Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

Witam na forum jestem nowy. Dlatego proszę o wyrozumiałość.

Piszę ponieważ w tego roku w marcu kupiłem scirocco z 2008r w 2.o tsi praktycznie wracając nim z trasy z zakupu już się pojawiły problemy takie jak np. siecący się check. Po powrocie do domu oddałem auto do serwisu vw. tam stwierdzili że auto nie czyta sondy więc zgodziłem się na wymianę.

Troszkę mnie to kosztowało podobno wsadzili taką jaką sam vw renomuje. no i fajnie spalanie spadło z 14l na 8,5 w mieście a nie jeżdżę delikatnie.
Po chwili znów zapalił się check i stwierdzono wypadanie zapłonu również w tym samym serwisie, a więc wymieniono podobno napinacz łańcucha i olej.
Znów koszt :) wyjeżdżam za bramę serwisu ok 20 km i znów pali się check wracam do nich i okazuję się ze auto ma przedmuchy na uszczelniaczu wału od strony rozrządu więc wymienili. Wyjeżdzam od nich i co nie uwierzycie... check! pominę fakt iż auto do nich trafiło z nabitą klimą a jest pusta i latem grzało nawet jak nawiew był ustawiony na zimne lepiej było z wyłaczonym jeżdzić. no ale do brzegu auto trafiło do nich kolejny raz okazało się że to przepływomierz w dolocie. ale nie mieli czasu mi tego zrobić i jeździłem jakiś czas z check'iem. Pominę również fakt, że przy ruszaniu słychać zwłaszcza pod wzniesienie przy 1100-1250 obr. pisk bardzo głośny jak się wysprzęgla to aż sie ludzie obracają i zgłaszane to było w serwisie ale oni problemu nie zauważają twierdzą, że podczas testów nic sie nie dzieje. Ostatnio teraz koledzy i koleżanki słuchajcie wymieniłem aku bo stary padał czasami nie chciał odpalić kupiłem nowy sprawdziłem ładowanie i jest ok usunąłem szereg błedów wg mnie związanych z problemem z aku. i co jeżdzę narazie dwa dni ok 200km i żadna kontrolka sie nie pali i nie ma żadnych błedów???? zbieg okoliczności czy naciąganie ze strony serwisu? Oczywiście na razie problem pisku i pykania z pod deski z nawiewem został ale reszta chwilowo ok. jak coś się zmieni to odnowię temat:) Pozdrawiam może komuś się to przyda a może i ktoś mi pomoże. dzięki
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Mowad »

stwierdzono wypadanie zapłonu również w tym samym serwisie, a więc wymieniono podobno napinacz łańcucha i olej.
Ja tam się nie znam na tych nowszych autach ale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

Witam dzięki za odpowiedź szkoda, że nie rozjaśniła troszkę naszych wątpliwości ale zawsze to jakaś odpowiedź :lol:

trzeci dzień jazdy i brak błędów chwilowo.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Kamil »

Odpowiedź jak najbardziej rozjaśnia wątpliwości, czy Cię serwis ru..a. :)
Nie boli Cię przy siadaniu? No dobra, może niewybredny żart.
To teraz tłumaczę: napinacz łańcucha i olej mają tyle do wypadania zapłonów, co klocki hamulcowe w tylnym lewym kole do przepalenia się żarówki w prawej przedniej lampie.
Sądzę też, że od starego oleju check się nie zapala... od wycieków oleju (uszczelniacz) też nie.
Spodziewam się, że wymiana akumulatora spowodowała efekt resetu (jakbyś odłączył klemę na kilka minut i podpiął z powrotem pewnie byłoby to samo) i stąd nie ma błędów. Spadki napięcia przy uruchamianiu też podejrzewam mogły powodować jakieś głupoty.
No ale ja też się nie znam na tych nowych autach... ;)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

do kamil_>
jeśli chodzi o żart to super.

na poważnie mówili, że napinacz jest zbyt luźny i dlatego wypada rozrząd (błąd) i dlatego palił się check olej wymienili przy okazji bo mówili że jak zdejmą pokrywę rozrządu to olej zleci.

jeśli chodzi o uszczelniacz to nie był wymieniany dlatego, że były przecieki tylko dlatego że łapał lewe powietrze do skrzyni korbowej. (tu mi śmierdzi bo można było to chyba zrobić za pierwszym razem a nie 2 razy łańcuch ściągać...

aku był wcześniej odpinany wiele razy i żadnych błędów nie kasował jakiś bar....an wsadził tam za mały aku który sie przegotował i nie trzymał prądu.
Po wymianie na nowy taki jaki powinnien być dopiero usunąłem błedy które skazywały na słabe zasilanie.

