Miękki pedał hamulca

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Kamil »

A czy po tym wczorajszym odpowietrzeniu, dziś dalej nie ma bąbli, a mimo to "gej" jest miękki?
Jeśli tak, to znaczy, że jest szczelnie, a problem jest w czym innym, jeśli są bąble, to gdzieś jest nieszczelność i trzeba jej szukać.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Czy są bąble nie wiem :D pedał wpada tylko przy pierwszym uderzeniu, potem jest już twardy i dosyć wysoko trzyma, nie ucieka ani nic.
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: mskostek »

Dalej jest zapowietrzony
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

mskostek pisze: 21 wrz 2017, 20:48 Dalej jest zapowietrzony
Było odpowietrzane pod ciśnieniem i klasycznie i to po kilka razy płynu się przelało z 5 litrów przez układ to już jest chyba niemożliwe :D

Dzisiaj jak dojechałem po dom zauważyłem, że jak puszczę pedał hamulca to jak by tylne zaciski jeszcze przez kilka sekund trzymały i powoli odpuszczały więc znowu coś na te korektory wskazuje.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Mowad »

A te tylne przewody się nie nadymają jak nadepniesz hamulec? Może coś z nimi nie tak i się rozciągają do jakiegoś wymiaru i przez chwilę trzymają ciśnienie. To by tłumaczyło, dlaczego trzymają chwilę i też dlaczego przy pierwszym naciśnięciu nie działają jak trzeba.

Ewentualnie nie cieknie nigdzie na pewno na cylinderkach? Może tam gdzieś przez uszczelki ciągnie powietrze.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: voo »

ok a korektory masz wkręcane w pompę czy na przewodach już kombinowane ? może pomylili kierunek montażu jak są kombinowane bo jest kilka rodzajów korektora. druga sprawa.. sprawdzaliście czy tłok zacisku tył w spoczynku (zamontowany na klocki) jest blisko klocka czy znacznie się cofa po puszczeniu pedału hamulca ? miałem kilka razy taki przypadek. stąd objaw miękkiego pedału za każdym pierwszym naciśnięciem. rozwarstwione przewody tył wielokrotnie przerabiane ale kupy się nie trzyma żeby dwie strony jednocześnie. chyba, że zalali układ DOT3 to wszystko jest możliwe. posprawdzaj dobrze. pzdr
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
ciulallex
Początkujący
Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:15
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Pleszew

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: ciulallex »

Tak jak wyżej ktoś pisał najprawdopodobniej moim zdaniem za bardzo cofa się tłoczek, sprawdź zaciski, najlepiej podmień jak masz skąd.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Ach zapomniałem o tym temacie.
Postawiłem w tamtym tygodniu w środę na spokojnie auto do chłopaków żeby sobie popatrzyli, przy okazji wymienili prowadnice zacisków bo dzwoniły strasznie i się okazało, że zaciski były zamienione stronami. :O Przy okazji korektory też wymienili ale stare są dobre bo też je sprawdzili. Nie chcę już dochodzić czy ci pierwsi specjaliści je zamienili bo facet twierdzi, że nie dotykali ich wcale ale akurat jego słowo jest dla mnie warte mniej niż brudasy w Calais. Ale skoro nie dotykali to jakim cudem ja te hamulce odpowietrzałem skutecznie z 4 razy? :D Z resztą jeśli to tacy specjaliści to chyba powinni zobaczyć odpowietrznik trochę za nisko no ale...
Jedyne co trochę jest w tej chwili dziwne to bardzo wysoko działający hamulec - nie wiem czy pompa 25,4 to nie da dużo, może 23,8 by wystarczyło bo w sumie na 22,22 już był przyzwoicie. Ale to sobie sprawdzę może 22go na KZK :D
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Kamil »

Czyli sąsiadka mówiła, że podobno nie wiadomo, jaka była faktyczna przyczyna? ;)
Czy zamiana zacisków stronami skutkuje niemożnością ich odpowietrzenia, ze względu na pozycję odpowietrznika?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: spirit »

Jeśli odpowietrznik jest z dołu, to nie wypchnie powietrza z zacisku ponieważ jest powyżej cieczy i nie ma jak go wypchnąć.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Tylko jak ja to zrobiłem, że kilka razy je odpowietrzyłem skoro rzekomo nikt ich nie ruszał :D
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: spirit »

Majkel ale podejrzewam że jak je odpowietrzałeś, to odpowietrzniki były u góry ?.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Miękki pedał hamulca

Post autor: Majkel »

Nie dam sobie ręki uciąć bo to dawno temu było i nie zapisałem tego w głowie jakoś dokładnie ale przeważnie odpowietrzałem tak, że miałem zdjęcie koła i nie kładłem się pod auto tylko z góry widziałem to wszystko i płyn pamiętam, że psiukał gdzieś w nadkola więc chyba był do góry :D
ODPOWIEDZ