kilka rzeczy

Miejsce zgłaszania problemów z działaniem i obsługą Portalu i/lub Forum.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

wiem ze latwo sie krytykuje ale mialbym pare propozycji ;)

1 - w dziale download sciagaja sie pliki bez rozszerzen, zakladam ze wiekszosc to RARy, bo jak te rozszerzenia dopisywalem to dalo sie rozpakowac to i owo, problem maly ale czesc userow moze nie wiedzec o co biega

2 - w dziale scirocco II spec. techniczna nie ma tabelki ze skrzyniami biegow, (w sciro 1 jest) moze by chociaz zaadaptowac ta tabelke co bylka na scirocco.autokacik.pl?

kolejne problemy lacza sie z miejscem na serwerze, bo nie wiem jakie mamy mozliwosci, ale:

3 - przydaly by sie jakies fotki pogladowe poszczegolnych wersji srok (scala, white cat, itp) art bardzo ciekawe, w tym o sciro mk2 storm niby sie chca zaladowac zdjecia ale ostatecznie jest lipa, moze sa na tym niedzialajacym serwerze? jak trzeba fotki moge poszukac gdzies w czelusciach netu i podeslac. Nie musza byc jakies super duze i ciezkie, ale takie zeby pogladowo bylo widac o co biega.

4 - moze korzystajac z uprzejmosci kolegi Scirorider\'a utworzyc jeszcze jeden dzial nt fabrycznie tuningowanych sciro (z tematu \"scirocco na szeroko\"), a takze pojawiaja sie wariacje na temat mk3 (juz conajmniej 2 firmy sie za niego zabraly)

5 - wyjatkowo ladne sroki z forum, jak i tematu o ladnych srokach mozna by tez umiescic w portalu dla potomnych jak i tych co szukaja inspiracji dla zrobienia wlasnej sroki (mozna podpatrzyc felgi albo inne ciekawe rzeczy).

6 - ale to nie jestem przekonany, moze zrobic jakies glosowanie miesieczne na forum, a nastepnie utworzyc dzial z tzw. \"autem miesiaca\". chodzi o cos takiego ze kazdy kto chce wziac udzial wystawia jedno zdjecie w odpowiednim temacie, lub wysylamy do jednej osoby (moge to byc ja) ktora powiedzmy zbiera te foty (np caly luty) a nastepnie na poczatku marca wytwarza odpowiedni temat typu \"scirocco marca\" wraz z ankieta (nie wiem czy jest taka opcja na forum ale zeby nie bylo widac wynikow, zeby nie sugerowaly, a ujawnic je po zakonczeniu ankiety) i pod koniec miesiaca jest jasnosc kto zdobyl tytul i tak w marcu zbieramy zdjecia na ankiete kwietniowa, itd. Przy okazji tez by byly uzbierane fotki na ewentualny kalendarz (przy zalozeniu ze mialyby odpowiednia rozdzialke). A owe zwycieskie zdjecia umieszczac na portalu w odpowiednim dziale.

7 - moze jeszcze jeden niezalezny dzial typu ciekawe polskie projekty, czyli aut ktore u nas w kraju powstaly, ciekawych pod wzgledem mechanicznym, z krotkim opisem (z tego co na szybko - bylo dyzkowe sciro na gaznikach motocyklowych, jest/bylo sciro vr6, sa conajmniej 2 sciro 1.8T, powstaje sroka z PG-T, ja tez chetnie sie pochwale swoim bylym poziomo-gaznikowcem). Tutaj tez deklaruje swoja pomoc, moge zebrac jakies materialy na temat tych samochodow, o ile sami wlasciciele nie beda mieli nic przeciwko, lub moze sami beda chcieli cos naskrobac, do art dolaczyc kilka fotek (powiedzmy ok 5 czy 10 zeby nie przeciazac).

8 - dzial o zlotach - ostatni art jest z 2006 roku, nie jestem w temacie bo troche mnie tu nie bylo, ale chyba od tamtego czasu cos sie dzialo, jakies wieksze imprezy (widzialem jakies zloty w wieliczce byly) mozna by to tez uaktualnic bo wyglada jakby sie niewiele dzialo.