tu pytanie czy mnie robili w ch...a i wiedzieli o braku mocy aku? mam na wszystkie wymiany fv usterka była zawsze usuwana a objawy i check powracały zawsze takie same kupe hajsu u nich zostawiłem i teraz ich każdemu odradzam.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Kamil »

Albo Ci strasznych pierdół naopowiadali, albo nie umiesz powtórzyć tego co Ci mówili (bez złośliwości).
Nie wiem jaki wpływ miałby mieć rozrząd na wypadanie zapłonów - może zły odczyt z któregoś czujnika, ale moim zdaniem naciągana teoria.
Lewe powietrze w skrzyni korbowej...? Eeee...? Olej zleci po zdjęciu pokrywy rozrządu? To olej (a przynajmniej jego znacząca większość) nie jest w misce, jak silnik jest wyłączony? :) Wymiana oleju wprawdzie nie zaszkodziła niczemu poza Twoim portfelem, no ale...
Moim skromnym zdaniem stado naciągaczy, którzy wyczuli człowieka, który nie potrafi zweryfikować ich teorii. Ot co ;)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

widzę że znasz się ode mnie bardziej to co może być przyczyną złego stanu auta? teraz vag nic nie pokazuje
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

jak już się wkurzyłem i pojechałem pogadać to zawsze tłumaczyli się odisem nie wiem czy tak się piszę ciągle coś i że oni to coś wymieniają za każdym razem inne do tego na moje nie dowierzanie przynieśli mi wydruki z tego odisa z każdego zlecenia.

tak na marginesie koleś ma volvo uzywane lampa mu parowała i cały czas palił sie check podobno właściciel dlatego go sprzedał znajomemu. On wymienił lampę na nową i checka nie ma taka pierdoła a cieszy... dlatego chce dojść co jest u mnie przyczyną bo do januszy to nie mam zaufania.
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

koledzy udało mi się samemu dojść co i jak z tym moim autem... trochę czasu to zajęło ale można powiedzieć jestem na półmetku hihi

chceck dalej się pali więc dalej diagnoza okazuję się że coś nie tak z dolotem powietrza hmm pierwsze co przeczyściłem przepływomierz nie pomogło później podmieniłem od golfa 5 gti też nie pomogło podejrzewam że gdzieś dostaje lewego powietrza macie pomysły jak to zbadać?
co wymontować wszystko od filtra aż po kolektor? jak to sprawdzić robił to ktoś z was już?

proszę o sugestie.
Eleme
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:40
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Eleme »

Ja z kolei mam pytanko ostatnio zapalił mi się check razem z epc auto zaczęło szarpać brak mocy ... drżało cale cos w stylu jak by nie palil na wszystkie gary.. oraz od czasu do czasu samo od siebie zapala sie kontrola trakcji razem z abs... i nie gasnie. Auto odstawiłem do garażu na drugi dzień wszystkie usterki znikły (jakim cudem?) przypuszczam ze moze mi gdzies zalewac woda jakiś przekaźnik czy kostke. Pytanie mam takie czy ktoś wie gdzie by można było zacząć szukać ? po podłączeniu do kompa wykazuje wypadanie z zapłonu 4 cylindra (4 cewki miesiąc temu wymieniałem)
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: voo »

a świece ? zamień świece miejscami i test. jak wyrzuci wypadanie zapłonu na innym cylindrze to masz winowajce.
365 dni obsesyjnie.
Eleme
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:40
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Eleme »

będę próbował w sobotę. tylko tez wszytkie usterki wystepuja podczas duzych opadow i duzego zawilgocenia. czy jest jakies miejsce gdzie moze byc podatne na wilgoć ?
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: voo »

zamień świece miejscami :)
365 dni obsesyjnie.
Eleme
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:40
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: Eleme »

świece wymienione :D zobaczymy czy będzie dalej ten sam problem!
B.D.
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 09:03
Model: Scirocco III

Re: Scirocco 2.0 tsi 200KM 2008r problem check

Post autor: B.D. »

Witam szkoda, że mój temat jest dla Was za trudny bo nie ma żadnych podpowiedzi... hmm może nikt nie ma takiego problemu. Najgorsze jest to, że w mojej okolicy nie ma dobrych diagnostów tylko sami wróżbici. zaczynam powoli tracic nadzieje, może ktoś tu jest bardziej ogarnięty na forum ode mnie i ma bądź wie skąd wziąć schematy silnika bądź samego dolotu? hmm jeszcze jedna prośba na przykładzie zdjęcia z internetu zaznaczyłem dwa króćce.
jeden od lewej co to jest? drugi od prawej bez węża u mnie też nie ma węża ale znalazłem zdj. gdzie wąż tam jest i idzie do obudowy filtra może tu jest cały problem z tym chceck proszę o pomoc
Załączniki
!!!!!!!!!!.jpg
!!!!!!!!!!.jpg (855.3 KiB) Przejrzano 7523 razy
ODPOWIEDZ