Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
pafko
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:08

Re: Usterki

Post autor: pafko »

jutro odbieram autko z salonu po tygodniowej naprawie. okazała sie tak jak pisałem że wariator do wymiany, koszt ok 3500 zł. naszczęście ubezpieczenie to pogwarancyjne objeło całą naprawę choć przysłali rzeczoznawcę od siebie i troszkę miałem pietra że przyjdzie mi wyłożyć taką kase samemu. Tak więc jak widać warto było wydać 2800 na ubezpieczenie przynajmniej sie zwrociło i z lekka górką zaoszczędziłem 700zł. Dodam tylko że wykupiłem pełny pakiet ubezpieczenia.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Moje auto bylo na trzecim przegladzie (38Kkm) i wymienili mi podnosniki przednich szyb, bo niby halasowaly. Przed serwisem zglosilam im, ze dochodzi halas ze strony drzwi pasazera i plastiki trzeszcza. Wedlug VW to cos w drzwiach. Dodam, ze przy pierwszym serwisie robili regulacje podnosnikow szyb.Cos lubia grzebac w tych drzwiach. Zobaczymy czy teraz nie bedzie jeszcze wiekszego klekotania plastikow.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Grzybek89
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:50

Re: Usterki

Post autor: Grzybek89 »

Czy może ktoś z Was miał problem z dziwnymi odgłosami dochodzącymi z plastiku(tym pod małą szybą z tyłu)? Co jadę po jakiś dziurach to jest to taki dziwny odgłos (pukanie)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

chodzi ci o klape ? czy szyba boczna ?
u mnie w klapie wypadly plastiki z zaczepow, serwis to poprawil ale po paru km bylo to samo, uzylem kleju w tubce (jak silikon) i juz jest ok :) wszystkie laczenia tym posmarowalem i wszytkie kolki ;)
Grzybek89
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:50

Re: Usterki

Post autor: Grzybek89 »

Szybę boczną... Klapę już przerabiałem...:)

-- sobota, 10 wrz 2011, 14:17 --

Czy może ktoś to już miał? Odgłos jest bardzo zbliżony do hałasu tej klapy, aczkolwiek dochodzi On bardziej ze środka. Nie jest to amortyzator, a to trzeszczenie doprowadza mnie do furii.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

może plastiki tak trzeszczą?
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Grzybek89
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:50

Re: Usterki

Post autor: Grzybek89 »

Nie wykluczam, a jak można usunąć ten dźwięk?
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

Grzybek89 pisze:Nie wykluczam, a jak można usunąć ten dźwięk?
A masz kolego szyberdach? Bo u mnie podobny dźwięk jest właśnie z tym związany...
Grzybek89
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:50

Re: Usterki

Post autor: Grzybek89 »

nie mam:):)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

AgaZaKa pisze:Moje auto bylo na trzecim przegladzie (38Kkm) i wymienili mi podnosniki przednich szyb, bo niby halasowaly. Przed serwisem zglosilam im, ze dochodzi halas ze strony drzwi pasazera i plastiki trzeszcza. Wedlug VW to cos w drzwiach. Dodam, ze przy pierwszym serwisie robili regulacje podnosnikow szyb.Cos lubia grzebac w tych drzwiach. Zobaczymy czy teraz nie bedzie jeszcze wiekszego klekotania plastikow.
Update: wymiana podnosnikow szyb zaowocowala kolejna wizyta w serwisie. Niestety zle zamontowali czesci w drzwiach pasazera i przy ok 90km/h szumial wiatr jakby okno nie bylo domkniete. Musialam zostawic auto w serwisie na kolejne 2 dni. Przy okazji chyba posmarowali silikonem uszczelki w drzwiach, bo nie skrzypia i objaw nie wrocil po 2 dniach jak poprzednio.

Co do skrzypienia/stukania szyberdachu i plastikow wkolo to inna historia. Ja z tym zyje, bo watpie, zeby dalo sie to latwo usunac. Ale obiecalam sobie, ze nie skusze sie juz na zadne VW/Audi z takim dachem. Obiecalam sobie tez, ze nie bede oddawac auta do serwisu na usuwanie takich drobnych usterek, bo to skutkuje zwykle komplikacjami. Serwis i wymiana, a potem poprawa podnosnikow szyb zajal lacznie 5 dni roboczych. Z kolei po poprzednim serwisie musialam zostawiac auto, zeby usuneli ryse, ktora zrobili.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

wczoraj cos sie u mnie pojawilo z prawej strony, chyba drzwi, przez weekend bede szukal sprawce :twisted:
postaram sie sam to zrobic bo wczesneij z klapa bylem 2 lub 3 razy i zawsze po jakims czasie bylo to samo, wkoncu sam sobie zrobilem i od roku jest gites :D
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Re: Usterki

Post autor: DavidoRoz »

Co do usterek chciałem się zapytać czy ktoś może potrafi się zabrać do usunięcia jednej usterki a dokładnie rozebrania boku z tyłu ( tego plastiku co za nim jest głośnik ) chce jakoś wypchać środę watą i na złączenia z innymi elementami okleić gumą oraz cały głośnik który tam jest okleić gumą bo już nie daje rady jak leci fajna piosenka podkręcę 3 kreski więcej i słyszę te plastiki. Więc jak ktoś by wiedział jak się do tego zabrać bardzo proszę o pomoc :) jak już zrobię to to na pewno dam znać czy pomogło :)
Kamilet
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:27

Re: Usterki

Post autor: Kamilet »

Stuka mi tylne zawieszenie, jakby poduchy amortyzatorów lewa i prawa strona tył!!! dodam, że brak jakichkolwiek luzów.
W serwisie powiedzieli że stukają tylne głośniki - coś pogmerali ale nadal jest bez zmian.

Czy ktoś miał z tym doczynienia? i ewentualnie co miał wymieniane?
Pomocy!!!!
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

u mnie wymieniali lewey stabilizator, chyba 50 tys wtedy bylo przejchane :)
Kamilet
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:27

Re: Usterki

Post autor: Kamilet »

Dzięki Liroyek, jednak u mnie to raczej nie stabilizator - no chyba, żeby 2 poszły w jednym czasie?

Wydaje mi się, że stukają albo górne mocowania amortyzatorów tył, albo odboje - przynajmniej tak to lokalizuję słuchowo. Jestem bardzo wyczulony na stuki w zawieszeniu - zwłaszcza że przelatane 30tyś i w większości na drogach ekspresowych (czytaj. autostradach).
Z forum wyczytałem, że były problemy:
- odboje plastikowe klapy bagażnika - sprawdzałem u mnie są ok, sztywno siedzą,
- poluzowane zaczepy tylnego zderzaka - nie wydaje dźwięków i jest na miejscu,
- ktoś pisał o odbojach amortyzatorów ale nie wiem jak się to zakończyło????

Przed zakupem, jeździłem scoką, która miała ok 8tyś km i stukało jeszcze bardziej. Pani powiedziała, że ktoś na wertepach naderwał tłumik - wątpię, z resztą po przesiadce z civica Type-S 1.8 140km wydawało mi się jakbym przesiadł się z pandy 1.1. do lancera evo:) i nic poza wciskaniem w fotel mnie nie interesowało!!!

Skłaniał bym się, że pierwsze egzemplarze miały jakieś wadliwe części w zawieszeniu. No nic nie pozostaje mi chyba nic innego jak udac się do serwisu.
ODPOWIEDZ