9 - moze info o miedzynarodowym zlocie umiescic na pierwszej stronie portalu?

uff, ale sie rozpisalem, w razie czego sluze pomoca, mam urlop, pogoda nie sluzy grzebaniu przy aucie (a nawet jak jest to plecy mi cos nie pozwalaja na dlugie wiszenie nad silnikiem) a mam wene tworcza to cos byl zrobil pozytecznego ;)



O na tej stronie jest pieknie wszytsko opisane i przedstawione jesli chodzi o modele, mozna by cos potlumaczyc za zgoda autora http://website.lineone.net/~dr.dub/index.htm
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Sołtys »

Genialne pomysły ;) i fajne by było jakby to zrealizować - bo tak jak Mowad wspominał jakoś wieje nudą z braku choćby malutkich zmian na stronie (nie mówię tu o forum). Tylko jedno mnie toszkę martwi ... otóż jeśli by to miało wszystko wypalić to od strony technicznej pewnie wszystko spadnie na barki Kamila a jak wiecie on teraz jest naszym \"Don Kichotem\", który praktycznie sam czuwa nad tym wszystkim. Oczywiście są nadal inne osoby które pomagają :) ale jednak wszystko trzyma w kupie nasz admin/moderator. Widzę że Mowad tu proponuje swoja pomoc, a ja mam jeszcze jedną propozycję - może by komuś nadać rangę moderatora forum aby odciążyć wtedy Kamila i bedzie miał więcej czasu na odświerzanie strony głównej.
Teraz to chyba zależeć będzie od \"wodza\" czy coś z tych pomysłów wypłynie na śwatło dzienne.
Ps. Pewnie kilka osób będzie mialo pojęcie jak pilnować forum ;)

Edit:
Aha i jeszcze jedno: dodajmy do menu głownego punkt \"LINKI\" ( do takich stron jak np: podał Mowad wyżej) - aby nowi nie musieli latać po forum i szukać albo zakładać nowych tematów jak potrzebuja informacji lub jakiegos natchnienia.B)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

jesli chodzi o linki to bardzo dobry pomysl, ostatnio sie zastanawialem jaki byl adres strony driversforund.com :)

Co do moderacji to pewnie sa tu osoby ktore czesto na forum bywaja i czytaja prawie wszytsko (ja sie przyznam ze czytem tylko niektore watki), moze faktyucznie by sie nadawaly na moderatorow? Tylko trzeba by ustalic jakas jasna polityke (co usuwamy a na co mozna przymknac oko).
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: kilka rzeczy

Post autor: dudi85 »

hehe :) pisalem 3 dni temu do Kamila uzgodnil z Aga i bede mial do paru dni range redaktora czy cos takiego bede dopisywac rzeczy wlasnie do dzialu spotkania oraz zrobie dzial zloty itp..... co do pomyslow mowada tez chetnie sie moge co niektorych podjac :-) ogolnie zagladam na forum ok 60 razy dziennie :D ja jestem chetny do dzialania :)

powieram szczegolnie utworzenie dzialu linki ktory moge takze poprowadzic :) :) :)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Kamil »

