Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Oferty sprzedaży części i samochodów.
Awatar użytkownika
Spasiony
Początkujący
Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 2676265

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: Spasiony »

Konopia pisze:Ślij negatyw, nie ma co się zastanawiać. Opisz dokładnie wszystko... Możesz dodatkowo wrzucić link z wiadomością od allegro, że gościu użył dwóch kont (jeżeli, to w ogóle możliwe/nie jest zabronione).
Każdy użytkownik ma dostęp do wystawionych przez Ciebie, czy też tego oszusta komentarzy. Ja zawsze sprawdzam za co ktoś ma negatyw ;)
Nie ma co się bać jednego negatywu przy dużej ilości pozytywów ;)
Racja
Też się zastanawiałem nad negatywem ale ktoś sprawdzi za co i widzi logiczną odpowiedź ( nie ma co żałować że nie będzie 100% pozytywnych ).
Pacjent dostanie parę negatywów to jemu zablokują i on się będzie tłumaczył
Pozdrawiam
MK II 1986 2.0 16V blau
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: L.W!z »

No i mnie trafiło. Sprzedający to SID z naszego forum. 3 miesiące temu wysłałem mu kase za felgi...bardzo mu się spieszyło ze sprzedażą. Ale z wysłaniem już nie... na początku jeszcze odpisywał że wyśle później ale teraz już nie odpisuje i ma wyłączony tel. Szkoda że takie akcje na naszym forum się zdażają...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: lion_rapid »

Ostrzegam przed użytkownikiem pawcio013
Kupiłem od niego komputer do ABFa, okazało się później, że niesprawny (silnik odpala ale źle reaguje na dodanie gazu w efekcie czasem gaśnie - śmierdzi benzyną).
W tym samym samochodzie dwa inne komputery działają bez zarzutu.

Twierdzi, że ja zepsułem komputer, nie chce oddać kasy.

Nie polecam - NEGATYW
Awatar użytkownika
pawcio013
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 20 wrz 2013, 22:42
Model: Scirocco II
Numer GG: 8112278
Lokalizacja: Łomża

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: pawcio013 »

To może ja coś wyjaśnię. Kolega lion kupił ode mnie komputer wiązki i parę innych drobiazgów do ABF odbyło się to 6 kwietnia. Komputer był z auta kolegi które jeździło do samego końca, znałem ten samochód i był pewny, mało tego komputer podłączałem do swojego silnika w celu zgrania go z immo, silnik zapalał i wszystko było w największym porządku. Mamy 20 czerwca kolega lion dzwoni po prawie trzech miesiącach że chcę ode mnie kolejny komputer. Sprzedawałem różne rzeczy różnym ludziom i nawet tu na forum i nie było nigdy problemów. Też chciałbym kupować części od ludzi a po trzech miesiącach wracać do nich z pretensjami żeby dali mi drugie bo im się zepsuło. Więc może to warto przestrzec wszystkich przed kolegą lion_rapid bo to on próbuje naciągać ludzi. Pozdrawiam
Scirocco us. 88' PL=>ABF progresss=> PL :P
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: sroczek »

Sory za wtrącanie się w nie swoje interesy ale: Pawocio013 Jak dla mnie zawsze wszystko co kupywałem i co było sprzedawane przez niego było jak najbardziej ok, Brałem kompy, pompy, rozruszniki jako że ma tego troche a ja szukam i zamiast użerać sie to wole z nim dogadac cene i wiem ze towar bedzie igła. Co do elektrycznych pierdół nawet w sklepie nikt ci po takim czasie nie zreklamuje kompa bez kitu ja wierze ze pawel wyslal srawna czesc bo nigdy nie przyleciał w kulki a z drugiej strony kto by sobie szargał nerwy od dwiesta złoty bo pewnie za tyle komp sprzedal... takze o to moja opinia. oby mniej takiej klijenteli pozderko pawłuuu
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: Majkel »

Ja też się wtrącę bo mnie chuj strzela jak widzę i słyszę co rusz "kupywałem"! Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy ogarnia takie słowa jak gżegżółka ale proponuję usuwać konta ludzi którzy piszą "kupywałem" "poszłem" "kórwa" "huj" <--- nie wiedzieć czemu nawet słownik nie podkreśla huja przez samo huj ;]
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: atosss007 »

Majkel czepiarz sie ... Polska jezyk trodna jezyk ... nie karzdy ogarnio :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: Kamil »

A wiecie, że kiedyś miałem takie zapędy, żeby poprawiać ludziom błędy na czerwono? :P
Kuuur... ;) po pierwsze, całe forum było czerwone, po drugie, ja zajmowałem się tylko tym... Uznałem wtedy, że wyżej dupy nie podskoczę i dałem sobie siana. Tym niemniej jak widzę posty kolegi sroczka, to nie ukrywam, że też mi się nóż w kieszeni otwiera, bo to już nawet nie chodzi o puryzm językowy... chodzi o przekazanie informacji, którą ja nie zawsze potrafię wychwycić.

