Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Cyngiel
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2012, 13:17
Model: Scirocco III
Lokalizacja: CK

Re: Usterki

Post autor: Cyngiel »

Jestem nowym użytkownikiem, więc na wstępie chciałby powitać wszystkich serdecznie.

Mam scirocco 1.4 - 160km rok prod. 2009, kupione 04.2010 w salonie.

Od razu był problem z bagażnikiem, na każdym dole tłukł się strasznie - naprawiono.
- awaria sprzęgiełka magnetycznego -może z 2,3 miechy od zakupu
Od bodajże listopada 2011 przeżywam gehennę :) z średnio 1 wizytą miesięcznie w serwisie...
Z kontrolką "check engine" jestem w :0 zażyłych stosunkach :)
Najpierw stwierdzono nierówną pracę rozrządu, miech później wymieniono łańcuch (przy ok 50 tys km się rozciągnął),
Kolejna wizyta - wymiana rozdzielacza/nastawinika (jak zwał tak......) faz.
Po odebraniu auta z serwisu ujechałem ok 180 km i w na wysokości okęcia w Wwa zagotował mi sie silnik.
Jak się okazało źle założono rurkę od chłodnicy czego efektem był wyciek płynu. Przy holowaniu auta w związku z tą awarią obdarty został przedni spoiler i zderzak - efekt miech czasu w serwisie.
Wczoraj po odebraniu samochodu z serwisu zauważyłem , podmianę 1 z wycieraczek na totalnie zjechaną ( na szczęście wymienili )
Wracając do domu zadowolony ,że znów mogę jeździć zieloną żabą :D , po około 120 km znów odezwał się stary przyjaciel - check engine.
Laweta - wstępna diagnoza - znów coś z rozrządem - kolejne kilka dni w plecy.
Ostanie pół roku to ok. 2 miechy w serwisie :)

Samochód sprawia wiele radości z jazdy ale jakbym wcześniej wiedział ,że ten silnik to ciągłe problemy nie zdecydowałbym się...

Co do trzeszczących plastików - zwłaszcza uchwytów przy drzwiach - niestety też u mnie to występuje.

Nurtuje mnie coś innego - czy u was też klekoczą wiatraczki od dmuchawy - słychać takie terkotanie zwłaszcza jak samochód stoi (np na światłach)
i dmuchawa jest ustawiona na delikatne dmuchanie .???



Dla zainteresowanych art. o silniku 1.4 TSI - http://www.auto-swiat.pl/1-silnik-14-ts ... i-awariami
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki

Post autor: Tszmielu »

Kolejny samochód z problemami :/

Mój samochód właśnie skończył 14 miesięcy, kupiłem go w grudniu 2010 (produkcja wrzesień 2010) nowego z salonu. Na liczniku mam już 30.000 km. Miałem kilka usterek, ale to głównie z mojej winy. Kiedy czytam powyższego posta, coraz bardziej boję się kolejnego roku.

Słyszałem też, że najbardziej awaryjne Sciricco to te z 2008 i 2009 roku (pierwsze modele), w nowszych modelach przede wszystkim poprawiony został silnik, który nie powinien sprawiać problemów....zobaczymy.
Kraków
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

Cyngiel pisze: Nurtuje mnie coś innego - czy u was też klekoczą wiatraczki od dmuchawy - słychać takie terkotanie zwłaszcza jak samochód stoi (np na światłach) i dmuchawa jest ustawiona na delikatne dmuchanie .???
U mnie też coś takiego występuje ale już się do tego przyzwyczaiłem. Do trzasków z plastików też lepiej się przyzwyczaić niż co chwilę je rozbierać. Jedyne z czym nie mogłem się pogodzić to trzaski przenoszone przez szyberdach, ale z tym akurat sobie poradziłem :)
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

"
Mam scirocco 1.4 - 160km rok prod. 2009, kupione 04.2010 w salonie."

to jak moj :)

napisz jaki masz teraz przebieg, u mnie check zaswiecil sie 1 raz jak lecial z de do pl, przebieg moze 30 tys km
rok temu w grudniu zrobilem chipa, teraz autko ma ok 55 tys i odpukac wszystko gra, jedyna roznica, przestalem tankowac vpoer racing i zalewam ultimate
Cyngiel
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2012, 13:17
Model: Scirocco III
Lokalizacja: CK

Re: Usterki

Post autor: Cyngiel »

Forfiter :) ma też ok 55k km przebiegu :)
Ja leje zwykłe 95, eksperymentowałem z innymi , ale nie widziałem jakiejś różnicy.
Po chipie ile ma km?