spoko, nie ma bolu, krytyka, o ile konstruktywna, jest wskazana :). teraz tak...
oczywiscie korekty i rozne \"fuck-up\'y\" sa do poprawki, sprobuje pogrzebac cos w tym downloadzie.
co do tabelki ze skrzyniami, to jest to zrobione tak, bo ta tabelka byla adaptowana ze starego portalu i jest zbiorcza dla obydwu modeli (jak sie przyjrzec, to sa adnotacje, ze niektore byly np. od \'81, niestety nie wiem ktore skrzynie byly w mk1, a ktore w mk2), a nie chcialem bez sensu dublowac artykulow, ale mozna to oczywiscie zdublowac albo przerzucic z mk1 do mk2 albo jak ktos ma stosowna wiedze, to mozna to rozdzielic.
oczywiscie, artykuly o poszczegolnych wersjach (malo tego jest, ale cos tam jest) mozna zilustrowac, ale ja bym to widzial na takiej zasadzie, ze ilustrujemy to swoimi zdjeciami (w sensie uzytkownikow), ewentualnie zdjeciami volkswagena, zeby nie bylo potem jakichs jazd z prawami autorskimi.
kolejna sprawa, temat \"scirocco na szeroko\" docelowo ma byc przerobiony na artykul, czekalem po prostu na dokonczenie :).
co do dwoch kolejnych spraw, czyli ladnych scirocco i ciekawych projektow, z zalozenia polaczeniem tego mial byc dzial \"nasze auta\", no ale sila rzeczy, w zwiazku z tym, ze wszyscy zakladamy tam tematy, a nie wszyscy mamy wyjatkowo ladne albo ciekawe projekty, to one troche gina. mozna stworzyc ewentualnie podforum z wyjatkowo ciekawymi/zaawansowanymi projektami i tam umieszczac te tematy, o ktorych pisales, tylko nie wiem, czy jest sens tworzyc oddzielny pokoj dla kilkunastu watkow (oby wkrotce bylo tego duzo wiecej :) ).
ten konkurs na scirocco miesiaca... hmm... szczerze mowiac nie przekonuje mnie to, bylo na innych stronach, typu vwzone i chyba sie nie sprawdzilo. poza tym mamy na tyle niewielu aktywnych uzytkownikow, ze wyczerpalibysmy te formule mysle po pol roku najdalej.

poza tym, tak jak dudi napisal, dostanie niedlugo mozliwosc dodawania artykulow, wiec mozecie swoje propozycje artykulow do zamieszczenia, zglaszac do niego, mysle ze to usprawni troche dodawanie nowych materialow. wg mnie podstawowa sprawa jest to, zeby ktos raz na jakis czas wysmarowal jakis artykul, bo ja jakos niekoniecznie mam ku temu predyspozycje (moze nawet nie chodzi o samo pisanie, tylko o wiedze na konkretne tematy). jak bedziemy dostawac co jakis czas jakis material, to bedzie sie pojawial na stronie z kilkudniowym najwyzej opoznieniem.

aha i jeszcze co do moderowania forum, ja jeszcze nie widze strasznego burdelu (troche sie zrobilo syfu przez to, ze zaczalem na sporo rzeczy przymykac oko chyba), ale skoro mowice, ze sie robi sajgon, to po prostu zaczne bardziej rygorystycznie sprzatac. nie chodzi o to, ze mam jakies dyktatorskie zapedy i niechec do dzielenia sie \"wladza\", po prostu jeszcze nie zauwazam, ze to jest problem, ale moze jestem krotkowzroczny. przedyskutuje temat z pania Kierownik ;).

no i ostatnia sprawa, nie borykamy sie z problemami z miejscem na serwerze, wlasciwie to mamy go jeszcze calkiem duzo, wiec to nie jest problem. problemem jest natomiast to, ze nie mozemy wrzucic na nasz serwer na przyklad etki czy skanow ksiazki z cyklu \"sam naprawiam\", bo bedzie to piractwo pelna geba, a na to sobie nie mozemy pozwolic.

ogolnie ciesze sie, ze jest jakas inicjatywa, bo bez tego, to wieje nuda jak widac...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

to ja moze bym proponowal jednak zdublowac te skrzynie, bo za cholere nie moglem znalesc skrzyn z dwojki jak szukalem a faktycznie sa pomieszane.

tak jak napisalem tez nie jestem do konca przekonany do tego glosowania, taka tylko propozycja do rozpatrzenia.

oryginalne zdjecia vw wersji sciro to chyba sa nie do zdobycia, chyba sam vw nie wie gdzie je ma ;), na tej stronie do ktorej link podalem sa zdjecia wygladajace na jakies prospektowe wiec nie sadze zeby je robil osobiscie autor strony. Zreszta zawsze mozna zapytac w mailu. A zdjecia naszych userow raczej rzadko kiedy odpowiadaja oryginalowi (no moze kilka scali czy GTII sie znajdzie ale limitowanych wersji to juz nie bardzo).

