Moje 3gr

Miejsce zgłaszania problemów z działaniem i obsługą Portalu i/lub Forum.
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Moje 3gr

Post autor: Kierba »

Cześć,

fajnie że jest forum poświęcone Scirocco, dobrze że możemy popisać o naszych ulubionych samochodach, spotkać ludzi o podobnej zajawce, jednak jedno co mi się nie specjalnie podoba to wraz z ilością użytkowników i ich wypowiedzi robi się coraz większy zamęt. Może lepiej będzie stworzyć większą ilość pod działów i ogarnąć to trochę bo np. teraz wszystkie tematy wrzucane są w jedno forum :?

Np. zamiast :

Technika > Forum techniczne - Scirocco mk1 i mk2 ------ Forum techniczne - Scirocco mk3

stworzyć :

Forum techniczne - Scirocco mk1 i mk2 - podziały - tuning - silnik - wnętrze - body kit itp.

Forum techniczne - Scirocco mk3 - tu podobnie ...

Przydałyby się działy typu off top, jakiś dział techniczny w którym byłyby tematy tego typu. Dział ze zdjęciami, filmami itp. Pomysłów znalazłoby się trochę jeszcze :D

Piszę ponieważ uważam że ułatwiłoby to Nam użytkownikom nawigację po forum a Wam moderację zapewne : )
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Moje 3gr

Post autor: Sołtys »

Temat już wałkowany kiedyś - pewne małe zmiany były wprowadzone. Pomysłów było kilka ale jakoś większość przywykła do tego co mamy ;)
Co do off-topu to nie na tym forum (choć kilka tematów luźnych mamy)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Moje 3gr

Post autor: atosss007 »

Zbędne innowacje. Forum działa od długiego czasu. Dorze działa. To co zaproponowałeś to właśnie robienie bałaganu. Po co robić folder w folderze a w nim jeszcze jeden folder ? Jest Kamil, który ogarnia to wszystko i sprząta co zbędne. Chłop i tak już ma przesrane i nie sądzę aby chciało mu się jeszcze dokładać sobie pracy. No chyba że się mylę to niech sam się wypowie
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Moje 3gr

Post autor: spirit »

Brzmi to niby jako propozycja odświeżenia forum w celu przyciągnięcia młodych, a w rzeczywistości robienie bałaganu. Tuning, body kit to nie przejdzie na tym forum, jesteśmy zbyt konserwatywni jakby to rzec. Przejrzyj dokładnie ten temat.

http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=1674

To może do ciebie dotrze dlaczego twoje propozycje nowych działów są mocno chybione, pozdrawiam serdecznie młodego gniewnego jakich pełno tutaj co jakiś czas i równie szybko znikają co się pojawiają :mrgreen: .
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje 3gr

Post autor: kostrzyk »

od lat mamy taki podział i nikt chyba nie narzekał, a takie zmiany wymagały by przejrzenia ogromnej ilości tematów i posegregowania ich, na co niestety nikt nie ma czasu. bo życie to nie tylko forum Scirocco :P
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Moje 3gr

Post autor: herbiasty »

Sam zarys dobry, jeszcze ktos musiał by mieć czas aby z tym zrobic porządek ale jest tego staraasznie duzo.
Problemem jest to, że pojawia sie ktos nowy, nie ma obeznania z forum, bo np. na innych jest to bardziej poszufladkowane.
I na dzień dobry dostaje zjebkę od starych wyjadaczy za to że nie uzywa szukajki, która jest dość kapryśna i trzeba wiedzieć jeszcze gdzie szukać.
Sam nie raz mam problem ze znalezieniem niektórych tematów, mimo że znam mniej wecej tytul, "szufladkę" oraz tematyke problemu.
No ale ja jestem zły i w ogóle :P :wink:
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Re: Moje 3gr

Post autor: Kierba »

Po pierwsze to przepraszam za dodanie tematu w złym dziale.

Wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić, jednak na pewno podzielenie forum na większą ilość pod forów ułatwi poszukiwanie interesującego tematu, pamiętajmy że strony www tworzy się dla użytkowników a nie dla administracji ; ) Kolejna sprawa to takie zmiany przyniosłyby wymowny efekt w pozyjconowaniu, oczywiście pod warunkiem zmiany url z obecnego na tworzenie linków .html, dla przykładu:

tera ==> viewforum.php?f=xxx => a tak => http://www.scirocco.pl/phpBB3/działmk2/ ... ybrać.html - chyba lepiej co :wink: więcej słów kluczowych ...

Naprawdę nie chodzi mi o krytykę, znam się trochę na webmasteringu, pozycjonowaniu, robiłem parę projektów, teraz raczej hobby ze względu na stałą pracę we fr, ale stare nawyki dają znać ...

