwiach kierowcy - czytalam juz o tym na angielskich forach i metodach zwalczenia

-wycieraczki - zostawianie rozmazanej plamy na prawej stronie szyby, w moim przypadku to ta po stronie kierowcy, co mnie zirytowalo w ciagu pierwszych minut jazdy w czasie deszczu. Od razu kombinowalam nad wymiana wycieraczki, ale zdaje sie, ze to jest wiekszy problem. Podobno VW juz wie o tym i sa jakeies zmodyfikowane wycieraczki i dealrzy je wymieniaja. Rozumiem, ze w Polsce nie jest to uciazliwe, bo problem pewnie wystepuje po stronie pasazera.

Oczywiscie sa to mikro problemy i nie zaklocaja radosci z jazdy :-)

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Usterki

Post autor: w.mat »

U mnie plama też była i to po stronie kierowcy( bo przecież w anglikach wycieraczki są montowane odwrotnie ! ), polecam zakup nowych wycieraczek. Do scircco możesz jeszcze nie znaleźć ale pasują od eosa, nowego pasata, golfa V i turana, koszt u nas 150 zł i po problemie ;)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Nie wiedzialam, ze wycieraczki sa montowane odwrotnie w zaleznosci od kierownicy, jakos nie myslalam o tym ;)
Tubylcy narzekali, ze wymiana wycieraczek nie pomagala, poza jednym gosciem, ktory zmienil na jakies Bosche. Ale potem ktos napisal, ze juz sa jakies zmodyfikowane wycieraczki i wymieniaja. Zbieram liste rzeczy do zrobienia, poza tym chce zamowic listwy progowe, wiec zalatwie to za jednym zamachem.

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

uszczelkę ponoć silikonem w sprayu trzeba traktować, ale przyznam, że brałem to pod uwagę przy zakupie, bo w końcu nie ma ramki. zimą będzie trzeba się mocno przykładać.

masz szklany dach widzę, jakie wrażenia? ja z niego finalnie zrezygnowałem i jestem ciekawy czy zrobiłem źle czy dobrze :)))
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Szklany dach daje efekt czysto wizualny. No, moze troche wieje jak go uchylisz, ale uchyla sie bardzo malo. Jako kierowca nie bede przez niego patrzyc na niebo, zwlaszcza, ze nie jest to taki szklany dach jak w niektorych samochodach, tylko w srodku odsuwasz oslone jak na szyberdach. Jakbym miala placic dodatkowo, to bym go nie zamowila na pewno. Ale jak patrzylam na zdjecia uzywek, to stwierdzilam, ze bardziej mi sie podoba sciro z takim dachem, a w cenie wlasciwie nie bylo roznicy.

Ja nie martwie sie o zamarzanie uszczelek, bo po pierwsze rzadko jest tu mroz, po drugie trzymam auto w garazu i nie dojezdam nim do pracy na codzien. A juz na pewno nie bede go uzywac jak spadnie snieg, o ile spadnie ;)

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Usterki

Post autor: w.mat »

Ja mam wycieraczki Valeo VM 330 i nie zostawiają plamy więc mogę śmiało polecić.
Uszczelki wymieniałem bo mi przeciekały od nowości i mi na gwarancji nowe założyli, zimą raz potraktowałem je silikonem w sprayu i jest ok nic nie trzeszczy i nie przecieka .
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: Usterki

Post autor: Paulus77 »

U mnie dzsiaj zaplonely na pomaranczowo kontrolki od wspomagania ukladu kierowniczego i ESP. Krotki rekonesans po instrukcji i jasne stalo sie, ze to ograniczona sprawnosc ukladu ESP, ABS i ukladu kierowniczego. Domyslilem sie, ze to moze miec zwiazek z tym, ze od prawie tygodnia jezdze na dojazdowce i serwis to potwierdzil, kontrolery ABS odczytuja nietypowa srednice kola i wariuja. Od taka ciekawostka, moze komus sie przyda w przyszlosci :)
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
krzew
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2008, 20:54

Odp: Usterki

Post autor: krzew »

Witam.

U mnie mniej wiecej to:

- kierownica przekrzywiona w lewa strone ( delikatnie )
- stuka jakies cholerstwo w drzwiach kierowcy
- stuka cos w slupku B ( strona kierowcy )
- stuka cos w klapie bagażnika ( pewnie zamek )
- fotel kierowcy ma delikatny luz co irytuje podczas ruszania i zatrzymaywania sie
- kwikniecie po zmianie biegu z 2 na 3 i z 3 na 4 ( okolice 3000 rpm )
- w momecie depniecia w gaz przy niskich predkosciach obr. i niskim biegu ( 2 i 3 ) slyszalne stukanie i spadek mocy po odpuszczeniu gazu i dodaniu ponownie objawow brak. Ciezkie jest to do sprowokowania - przez ostatni miesiac stalo sie to 4 razy z tym raz puscil czarnego baka z rury
- brzeczy cos w momencie dotykania pedalu gazu ( jakby jakies sprzężenie bylo ) brzeczy caly czas tak samo niezaleznie od predkosci obr i predkosci auta, najbardziej slyszalne na 2 biegu
- po nocce pod chmurka i porannym odpaleniu silnik drży ( jakby mu zimno bylo ;) )

I to chyba tyle :)

P.S. 1.4 Tsi

Pozdrawiam
było Sciro mk3
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: Usterki

Post autor: rako »

O fuck :blink:
Cos Ty za egzemplarz trafil?
A gwarancja i serwis?
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

To brzeczenie w momencie dotykania gazu to na pewno zwiazane jest z gazem ?? a nie ze sprzeglem ?? chyba ze masz DSG to co innego.