Odebrałem go z serwisu, stwierdzili ,że rozrząd jest dobrze wyregulowany , ale jakiś czujnik przekłamywał i dlatego kontrolka się zapaliła.
Wymienili owy czujnik i jeszcze profilaktycznie jakiś mieszacz:) ale nie wiem co to :)
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

bylo 174,5 PS i 265Nm
jest 216,6 PS i 333,5 Nm
Kamilet
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:27

Re: Usterki

Post autor: Kamilet »

Cyngiel,
-Od razu był problem z bagażnikiem, na każdym dole tłukł się strasznie - naprawiono.powiedz co Ci wymienili w związku z tym tyłem??? co było przyczyną.
Co do climatronika to niestety będzie głośniej. Wystarczy pojeździć VW 3-4-5 letnim z climatronikiem i posłuchać jak klapki się obijają, dodam że włączenie radia nie załatwia sprawy i ciężko jest to zagłuszyć.
Mariusz18150
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2013, 19:36

Re: Usterki

Post autor: Mariusz18150 »

Witam.
Na pierwszej stronie tego tematu jest wpis dotyczacy usterki polegajacej na przekzywionej kierownicy.
Mam to samo, bylem na zbieznosci, przez kilkaset km bylo ok, teraz problem worocil.
Ponoc bylo o tym pisane juz na forum, czy moze ktos podac linka do tematu bo kompletnie nie moge tego odnalesc.
Jaca629
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:37

Re: Usterki

Post autor: Jaca629 »

co do kierownicy ponoc przyczyna jest przekładnia zwana potocznie maglownicą tak mi powiedzieli w serwisie, co do wymiany to nigdy nie słuchajcie mechaników z serwisu bo oni od razu chcą montować według nr części czyli z 3 tysiące zł, W moim przypadku wystarczyło od golfa VI GTI i działa :) od razu mówię że część jest z innym nr niż pierwotnie.
Co do częstej awarii może zamiast jeździć do serwisu pora zmienić na paliwo 98 i zobaczyć przepustnice ? miałem podobny problem w 2.0 TSI i wystarczyła zmiana na 98 oraz oględziny kostki przy przepustnicy gdyż jeden kabel był przegnity.

Teraz zmagam się z problemem awarii hamulców, jadąc czasami wyskoczy mi na 1s awaria hamulców, lecz poziom płynu jest ok i hamulce też są ok więc poszukuje dalej
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

u mnie awaria swiecy, byc moze winna 1 szt, w innym watku fotki itp ;)

Jaca629
dasz fotke gdzie ta kostka ?
-=RAFAL=-
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2015, 20:10
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Piastów

Re: Usterki

Post autor: -=RAFAL=- »

ok miesiąc temu zakupiłem MK3 i zauważyłem kilka dolegliwości - wydaje mi się że są to błędy techniczne które dość szybko zaczęły wychodzić
- problemy z otwieraniem tylnej klapy - za mało odbija i zamek zazwyczaj zdąży złapać zanim otworzy się klapę ręką
- pękające uszczelki w miejscu gdzie stykają się z szybą drzwi (centralnie między klamką a dachem - wzdłuż słupka B)
- ogniska rdzy na wnęce drzwiowej (dolny róg drzwi pod klamką), drzwi dość mocno uderzają przez co uszczelka drzwiowa wyciera lakier i powstają ogniska korozji)
- ogniska rdzy pod tylnymi lampami (wada konstrukcyjna bo wypuklenia lamp obcierają o lakier przez co wyciera się powłoka lakiernicza i zaczyna korodować)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: kostrzyk »

nie chwaliłeś się że na trojkę się przesiadłeś.
Obrazek
Jaca629
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:37

Re: Usterki

Post autor: Jaca629 »

Kolego RAFAL kupiłeś nowy czy używkę i jaki to rocznik ? bo powiem ci że ja mam od prawie 4 lat scirocco z 2009 i takich dolegliwości z kapą nie mam a co do rdzy to wiadomo, Samochody teraz robią na 3 lata i nowy :/
radIE
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2018, 19:36

Re: Usterki

Post autor: radIE »

czy ten temat jeszcze zyje ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ODPOWIEDZ