Ten dzial spoty to chyba mozna wogole usunac jak dla mnie, portal mamy ogolnopolski i w sumie regionalne spoty mozna zalatwiac w ramach tematow na forum.

Co do sciro na szeroko to czekam z niecierpliwoscia :)

Co do ciekawych projektow to chodzi mi o to zeby ktos kto wejdzie na portal mogl zobaczyc co mozna zrobic ze sciro w tym kraju a nie walczyc z szukajka, lub podniecac sie tylko tym co jest na zachodzie, nie mowie tu o opisywaniu kolejnych etapow tak jak to robimy na forum, ze sie wrzuca czesto kazda kolejna nowosc, ale umieszczenie krotkiego opisu i zdjec juz ukonczonych, lub sprawnie dzialajacych projektow (ktore wymienilem wczesniej). Mozna by nawet podac orientacyjne koszta przerobki. Zreszta czesc projektow zginela przy kolejnych przenosinach portalu czy forum na inny serwer (chociazby wcielo zdjecia dyzkowego sciro ;) ).

Co do moderacji - ja tam nie twierdze ze jest burdel, po prostu myslalem ze skoro jest taka stagnacja to nie ma kto sie tym zajac, bo sam prowadze forum lokalne i wiem ze nie zawsze jest czas/ochota zeby grzebac.

A i jeszcze moze by tak podac jakiegos maila na ktory mozna by wyslac ewentualnie jakies arty i w jaki sposob umieszczac w nich zdjecia (zalacznik czy jak?).

Co do skanow \"sam naprawiam\" itp to sprawa jest jasna. Wiec miejsce mozna przeznaczyc na ladne zdjecia :)

EDIT - jeszcze jedna rzecz mnie razi - \"autor: Kamil\" w liscie napraw czy modyfikacji :) wiem ze przy kazdym art jest napisane kto jest jego autorem jak juz sie go otworzy, ale to moze na spisie niech sie nie nazywa \"autor\", bo zakladam ze nie da sie przy kazdym art wpisac autora wlasciwego z uwagi na jakas tam funkcje strony. Albo wywalic calkiem ten autor a wstawic po tytule myslnik i nick autora.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Sołtys »

No to ja się zapytam jeszcze o jedną rzecz: mianowicie tego, że na stronie STP możnaby wygospodarować mały kawałek wolnej przetrzeni jakoś ściskając to co jest teraz (bo luzu jest trochę i takie gołe polany między opisami czy też zdjęciami są). A następnie w tym miejscu wrzucić jakąś reklamę - pewnie by się znalazła jakaś firma, która byłaby chętna zabłysnąc na naszej stronie i jakaś kaska mała na utrzymanie serwera by była. Tylko nie wiem jak to wygląda od strony prawnej czy tam podatkowej bo pewnie za taką reklemę trzeba wystawić faktrurę/rachunek a my jeszcze nie mamy tej zdolności.
PS. Nie chodzi mi tu o zaśmiecanie strony tylko o jedną lub dwie reklamy na których też coś zawsze się będzie zmieniać.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: kilka rzeczy

Post autor: dudi85 »

jesli chodzi o reklame wystarczy google adwords


\"Ten dzial spoty to chyba mozna wogole usunac jak dla mnie, portal mamy ogolnopolski i w sumie regionalne spoty mozna zalatwiac w ramach tematow na forum.\"

mowad wlasnie chce to zostawic i rozbudowac..... zeby jak ktos wejdzie obcy na stronke stp nie latal po forum szukac tematow tylko zeby sobie zajrzal gdzie w jego okolicy sa spotkania regionalne
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: kilka rzeczy

Post autor: AgaZaKa »

Mowad napisał:
wiem ze latwo sie krytykuje ale mialbym pare propozycji ;)

