loginy (nicki) oraz polskie znaki

Miejsce zgłaszania problemów z działaniem i obsługą Portalu i/lub Forum.
Awatar użytkownika
grucha r
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:47
Numer GG: 1422831

loginy (nicki) oraz polskie znaki

Post autor: grucha r »

:)
witam :) na nowo

mialem dotej pory login grucha-r bo wszedzie takiego urzywam ale podczas rtejestracji zonk ...
znak minus jest niedopusczalny w nicku ..... co| pomy[laBem bywa , ale jak przypadkiem wpisalem sobie ze spacja (a forum ostrzega zeby spacji NIE uzywac ) .... to ja przepraszam :) .... z tego co wiem to AATWIEJ jest zezwoli na uzycie minsa ( minus nie jest \"biaBym znakiem\" ) ni| spacji..... wiec to ograniczenie z minusem nie mam sensu , a to straszenie o nieurzytecznosci spacji tez jest zbdene .....

a co do polskich znakow .. to mam problem z nimi na przegldarce konquerror pod linuxem ( wiem |e jest to mniej niz 2 procent ludzi z ta przegldarka...) ale jak to muwia upierdliwycy \" ...ale do tej pory dziaBo....\" :)

Pozdrawiam
Grucha(spacja)r vel grucha-r

:)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: loginy (nicki) oraz polskie znaki

Post autor: AgaZaKa »

Witam,
po kolei:
1. znaki specjalne w loginach: nie jest to ograniczenie narzucone przez nas, tylko przez modul, ktorego uzywamy do rejestracji i logowania. Raczej nie da siez tym nic zrobc.
2.prawdopodobnie Twoja przegladarka linuxowa nie suportuje kodowania utf-8. Wczesniej strona byla w latin2 czyli 8859-2. Tego tez nie przeskoczymy i nie zmienimy. Mozesz ewentualnie poczytac czy przegladarka nie moze jednak tego dekodowac po jakis zmianach w konfiguracji.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