Miękki pedał hamulca

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Siema
Piszę do Was bo już nie wiem co robić. W ostatnim tygodniu zostawiłem auto u mechanika na parę napraw - z polecenia ale niestety nie pykło.
Sprawa wygląda tak, że zostawiłem auto z hamulcami a teraz ich nie mam :D
Hamulce działały dobrze jedynie pompa gdzieś już przepuszczała między sekcjami bo na skrzyżowaniu np. pedał powolutku wpadał trochę w podłogę. Płynu nie ubywało a hamowanie było do przyjęcia.
W warsztacie wymienili mi wszystkie przewody hamulcowe i dostarczyłem nową pompę bo na tamtej się już podobno nie dało odpowietrzyć układu.
Jak odbierałem auto powiedzieli, że serwo do wymiany bo pedał miękki przy pierwszym naciśnięciu - od razu coś mi tu nie pasowało ale nie wykluczyłem od razu tej opcji.
Dziś wymieniłem serwo na drugie ale jest dokładnie to samo, pedał wpada w podłogę nie ma prawie wcale hamowania i dopiero za drugim a nawet trzecim razem coś zaczyna hamować ale i tak strasznie nisko łapie pedał.
Pompę zamieniłem z 22,2 na 25,4 mm więc powinien łapać dużo wyżej.
Teraz pytanie do Was gdzie szukać przyczyny?
Moim zdaniem uszkodzone serwo objawiało by się raczej twardym hamulcem bez wspomagania serwa a nie na odwrót dobrze myślę?
Z przodu mam zaciski od 16V z tyłu mam 38mm więc zakupiłem pompę 25,4mm żeby nie brakowało płynu ale czy jest opcja, że przez tą pompę jest jak jest?
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Mowad »

Zle odpowietrzony uklad wg mnie.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
ozi1123
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:11

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: ozi1123 »

Tez tak myślę że to może być źle odpowietrzony układ. Najlepiej spróbuj odpowietrzyc to jeszcze raz ale teraz sam albo daj na inny warsztat tylko do odpowietrzenia.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Mowad »

Ewentualnie gdzieś cieknie, ale raczej byś widział, że ubywa płynu w zbiorniczku, a pod autem by była plama. Chyba że pompa hamulcowa jest taka nieszczelna, ale wtedy powinien chyba uciekać do serwa płyn i by w zbiorniczku ubywało tak czy inaczej.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Zapomniałem dodać, że z wymontowanego serwa wylałem z litr albo półtora płynu hamulcowego :D ale to chyba ciekło ze starej pompy
Dziś byłem jeszcze raz odpowietrzyć u nich niby ciut lepiej ale nadal zupa. No i niestety albo ja głupi jestem albo ktoś inny bo panowie twierdzą, że ja mam "hamulce zrobione na to żeby w zakręty wchodzić bokiem" a takie wnioski wysunęli dlatego, że pod jedną sekcję pompy mam podłączony lewy przód i prawy tył i do drugiej na odwrót czyli klasycznie na krzyż. Według nich to jest źle bo wszystkie samochody mają na jedną sekcję przó a na druga tył :D :D :D No i odpowietrzali to po swojemu czyli koleś latał od tylnego prawego do przedniego lewego koła i potem tylne lewe i przednie prawe bo on odpowietrzał sekcje po kolei ;]
Ja całe życie robiłem od tylnego prawego do lewego i później przedni prawy i lewy zacisk a tu taka filozofia i mimo prośby żeby to zrobić po mojemu każdy mi wmawiał tam, że ja mam źle podłączone przewody.
Oczywiście cały czas, że serwo na pewno złe, - nie docierają słowa, że serwo tylko wspomaga hamulec i pedał jest w pompą połączony mimo to.
I, że pompa może jednak być wadliwa mimo, że nowa bo LPR to nie jest nowa pompa tylko regenerowana - ja nie wykluczam , że można kupić nowe już zjebane ale szansa jest minimalna.
Umówiłem się, że jutro kupię zestaw uszczelek do starej pompy i złożymy wszystko na starej i się zobaczy jak to będzie bo może faktycznie nowa pompa jest wadliwa.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: spirit »

Majkel masz prawidłowo podpięte przewody, weź poproś kogoś o pomoc w odpowietrzeniu hamulców a tych mechaników pogoń. Prawidłowo odpowietrzałeś hamulce, a ci partacze robili to źle. Zobaczysz że hamulce zaczną działać, możesz co najwyżej później do nich podjechać i pokazać że hamulce są sprawne.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ozi1123
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:11

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: ozi1123 »

Też tak zawsze odpowietrzalem jak ty nawet ostatnio bo mam wszystkie cheble nowe i jest git.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: lehu »

Według nich to jest źle bo wszystkie samochody mają na jedną sekcję przó a na druga tył :D :D :D No i odpowietrzali to po swojemu czyli koleś latał od tylnego prawego do przedniego lewego koła i potem tylne lewe i przednie prawe bo on odpowietrzał sekcje po kolei ;]
:lol: , nagraj ich i puść na youtube :side: . Nie bez powodu są na skos, jak pęknie wąż w jednej sekcji to auto co prawda będzie hamować słabo, ale będzie przez pewien czas hamować równo i nie powinno zarzucać przy hamowaniu na mokrej nawierzchni, jak przy hamowaniu na ręcznym.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Mowad »

