Auto nie chce ruszyć! :D

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

Słuchajcie jakie jaja, wymieniłem dziś sprzęgło i na początku super sprawa bo sprzęgło zaczęło leciutko chodzić. Niestety auto nie chce odjechać z miejsca :D ani do przodu ani do tyłu na puszczonym pedale sprzęgła można wrzucać wszystkie biegi i ani ruszy.
Jutro podejście drugie rozbieram wszystko jeszcze raz ale kurde tego sprzęgła nie da się źle złożyć. Ma ktoś jakiś pomysł może co to może być? :D
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

Nikt nie wygrał konkursu! Okazuje się (na co Robson wpadł jak tylko wytrzeźwiał), że tarcza sprzęgła miała za duży wieloklin :D Daliśmy ciała, że tego nie sprawdziliśmy ale nie sądziłem, że skrzynia w Seacie z którego brałem silnik jest zamieniana i od jakiejś wersji 8V i ma mniejszy wałek. Póki co założyliśmy stara tarcze bo gdzie bym kupił w niedzielę takie coś ale była zdrowa więc pół roku do następnej planowanej rozwałki wytrzyma :D

Ale żeby nie było zbyt kolorowo wyjeżdżając z garażu padła pompa paliwa i auto nadal nie jeździ ;P
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: L.W!z »

Ja mam tarcze sprzęgła na sprzedaż ale nie wiem czy Ci podpasuje :)
Robson znowu pije?!?! Fajnie jak ludzie mają jakieś hobby :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

Ale nową? Numer podaj to sprawdzę może wezmę na zaś :D
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: L.W!z »

...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

|No to taką mam jak byś miał z tym małym wieloklinem to bym chciał :P
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: lehu »

Ja mam regenerowane Cedregsa po 60 zł :D, chociaż muszę sprawdzić w sobotę stan czy mam jeszcze dla siebie zapas.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: voo »

Majkel pisze: 19 lis 2017, 18:33 tarcza sprzęgła miała za duży wieloklin Daliśmy ciała, że tego nie sprawdziliśmy ale (...) tego sprzęgła nie da się źle złożyć
:shock: niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem tu na forum. mimo wszystko jak można tak dać ciała.. tego nie rozumiem.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

voo pisze: 22 lis 2017, 15:47
Majkel pisze: 19 lis 2017, 18:33 tarcza sprzęgła miała za duży wieloklin Daliśmy ciała, że tego nie sprawdziliśmy ale (...) tego sprzęgła nie da się źle złożyć
:shock: niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem tu na forum. mimo wszystko jak można tak dać ciała.. tego nie rozumiem.
złożone było dobrze tylko tarcza była nieodpowiednia :D zdarza się, nie ma dramatu za drugim razem poszło już szybciutko i bez problemów :D
Awatar użytkownika
tef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2017, 19:11

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: tef »

Lubię takie podejście. Mam wrażenie, że ludzie bardzo często bez sensu panikują. Do Twojej wypowiedzi dodałbym jeszcze, że trzeba wyciągnąć wnioski. Nie ma nic gorszego niż powielanie błędów.
Każdy ma jedna lub dwie rzeczy, których nie chciałby stracić.
Awatar użytkownika
ziom
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:59

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: ziom »

Majkel pisze: 22 lis 2017, 19:33
voo pisze: 22 lis 2017, 15:47
Majkel pisze: 19 lis 2017, 18:33 tarcza sprzęgła miała za duży wieloklin Daliśmy ciała, że tego nie sprawdziliśmy ale (...) tego sprzęgła nie da się źle złożyć
:shock: niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem tu na forum. mimo wszystko jak można tak dać ciała.. tego nie rozumiem.
złożone było dobrze tylko tarcza była nieodpowiednia :D zdarza się, nie ma dramatu za drugim razem poszło już szybciutko i bez problemów :D
Można powiedzieć, że jest to przykład na to, iż wielkie problemy to mogą być tylko i wyłącznie pozory. Tak w ogóle muszę powiedzieć, że na Twoim miejscu bym sobie nie poradził. Na 100% skorzystałbym z mechanika. W mojej rodzinie nie ma ludzi znających się na samochodach. W sumie nie wiem jak to możliwe. :)
Większość rzeczy, które nas otaczają, znika wraz z naszym przesuwaniem się.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Auto nie chce ruszyć! :D

Post autor: Majkel »

Nigdy nie można się poddawać :D Ja korzystam z mechaników czasami tylko dlatego, że po prostu są takie sytuacje, że nie mam czasu albo jest zimno albo nie mam warunków w postaci garażu sprzętu itd. Gdybym miał dostęp do wszystkiego to bym nigdy z mechanika nie korzystał. To nie jest fizyka kwantowa każdy jak by musiał to by to z czasem rozkminił choćby miał ta skrzynię wyjąć cztery razy ;)
ODPOWIEDZ