1 - w dziale download sciagaja sie pliki bez rozszerzen, zakladam ze wiekszosc to RARy, bo jak te rozszerzenia dopisywalem to dalo sie rozpakowac to i owo, problem maly ale czesc userow moze nie wiedzec o co biega
Do naprawienia, Kamil juz szuka nowego rozwiazania.
2 - w dziale scirocco II spec. techniczna nie ma tabelki ze skrzyniami biegow, (w sciro 1 jest) moze by chociaz zaadaptowac ta tabelke co bylka na scirocco.autokacik.pl?
Kamil juz odpowiedzial.
kolejne problemy lacza sie z miejscem na serwerze, bo nie wiem jakie mamy mozliwosci, ale:
Miejsca jest od groma i jeszcze troche.

3 - przydaly by sie jakies fotki pogladowe poszczegolnych wersji srok (scala, white cat, itp) art bardzo ciekawe, w tym o sciro mk2 storm niby sie chca zaladowac zdjecia ale ostatecznie jest lipa, moze sa na tym niedzialajacym serwerze? jak trzeba fotki moge poszukac gdzies w czelusciach netu i podeslac. Nie musza byc jakies super duze i ciezkie, ale takie zeby pogladowo bylo widac o co biega.
Trzeba zmienic linki w artykulach, bo wskazuja na stary server. Same pliki sa juz wrzucone na ten serwer.
6 - ale to nie jestem przekonany, moze zrobic jakies glosowanie miesieczne na forum, a nastepnie utworzyc dzial z tzw. \"autem miesiaca\". chodzi o cos takiego ze kazdy kto chce wziac udzial wystawia jedno zdjecie w odpowiednim temacie, lub wysylamy do jednej osoby (moge to byc ja) ktora powiedzmy zbiera te foty (np caly luty) a nastepnie na poczatku marca wytwarza odpowiedni temat typu \"scirocco marca\" wraz z ankieta (nie wiem czy jest taka opcja na forum ale zeby nie bylo widac wynikow, zeby nie sugerowaly, a ujawnic je po zakonczeniu ankiety) i pod koniec miesiaca jest jasnosc kto zdobyl tytul i tak w marcu zbieramy zdjecia na ankiete kwietniowa, itd. Przy okazji tez by byly uzbierane fotki na ewentualny kalendarz (przy zalozeniu ze mialyby odpowiednia rozdzialke). A owe zwycieskie zdjecia umieszczac na portalu w odpowiednim dziale.
Pomysl ok, ale trzeba znalezc rozwiazanie techniczne, zeby go zrealizowac. Kamil czytasz to ;)

8 - dzial o zlotach - ostatni art jest z 2006 roku, nie jestem w temacie bo troche mnie tu nie bylo, ale chyba od tamtego czasu cos sie dzialo, jakies wieksze imprezy (widzialem jakies zloty w wieliczce byly) mozna by to tez uaktualnic bo wyglada jakby sie niewiele dzialo.
To znaczy, ze nikt kto byl na zlocie nie napisal zadnego artykulu. Ja nie jezdze na zloty od paru lat to i nic nie pisze, paleczka do przejecia dla wszystkich. Kazdy moze napisac artykul i z checia umiescimy go tutaj. Tak samo ze zdjeciami.
9 - moze info o miedzynarodowym zlocie umiescic na pierwszej stronie portalu?
Do zrobienia.

Mowad, chcesz prawa? Mozesz dodawac, zmieniac itp :-)

Ja w tej chwili migruje dom i nie ma mowy, zebym czegos dotknela sie przez pare najblizszych tygodni. Jesli cos zostanie zrobione to albo dzieki Wam czytelnicy, albo Kamil bedzie harowal, ale nie przesadzajmy ze zwalaniem wsyzstkiego na niego ;)

O na tej stronie jest pieknie wszytsko opisane i przedstawione jesli chodzi o modele, mozna by cos potlumaczyc za zgoda autora http://website.lineone.net/~dr.dub/index.htm
Nie mozemy juz nic kopiowac z tej strony, bo Dr Dub mial do nas pretensje o wykorzystanie jego zdjec.

