Wklejanie do tematu wielu zdjęć na raz

Miejsce zgłaszania problemów z działaniem i obsługą Portalu i/lub Forum.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Wklejanie do tematu wielu zdjęć na raz

Post autor: Nashi »

Jak w temacie - ponieważ wciąż ktoś o to pyta, poniżej znajdziecie szybki poradnik jak się z tym uporać.

Będziemy potrzebowali zewnętrznego serwera na nasze zdjęcia. Spokojnie, nie panikujcie na dźwięk słowa \"serwer\" - na nasze szczęscie istnieją już serwery specjalnie przeznaczone na takie cele, na których zupełnie za darmo możemy umieścić nasze foty. Największym tego typu miejscem jest angielskojęzyczny serwis http://imageshack.us i na jego przykładzie pokaże jak to zrobić. Ponieważ serwis ten co jakiś czas zmienia swoją szatę graficzną, to co widzicie na swoich ekranach może nieco się różnić od tego co jest na poniższych obrazkach, jednak zasada jest dokładnie taka sama. A więc do dzieła!


1. W nowym okienku/na nowej zakładce przeglądarki wpisujemy adres http://imageshack.us i otwieramy stronę. Zobaczymy coś podobnego do:
Obrazek



2. Wciskamy guzik \"Browse\" jak na poniższym obrazku i w oknie, które się pojawi, wskazujemy na dysku zdjęcie lub zdjęcia, które chcemy umieścić w internecie. Zatwierdzamy i klikamy guzik \"Start upload!\"
Obrazek



3. Rozpocznie się proces wysyłania zdjęć na serwer. W zalezności od szybkości naszego internetu oraz ilości i rozmiaru zdjęć może to trwać od kilku sekund nawet do kilku minut. O postępach będą nas informowały dwa paski \"Total\" (całkowity postęp) oraz \"Current\" (postęp w wysyłaniu aktualnie przetwarzanego zdjęcia)
Obrazek



4. Po udanym wysyłaniu zdjęć, w zależności od tego czy wysyłaliśmy jedno zdjęcie czy kilka, mogą nam się pojawić dwa różne ekrany.
4a) (wersja dla jednego zdjęcia) Szukamy linii podpisanej \"Thumbnail for forums (1)\" tak jak na poniższym obrazku. Klikamy myszą na ciąg znaczków obok tego napisu co spowoduje zaznaczenie całości, po czym kopiujemy zaznaczony tekst (np. poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie \"kopiuj\") i wklejamy (prawy przycisk myszy -> wklej) go w treści naszej wiadomości na forum
Obrazek

4b) (wersja dla kilku zdjęć) Na ekranie, szukamy w prawym dolnym rogu ramki zatytułowanej \"Get links and Codes for All Images\". Z rozwijanej listy wybieramy opcję \"BB codes\" i dalej kopiujemy znajdujące się poniżej kilka linii znaczków w ten sam sposób jak w wersji dla jednego zdjęcia.
Obrazek



To wszystko, po wysłaniu wiadomości na forum, pokaże nam się ładna galeria złożona z dających się kliknąć miniaturek zdjęć (podobnie jak na poniższym obrazku)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Wklejanie do tematu wielu zdjęć na raz

Post autor: Majkel »

Ja w sprawie zdjęć. Można?
Czy nie da się zrobić tak żeby do zdjęć wgrywanych na nasz serwer automat robił miniaturki w temacie? Bo czasami jakieś zdjęcie wchodzi jako załącznik, czasami ma szerokość 3000 i pokazuje się całe i rozjeżdża się strona, generalnie brak tu jakiejś konsekwencji :P
A tak w ogóle może dałoby się zrobić tak żeby każdy użytkownik miał swoją galerię tutaj? Np. wpisałbym sobie gdzieś "majkel" i pokazałoby mi albo komuś innemu wszystkie zdjęcia załadowane przeze mnie - z opcją że ja jako 'właściciel' mógłbym je edytować. Nie wiem jak duży serwer mamy ale jeśli miałbym dopłacić do składki rocznej jeszcze parę złotówek i mieć wszystkie zdjęcia tutaj a nie na jakiś zewnętrznych serwerach to bym dopłacił :P
O to może być opcja premium tylko dla sponsorów :D
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Wklejanie do tematu wielu zdjęć na raz

Post autor: lehu »

Podpisuję się pod tym pomysłem 8), również mogę się eewntualnie wykosztować na trochę lepszy serwer
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
ODPOWIEDZ