Czasem mnie korci, żeby mu zrobić specjalną rangę na forum... "Analfabeta".
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: scirorider »

Kamil pisze:
Czasem mnie korci, żeby mu zrobić specjalną rangę na forum... "Analfabeta".
buahahahahahahaha :) padłem :)
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: atosss007 »

Lerzo i kwiczo :-)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: szymek.gce91 »

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: L.W!z »

Majkel pisze:Ja też się wtrącę bo mnie chuj strzela jak widzę i słyszę co rusz "kupywałem"! Jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy ogarnia takie słowa jak gżegżółka ale proponuję usuwać konta ludzi którzy piszą "kupywałem" "poszłem" "kórwa" "huj" <--- nie wiedzieć czemu nawet słownik nie podkreśla huja przez samo huj ;]
Co się czepiasz "poszłem" ? :) Jak miałem blisko to poszłem, a jak daleko to poszedłem;] I wszyscy o tym wią ;]
A "huja" Ci nie podkreśla bo widać nie warto ;] (w sensie wyrazu a nie że Twojego czy coś ;] )
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: Fiber »

Długość wyrazu chuj odwzorowuje długość... stopy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
BWolf16V
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 428
Rejestracja: 19 sty 2017, 13:22
Model: Scirocco II
Lokalizacja: LDZ

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: BWolf16V »

viewtopic.php?f=14&p=125311#p125311
SZEWCU: "Re: Sprzątanie garażu"

"Postautor: BWolf16V » środa, 15 mar 2017, 06:09
Rezewacja zaslepek front us (zdejmuj z allegro bo jeszcze ktos kupi) i maski jesli jest bez szpachli"

+ PRV wiadomosc o checi zakupu
6:41 sms na tel z info iz kupuje plastiki lamp + maska jesli bez szpachli
8:02 odp: odbior osobisty?!
9:13 tel moj: ustalone iz plastik wysylka Q wplata na konto z gory a maska do sprawdzenia jak bez szpachli to biore place ale przyjade za 2-3 tyg osobiscie
9:16 sms: z nr konta do wplaty
9:23 sms: przlene dane do wysylki na forum w prv
9:54 sms: ok
19:46 sms: ze maska ma pekniecie w szpachli na jednym miejscu
19:47 sms: 100zl wplynelo lecz 80zl to podana cena za sztuke nie za wszystkie 3szt
20:08 sms: wysylam 100zl na konto z ktorego wplynelo
20:11 tel odemnie: iz nie ma sprawy doplacam za sekundem pozostala kase i nie wiedzialem ale nie robi to dla mnie roznicy a za maske podziekuje bo szukam czystej bez szpachli.... i tu info sprzedawcy ze nie da rady bo sie sprzedalo na allegro .... bo ktos kupil

NO BRAK MI SLOW .....

pozniej jeszcze poznym wieczorem kilka smsow na temat ze sa jeszcze inne rzeczy do sciro ale z tamtych nic mi nie bylo potrzebne wiec ...


konsensus .... ja czuje sie rozczarowany przebiegiem zakupu ...
jesli sie z kims cos ustala telefonicznie podaje nr konta i potwierdza sprzedaz to dla mnie jest to umowa ustna kupna-sprzedazy zawarta
ogloszenie ogloszeniem na allegro (tak wiem moglem sam kliknac kup teraz - ale nie mam konta na allegro pozatym musial by sprzedawca zaplacic prowizje jeszcze chociaz fakt to nie moj problem) ale po 9:30 jeszcze ogloszenie wisialo wiec tak naprawde ja bylem pierwszym kontrahentem
co nie zmienia faktu ze dupa zbita i kupil kto inny ...

mi jest przykro tym bardziej iz dotyczy to kogos z forum

moja rada ... jak cos ktos sprzedaje na forum to nie z allegro z opcja kup teraz bo pozniej moze sie powtorzyc sytuacja jak u mnie..,
albo allegro ale bez kup teraz (z info ze mozliwe anulowania ofert) lub olx gdzie nie ma kup teraz ....

to tyle....

ja juz raczej nie bede wspolpracowac z nikim w przyszloci kto wystawi linka na forum o sprzedazy do ALLEGRO ... bo to walenie w ......