Aha, reklamy po moim trupie. Dopoki stac mnie na oplacanie tego serwera nie bedzie tu reklam. Co innego linki do jakis warsztatow itp. Moze bannery firm/warsztatow, ktore dalyby nam znizki, ale nie na glownej stronie tylko w odpowiednim dziale.

Jeszcze jednak kwestia: autor. Joomla automatycznie dodaje autora czyli osobe, ktora dodala artykul. Natomiast na samym dole powinno byc napisane, kto go zrobil naprawde. Tak bylo na poprzedniej stronie i czesc artykulow zostala skopiowana z imieniem autora.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

jak nikt nie ma nic przeciwko to moge nieco odciazyc Kamila jesli tylko ogarne co z czym i do czego. Bo ja administruje forum na phpBB, a pewnie nieco sie roznia. Moge wziac na siebie edycje artykulow, ewentualne wrzucanie nowych, widzialem na forum kilka rzeczy z ktorych mozna by bylo smialo zrobic art na portal po malej przerobce (za zgoda autorow oczywiscie).

To moze napisac do tego dr dub i zapytac go o te foty ewentualnie? moze juz nie jest obrazony ;)


EDIT:
zrobilem male poprawki swocih artykulow z mojej strony, mysle ze mozna je tu zapodac w przyszlosci na portal (wstawiam linki zeby sie nie zgubily)

dla scirocco 1:

- wymiana zaciskow z sciro 1/golf 1 na typ VWII - http://www.mowad.tuning.opole.pl/hamulce.html

dla scirocco 1 i 2:

- malowanie bebnow i zaciskow (nie trzeba wcale proszkowo zeby ladnie wygladalo :)) - http://www.mowad.tuning.opole.pl/malowanie.html

- co jest potrzebne do moztazu poziomych gaznikow w sroce - http://www.mowad.tuning.opole.pl/dellorto.html

- obrobka glowicy i kolektorow (tak ogolnie) - http://www.mowad.tuning.opole.pl/glowica.html

- usprawnienie ukladu chlodzenia - http://www.mowad.tuning.opole.pl/chlodzenie.html

- jak zrobic short-shifter domowym sposobem ;) - http://www.mowad.tuning.opole.pl/sshift.html

- usprawnienie standardowego ukladu zaplonowego - http://www.mowad.tuning.opole.pl/zaplon.html

- regulacja ciegien zmiany biegow po zmianie skrzyn 4/5- http://www.mowad.tuning.opole.pl/ciegna.html

- pomiar cisnienia sprezania - http://www.mowad.tuning.opole.pl/cisnienie.html
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

Probowalem dodac dwa, czekaja na akceptacje admina, wiec prosze admina zeby mnie poinformowal czy jest ok czy jakos inaczej mam to pisac.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: kilka rzeczy

Post autor: sparki83 »

jak by ktorys chcial i by bylo przydatne to mozecie sklepac jakis artykol z tych moich dystansow ;)
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Odp: kilka rzeczy

Post autor: maryca78 »

Bardzo ciekawe i zrozumiale artykuly Mowad Ja bym jeszcze do nich dodal ten artykul w kturym opisywales wymiane progow
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: kilka rzeczy

Post autor: Mowad »

Sparki - mam go w ulubionych jako pierwsza pozycje do zapytania autora o zgode. Tylko narazie musze sie dowiedziec jak to dodawac w koncu :)

Maryca - kurde nie pamietam chyba zebym to opisywal :blink:

No chyba ze widziales fotki z odbudowy mojego sciro gdzie faktycznie byly powycinane progi.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Odp: kilka rzeczy

Post autor: maryca78 »

Oj autor autor :lol: Miales na bank taki artykul na mowad.tuning Pamietam zdjecie z tego artykulu gdzie czarne sciro na boku lezalo Chyba nawet instruowales w nim jak bezpiecznie autko na bok polozyc .
ODPOWIEDZ