O kierownicy pisali juz na forum ponoc nie jest to duzy problem.
Stukanie po stronie kierowcy (w slupku) u mnie tez bardzo ciche jest ale bede ich o to jeszcze meczyl w serwisie ;]
Stukanie gdzies z tylu tez mialem i byla to wina mocowania zderzaka ! Bylo to bardzo glosne ...
O luzach w fotelu jeszcze nie slyszalem

Jesli chodzi o kwikniecie to na bank jest ten problem z pompa wody co maja prawie wszyscy

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym spadkiem mocy. Odpuszczasz gaz i masz spadek mocy ? to nie jest normalne przypadkiem ?
krzew
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2008, 20:54

Odp: Usterki

Post autor: krzew »

Zapomnialem o przecinku, wybacz. Po odpuszczeniu wszystko wraca do normy. W momencie wciskania gazu i wystapienia tego stukania ( niskie obroty czyli pracujacy kompresor, moze tu przyczyna, sprzeglo elektromagnetyczne? ) czuje, ze auto nie jedzie jak zawsze. Raz zauwazylem czarny dym wlasnie w tym momencie, wczesniej nie wiem, nie zerkalem w lusterko bo bylem zaskoczony takim cyrkiem.

Serwis? nie mialem czasu, duzo pracy. Ale w przyszlym tygodniu odstawim im auto i niech szukaja przyczyn.

Brzeczenie nie jest powiazane ze sprzeglem.
było Sciro mk3
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

dziwne te usterki... brałeś auto z salonu czy zamawiałeś do produkcji?

ten spadek mocy to nie jest czasem związane z załączeniem i odpuszczeniem kompresora?

u mnie poza piskami w kompresorze, co cały czas występuje, zauważyłem przy drzwiach kierowcy na lekkim przekrzyżu samochodu jakby przesuwanie się drzwi w uszczelce - absolutnie minimalna sprawa, ale jak raz usłyszałem to teraz za każdym razem słyszę ;P - nie byłem jeszcze z tym w serwisie
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
krzew
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2008, 20:54

Odp: Usterki

Post autor: krzew »

Ciezko jest mi wyjasnic dokladnie jak to wyglada. Wpinam 1 bieg, ruszam, wpinam 2 bieg mam 1100-1200 obr i wciskam gaz do 3/4, auto zacyna sie zbierac i nagle stukanie i spadek mocy. Odpuszczam gaz, wciskam ponownie i wszystko okej.
Na miesiac smigania 4 razy mialem taka sytuacje.

Podobny dzwiek mialemk kiedys w 1.8T gdy obsunęła sie rura doprowadzajaca powietrze do turbiny.


Zobaczymy co powiedza w serwisie. Choc ciezko sprowokowac na rozkaz ta sytuacje. Ciezko bedzie mi im przedstawic o co chodzi.

Pozdrawiam.

P.S. Auto zamawialem w listopadzie, odbieralem pod koniec lutego.
było Sciro mk3
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Usterki

Post autor: Sołtys »

krzew napisał:
Witam.

U mnie mniej wiecej to:

- kierownica przekrzywiona w lewa strone ( delikatnie )
- stuka jakies cholerstwo w drzwiach kierowcy
- stuka cos w slupku B ( strona kierowcy )
- stuka cos w klapie bagażnika ( pewnie zamek )
- fotel kierowcy ma delikatny luz co irytuje podczas ruszania i zatrzymaywania sie
- kwikniecie po zmianie biegu z 2 na 3 i z 3 na 4 ( okolice 3000 rpm )
- w momecie depniecia w gaz przy niskich predkosciach obr. i niskim biegu ( 2 i 3 ) slyszalne stukanie i spadek mocy po odpuszczeniu gazu i dodaniu ponownie objawow brak. Ciezkie jest to do sprowokowania - przez ostatni miesiac stalo sie to 4 razy z tym raz puscil czarnego baka z rury
- brzeczy cos w momencie dotykania pedalu gazu ( jakby jakies sprzężenie bylo ) brzeczy caly czas tak samo niezaleznie od predkosci obr i predkosci auta, najbardziej slyszalne na 2 biegu
- po nocce pod chmurka i porannym odpaleniu silnik drży ( jakby mu zimno bylo ;) )

I to chyba tyle :)

P.S. 1.4 Tsi

Pozdrawiam
O cholerka ... tyle rzeczy wkurzających to mój staruszek nie ma - chyba coś tu nie tak i napewno bym się z tym pofatygował spowrotem do sprzedającego
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

krzew napisał:

P.S. Auto zamawialem w listopadzie, odbieralem pod koniec lutego.
na twoim miejscu pojechałbym z taką ilością usterek jak najszybciej do serwisu. później ci będą wrzucać, że to przez złe użytkowanie, złe paliwo, zatrzymywanie się na czerwonym, skręcanie bez zielonej strzałki, etc...

chyba każde 100km działa na twoją niekorzyść
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