a jako ze mam juz wkur.... to opisze jeszcze jedna moja transakcje z forum

viewtopic.php?f=14&t=68700
LEPIARZ
jadac po zakup swojego Scirocco wiedzialem ze ma zegary zwykle wiec stwierdzilem ze jesli kupie to mi sie przydadza do 260 bo chcialem takie miec w swoim aucie ... zadzwonilem pogadalismy tak zegary sprawne sa ok i wogole .... luzik to kupuje ok cena 300zl spoko
ale na 100% potwierdzam jak dojade do Elblaga i zobacze auto na zywo bede wiedziec czy je kupie czy nie ...
dojechalem auto wiedzialem ze kupie wiec sms do sprzedawcy ze biore i zeby slal pobraniem kurierem na adres i doliczyl koszt wysylki
wiec sprzedawca zadzownil ze on ma inna propozycje zebym na poczcie polskiej zrobil wplate express (czy jakos tak) 270zl to on kase za godzine moze sobie wyplacic a zegary jutro wysyla no ok ... mowie spoko czlowiek z forum 270z to nie majatek luzik ... kupilem auto 17:00 +/- laweta znalazlem w elblagu poczte poszedlem wplacielm 270zl + ok 17-18zl kosztow oplat poszlo ... dalem znac super dzieki jutro wysylam zegary
ja mowilem ze luzik wazene zeby do pt je mial ... kilka dni zapasu
pt jest zegarow nie ma dzownie nie odbiera sms cisza po kilku godzinach info ze brak czasu na wysylke i ze przeprasza i wogole i ze zaraz jutro wysyla
ok poprosilem o nr listu ... cisza .... tel ze brat jego czy ktos tam nie wyslal i ze zaraz dopilnuje i ze przeprasza i ze zaraz wysle ... cisza znwou 2/3 dni juz mialem pisac na forum co i jak ale dzowni sam z siebie ze dzis beda wyslane ... tel i mowie ze minelo poltora tygodnia i ze troche juz licze sie z tym ze ich nigdy nie dostane i ze czuje sie lekko ujmujac oszukany ... nie nie nie to on przeprasza bo to ktos wysyla bo zegary sa w szczecinie a on jest gdzies tam i ktos tam wali w gumki i ze napewno beda wyslane .... ok .

faktycznie wysylka poczta polska o dziwo NEXT DAY od nadania ... przyszly zegary
i teraz co do samego przedmiotu sprzedazy

zegary jako tako wszsytko niby ok ale
frontowa szybka nieorginalna z dziura w miejscu obrotomierza od pokretla zegarka czyli wymieniona na tak z zegarkiem proste
no ale mysle ... uj.... mam swoje org to rozbiore zmienie i tyle
zegary dostal elektryk do montazu wraz z reszta gratow ktora byla do montazu dla niego ... i tu sie zaczelo
zegary nie byly sprawne bo mialy pouszkadzane wtyki i rozerwana tasiemke w 1 miejscu ...
naprawa zegarow kosztowala mnie 200zl ekstra ....

tak wiec ja osobiscie przepraszam ale tez uwazam ze zarowno sam proces sprzedazy jak i jakosc przedmiotu daleko od oczekiwan....

nadmienie jeszcze tylko iz LEPIARZ jakis czas temu wysatawil zderzaki US do mk2 na sprzedaz napisalem zeby podeslal zdjecia bo jesli jest ich stan ok to bym kupil ale do dzis zdjec nie zobaczylem ...
tylko tym razem produkt za pobraniem Q DPD i bym sobie zobaczyl na zywo przed odbiorem w jakim sa stanie tym bardziej ze cenil je na 1000zl co uwazam duzo no chyba ze naprawde byly by idealne :))

no to tyle ... i nie mam zamiaru wdawac sie w dalsza polemike z w/w osobami jesli beda mieli cos do dodania na temat sprzedazy i moich slow napisanych wyzej bo to niczego nie zmieni ... kazdy ma wlasny rozum sam podejmie decyzje
sprzedalem i kupilem duzo roznych rzeczy w ciagu 3 miesiecy od uzytkownikow na forum naprawde da sie robic fajne transakcje bez problemowe
poznalem kilka fajnych ludzi na zywo z kilkoma wiele godzin przegadanych na forum i tel ale tutaj 2 razy czuje sie ... rozczarowany ...

to tyle...

pozdr
VW Scirocco Mk1 '75 1.5 -> 1.8EX // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 DX LPG // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V US // było

--
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V (projekt #ClassicCup) // jest :twisted:
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Sprzedawcy wysokiego ryzyka - czytaj nim kupisz

Post autor: L.W!z »

Tak mi przypomniałeś Arturze o śmiesznej sytuacji ;]

Otóż jakiś bardzo dawny czas temu (nawet chyba w odległej galaktyce), pisałem w tym temacie iż zakupiłem felgi od forumowego "kolegi" Sid'a, wysłałem pieniążki po czym kontakt się urwał. Otóż jest przełom !!! :)
Kolega Sid zadzwonił do mnie po kilku, kilkunastu miesiącach (nie wiem skąd miał numer ale nie ważne) i zdziwiony pyta czy mi wysłał felgi ;] Bo wszedł do garażu i zobaczył że jakieś leżą i teraz nie wie czy to te co mi sprzedał czy jakieś inne ;]
Po szybkim wyjaśnieniu iż nadal tych za które zapłaciłem nie otrzymałem, przeprosił i powiedział że jutro je wyślę :)
No i tu konsensus: Jutro minie jakieś pół roku odkąd tak powiedział ;]
TAD-DAM :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