@atosss007 - to nie są żadne innowacje ...
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje 3gr

Post autor: Majkel »

Jak byś poczytał to byś wiedział że temat poruszany był nie raz.
Ja tam jak chcę coś znaleźć to zawsze odnajduję - bo jestem zajebisty a jak ktoś nie może znaleźć... no cóż nie każdy może być tak zajebisty jak ja...
Jedyne co można by poprawić to żeby wyszukiwarka uznawała z ż ź jako jedną literę bo wiadomo raz ktoś pisze po polsku a raz po hebrajsku.
A co do pozycjonowania po co? Tu nie ma żadnych reklam. A na hasło 'scirocco' i tak jesteśmy na pierwszy miejscu. Więc? Chcesz żeby się tu zleciało więcej hołoty niż to potrzebne? I tak poziom forum spada na ryj więc kolejnych baranów nie potrzebujemy :D
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Re: Moje 3gr

Post autor: Kierba »

Acha, noto rozumiem ...
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Moje 3gr

Post autor: Sołtys »

Było by więcej poddziałów to za tym poleciałby, że tematy wciąż ktoś pisałby nie tam gdzie trzeba a potem ktoś to by musiał przenosić ... my niestety nie mamy drużyny fachowców siedzących 24h na dobę i pilnujących ładu. Moim zdaniem jeden ze starych pomysłów można by wdrażać = chodzi o dodawanie do tematu nowego postu w nawiasach określenia czego temat w szerszym stopniu dotyczy np. ktoś pisze o panewkach to robi nazwę "[silnik] panewki główne" lub inny "[hamulce] jaka linka do ..." ale to też wymagałoby posiedzenia nad tym i dodania jakiegoś "przewodnika haseł" a potem pilnowania aby większość się stosowała (co chyba byłoby największym problemem).
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje 3gr

Post autor: kostrzyk »

może da się dołożyć jakieś tagi które wybierało by się z listy rozwijanej, gdyby się nie wybrało temat nie został by dodany,

nie jest informatykiem nie znam się, tak tylko mi to wpadło do głowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Moje 3gr

Post autor: vwbounty »

Nie rozumiem po co tyle podtematów jak to tylko Scirocco a nie cały VW modeli silnikowych niewiele z reguły wszystko to samo wiec po co puste działy, rozumiałbym jak by to jakieś forum tuningowe było gdzie marek i modeli jest mnóstwo.
Ogólny i Dział techniczny w zupełnosci mi wystarczają jedynie szukajka, ale jak ktoś nie wpada tylko po ogień to poradzi sobie.

Forum jest wypełnieniem czasu pomiędzy zlotami :D
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moje 3gr

Post autor: vega »

Nie ma żadnego sensu zmieniać forum. Wszystko jest czytelne i proste, i odpowiada mi to w 100 %. Gdyby powstały jakieś dodatkowe podtematy, to wtedy zapanowałby chaos, a tego nie chcemy, więc pomysł mało trafiony. ( bez urazy) :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 3gr

Post autor: Ruszowy »

Dobrze że chociaż od czasu do czasu pojawia się ktoś przypominający że formuła forum nie jest jak na innych forach, również motoryzacyjnych. Znaczy darmowe pozycjonowanie witryny działa ;)
Myślę że forum nie gromadzi aż tak wielu użytkowników aby zapełnić wszystkie szufladki, więc wprowadzi większy bałagan. CO jakiś czas i takż ktoś zafunduje moderatorom zakładając temat o ujeżdżaniu byka z linkiem na inną stronę.
Podział powinien zostać również ze względu na Agazakę która miała pomysł na funkcjonowanie tego forum od wielu lat i po odświeżeniu strony jest nieźle jeszcze na parę lat.
Kierba, wystarczającym podziałem był wprowadzony ostatnio podział mk3 i mk2. Nie każdy posiadacz nowego sciro ma problem typu od czego jest ten p.... czujnik i czemu sroka nie odpala.
Co do Tuningu parę projektów i tak jest śledzonych w dziale moje auta, a kolejne wklejanie fotek RIegera nie ma większego sensu bo bounty może w środku nowy podać wymiary, silniki najczęściej są indywidaualnymi projektami, a o zawieszenie zawsze można zapytać w dziale technicznym.
Jeszcze offtop, wg. mnie wystarczającym offtopem jest temat o muzyce, no i wywalczony ostatnio shoutbox.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Moje 3gr

Post autor: L.W!z »

A ja też chciałbym coś dodać...

14 + 9

Dziękuję :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