Zmień warsztat skoro panowie nie ogarniają takich prostych tematów.
A odpowietrzali dobrze? Czy może mają inną teorie niż wszyscy, że np. przy luzowaniu odpowietrznika nie trzeba naciskać pedału hamulca?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

No więc powiem co było dalej :D
Wczoraj pojechałem jeszcze raz do warsztatu zobaczyć jak będzie śmigać stara pompa. Ale do wymiany nie doszło bo kolesia powaliło na cyce ponieważ chciał ode mnie kolejne 150zł za jej przełożenie :D ewidentnie chciał się mnie już pozbyć z warsztatu. Mógłbym zapłacić i 300zł jak bym dostał jasną odpowiedź co jest uszkodzone ale oni by chcieli najlepiej wymieniać wszystko po kolei :D więc zawinąłem dupę stamtąd.
Nawiasem dodam, że w rzeczonym warsztacie dodatkowo perfidnie zajebali mi paliwo i dziś rano prawie bym pchał srokę na stację żeby zatankować. Na moje jakieś 15-20 litrów zmieniło właściciela. Oczywiście facet twierdzi, że nie ma opcji, że oni tak nie robią i, że auto chodziło u nich więc paliwo się też wypaliło - ciekawe bardzo. Może i nawet właściciel nie wie, że po prostu zatrudnia złodziei chociaż pewnie wie tylko wali w chuja równo.
W każdym razie dziś byłem u kolegi w warsztacie no i od razu pierwsze odkręcenie dowolnego odpowietrznika i leciały bąble :D
Niestety nie rozwiązało to problemu zamienialiśmy pompy dwa razy i nadal lipa ale po zaciśnięciu przewodu elastycznego na tyle nagle pedał łapał od początku. Zaciski są nowe i złodzieje raczej ich nie rozbierali więc podejrzewamy teraz korektory siły hamowania.
Podobno jak się je tak bez płynu zostawi na trochę to się mogą zjebać? Typ z warsztatu złodziejskiego jak podłapał temat korektora to od razu zaczął krzyczeć, że to na pewno to i, że to wystarczy pięć minut bez płynu i korektor śmietnik.
Wiem już jakie korektory kupić 100zł za dwa więc nie jest to majątek ale myślicie, że to może być to?
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Mowad »

Nie wydaje mi się. Przyjrzałbym się temu zaciskowi przy którym zacisnęliście przewód.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Kamil »

Powiem Wam, że ilekroć czytam takie historie, to wiem czemu samochody oddaję tylko do jednego warsztatu...
BTW. a może, idąc tropem Mowada z poprzedniego postu, należałoby się przyjrzeć samemu przewodowi, może jest gdzieś dziurawy czy coś...?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Tylko, że problem znika po zaciśnięciu przewodu na obu tylnych kołach. I nic nie cieknie, przewody kosztują parę groszy więc mogę kupić inne i sprawdzić same przewody też. Może też by zdjąć zaciski i odpowietrzać je w różnych pozycjach bo może gdzieś u góry się zawiesiło powietrze?
A co do samego warsztatu ja nie mam żadnego zaufanego więc pojechałem tam gdzie kilku znajomych którzy byli zadowoleni zawsze z roboty :D No ale to tylko potwierdza moją teorię, że każdy mechanik to złodziej :D choć prawdziwy mechanik który stara się i coś w końcu naprawia niech 'kradnie' nie mam z tym problemu ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Kamil »

Moim zdaniem, to może być tak, że Ci się zapowietrza układ i być może nawet był odpowietrzony, przehamowali 2 razy, stwierdzili, że ok i oddali samochód a tam lipa.
Może jakieś połączenie, wadliwy odpowietrznik, no cholera wie...
A finalnie połączone masz obwody przód/tył czy na krzyż? Bo jeśli jest na krzyż, a pomaga zaciśnięcie tylnych przewodów, to moim zdaniem trzeba szukać przyczyny tam, gdzie zaangażowane są tylko tylne hamulce, zatem korektor, przewód, zacisk - nie w pompie czy serwie, bo byłyby jaja też z przodami.
A eksperymentowaliście z zaciśnięciem przednich przewodów? Czy też był taki sam efekt?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Ci pierwsi co odpowietrzali to nie wiem ale nie maja pojęcia o tym.
Wczoraj byłem w innym miejscu gdzie dwie godziny w trzech a nieraz czterech główkowaliśmy co jest źle.
Po zaciśnięciu przednich przewodów problem nadal występował, zanikał tylko po zaciśnięciu któregoś z tylnych przewodów więc problem tkwi na pewno w tyle.
Przewody są podłączone prawidłowo czyli na krzyż.
Korektory już dawno temu i tak chciałem wymienić a koszt do przyjęcia no i dla świętego spokoju mogę też kupić przewody hamulcowe na tył elastyczne mimo, że są niby nowe.
ODPOWIEDZ