Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Usterki

Post autor: Manek »

Dokładnie sprawdz przewod podcisnieniowy przy serwie. Czesto w tym miejscu sie przeciera lub poprostu peka na zgieciu.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Czy komus drza plastiki w sciro i generuja irytujace dzwieki? W moim przypadku glownie lewa strona przod i tyl. Druga sprawa to drza tez chyba szyby. Jak jade do pracy to szlag mnie trafia, ale chwilowo nie moge umowic sie do serwisu, bo nie znam harmonogramu pracy.

Zastanawiam sie tez czy nie powinnam przyjrzec sie tym odbojnikom w bagazniku, bo czasami na nierownosciach dochodzi dzwiek stukania z tylu.

Moze ostatnio mam jakies przewrazliwione ucho, a moze po prostu wczesniej za malo jezdzilam i nie denerwowalo mnie to tak.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

u mnie tylko te odbojniki sa wadliwe, juz 2 razy mi to robili, za 1 razem wymienili za 2 tylko podkrecili ale nistety znowu to samo :(
jesli masz walniety odbojniki na na postoju doscisnij klape do auta, bedzie sluchac dzwiek i uda ci sie docisnac, jesli sa ok to bedzie cisza i klapa prawie nie drgnie :)
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

U mnie z kolei hałasuje cała prawa strona... Ale tyle razy już to zgłaszałem, że chyba pozostaje mi jedynie się do tego przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o tylną klapę to sprawdź czy nie masz czasem luźnego siłownika, u mnie jest luźny przy mocowaniu i do karoserii i do samej klapy.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Obmacalam klape i wydaje sie byc ok. Jesli chodzi o trzeszczenie boku, to zaczelo sie od plastiku na kolumnie B, przy siedzeniu pasazera (po lewej). Teraz wibruje juz cala lewa strona.

Nie wiem czy zaczelo sie to po serwisie, czy po prostu dopiero teraz zaczelo mnie to irytowac jak wiecej jezdze. Zreszta wystarczy, ze wczesniej nie jezdzilam okreslona droga i auto nie wpadalo w wibracje, a teraz wpada.

Postaram sie oddac auto do serwisu przed zlotem, bo 1000km z wibrujacymi plastikami moze mnie dobic. I nie mam zamiaru odpuscic serwisowi. Ostatnio zrobili mi mala ryse na boku i trulam im tak dlugo, az rysa zniknela.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

Kilka dni temu byłem w serwisie i jak się dowiedziałem co trzeba zrobić żeby rozebrać wszystkie plastiki to sobie odpuściłem (wymontować kanapę, kurtynę...).
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

To jakie inne auta nie skrzypia? Zebym wiedziala co kupic nastepnym razem ;-)

Dodam, ze w dwojce nie skrzypia mi plastiki mimo 27 lat, pewnie mialy duzo czasu na ulozenie sie ;)
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

AgaZaKa pisze:To jakie inne auta nie skrzypia? Zebym wiedziala co kupic nastepnym razem ;-)
Na pewno nie skrzypi Opel Corsa C GSi mimo 180 tyś km, chociaż nie wiem czy nowy właściciel tego nie zepsuł :)
plebs
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2010, 17:52

Re: Usterki

Post autor: plebs »

Mi również drżą szyby a mam 2200 przejechane dopiero...
a z aut polecić moge A4:D
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

u mnie jak narazie oprocz odbojnikow wszystko ok :) nic nie skrzypi itp :)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Ja wymyslilam dzisiaj nowa teorie: plastiki z fotela pasazera wpadaja w wibracje. W weekend jechalam z dwoma pasazerami i zaden z nich nie slyszal zadnego trzeszczenia. Dzisiaj ruszylam w trase sama i znowu to samo. W weekend pasazer bedzie nasluchiwal z tylnego siedzenia.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki

Post autor: Tszmielu »

A ja mam inny problem z drażniącymi dźwiękami/stukaniami. Coś jest nie tak z tylnymi fotelami (zwłaszcza od strony kierowcy), na dziurach dobiega z tyłu odgłos tak, jakby te fotele były nie domknięte i miały luz. Jednak są one sztywne i domknięte. Nie dzieje się tak zawsze, nie ma reguły. Dziwna sprawa.

Kolejna sprawa. Od kilku dni strasznie skrzypi mi szyba od strony pasażera, kiedy otwiera się minimalnie aby można było otworzyć drzwi. Jest na to jakieś rozwiązanie?
Kraków
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

Tszmielu pisze:A ja mam inny problem z drażniącymi dźwiękami/stukaniami. Coś jest nie tak z tylnymi fotelami (zwłaszcza od strony kierowcy), na dziurach dobiega z tyłu odgłos tak, jakby te fotele były nie domknięte i miały luz. Jednak są one sztywne i domknięte. Nie dzieje się tak zawsze, nie ma reguły. Dziwna sprawa.

Kolejna sprawa. Od kilku dni strasznie skrzypi mi szyba od strony pasażera, kiedy otwiera się minimalnie aby można było otworzyć drzwi. Jest na to jakieś rozwiązanie?
Fotele - nie wiem.

Szyba - silikon w sprayu :side:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
pafko
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:08

Re: Usterki

Post autor: pafko »

Od 3 tygodni słyszę w swoim 1.4 ciekawe odgłosy moze ktoś ma jakiś pomysł co to moze być? Jak odpalam samochód rano jak jest zimny wszystko jest OK. JAk go zgaszę i poczekam 1 -2 godz i ponownie odpale to słychać silnik jak diesel. To klekotanie ustaje po ok 5s. Po ponownym odpaleniu jest ok. Za 2 godz sytuacja sie powtarza. Boję sie ze to tłoki po ostatnik artykule w Auto Świat o silnikach 1,4 zaczynam żałować zakupu. Czekam na wasze pomysły.
Ps. W serwisie powiedzieli że muszą wszystko pomierzyć ale moze być tak że silnik do rozebrania :(
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: w.mat »

To bardzo powszechna usterka w 1.4 jeżeli w miarę wcześnie zweryfikowana to po naprawieniu nie powtarza się. Zostało już o tym wiele napisane wystarczy poszukać.
ODPOWIEDZ