Poduszki amortyzatora przedniego

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Witam wszystkich jestem Jacek z góry przepraszam jest to mój pierwszy post i na pewno coś zrobię nie tak, ale muszę was prosić o poradę.
Na dokładne przedstawienie się przyjdzie jeszcze czas na innym dziale w małym skrócie mój złomek to Scirocco mk2 z 86r który w ślimaczym tempie wraca do życia. I właśnie nastąpił problem przy składaniu zawieszenia przedniego a dokładnie poduszek amortyzatora. Na karoserii na kielichach są dwa wytłoczenia takie małe punkty gdy przykładam nową poduszkę od spodu poduszka nie przylega do kielicha.Po co są te wytłoczenia czy oryginalne poduszki mają miejsca na te punkty? Druga sprawa jak mam zmontowany cały macperson skręcony to poduszka amortyzatora ma Luz jak to ma być poskładane ma ktoś do tego schemat serwisowy?
Dzięki z góry za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

Masz w załączniku jak to musi być poskładane. Nie wiem o jakie wytłoczenia Ci chodzi daj jakieś foto ;)
Załączniki
007102000.png
(159.15 KiB) Nie pobierany
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Dzięki Majkel za schemat z tego co widzę wszystko mam poskładane dobrze a poduszka ma dziwny Luz za bardzo lata :( może tuleja którą dokupiłem osobno do poduszki powinna mieć inny wymiar, może ktoś ma dostęp i zwymiaruje tą tulejkę i dodatkowo te dwie podkładki co są na schemacie jaką mają grubość. Podaje link do zdjęć co do wytłoczeń w dzwonach .
http://tufotki.pl/vakb4
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

aha takie wytłoczenia :D nigdy ich nie zaobserwowałem - nie wiem czy u mnie są czy nie ale poduszkę zawsze przykręcałem po prostu tylko na te dwa otwory niczym innym się nie kierowałem.
Chodzi Ci o tuleję nr 9 na schemacie?
Masz luz w miejscu połączenia amortyzatora z poduszką czy poduszki z kielichem?
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Tak tuleja nr 9 wymiary. Mam skręconą całą kolumnę mcphersona z poduszką i ta poduszka ma dziwne luzy, raczej powinna być sztywna?rozumiem że powinna się skręcać ale żeby miała luzy góra dół no coś jest nie tak.Mam filmik muszę go jakoś wrzucić.Co do tych wytłoczeń no dziwna sprawa nie można moim zdaniem tak przykręcić poduszki bo poduszka się pokrzywi dziwna sprawa :(
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

Kurde nie mogę znaleźć tej tulejki to Ci nie zmierżę ale wydaje mi się, że ta poduszka u mnie też nie była jakaś super sztywna. Ale z tyłu np. kiedyś takie podobne tulejki musiałem skracać żeby się dobrze wszystko skręciło tylko to było przy gwincie. A z wytłoczeniami Ci nie poradzę - ja bym przykręcał ale zrobisz jak uważasz no chyba, że ktoś inny się jeszcze wypowie.
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Szkoda Majkel że się nie udało zwymiarować dzięki za chęci :D Co do wytłoczeń mam nadzieję że ktoś się jeszcze wypowie chyba nie tylko u mnie występują, czy nikt wcześniej się nad tym nie zastanowił zmieniając poduszki :?: Ja dochodzę do wniosku że są to wytłoczenia pozycjonujące poduszkę i w oryginalnych poduszkach powinny być wybrania pod nie. Niech ktoś jeszcze się wypowie każda dobra rada mile widziana😀 :side:
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: kostrzyk »

A takie wypusty nie były w poduszce starego typu, takiej jak w jedynka?
Obrazek
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Tu jest filmik z luzem poduszki
https://youtu.be/Ekx3XuqAPmI

Niby proste sprawy w tym moim złomku a ciągle pod górę .
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

No ten luz jest stanowczo za duży :) tulejki są do kupienia za grosze więc ja bym na Twoim miejscu skrócił je tak żeby było dobrze.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: kostrzyk »

Krótkie sprężyny seryjny amortyzator?
Tulejki masz nowe czy wsadIles stare używane?
Obrazek
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Sprężyny LESJÖFORS amortyzatory Kyb Excel-G
Wszystko nowe dedykowane seryjnie .Poduszki kupiłem z febi bez tulei, tuleje dokupiłem nowe i tutaj właśnie może być problem może te tuleje są niewłaściwe albo ta poduszka😕stare rzeczy poszły dawno do śmieci stąd nie mam jak porównać to stoję i nie mogę ruszyć z tym😥
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

Ale zaraz zaraz wytłumacz mi dlaczego jeśli to jest seryjna sprężyna to tam jest taki luz przecież seryjna sprężyna napiera na tą poduszkę i by ją dopchnęła do góry. Chyba, że tam są jeszcze na sprężynie ściski tylko ich nie widzę?
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: spirit »

Ten film jest kiepskiej jakości, ale widać jakiś talerzyk i jakby odbój który uniemożliwia dociśniecie sprężyny do spodu poduszki. Ewidentnie zj... lub przekombinowane składanie poszczególnych elementów przedniego zawieszenia, Majkel masz rację że jest coś nie tak jak powinno być.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: kostrzyk »

moim zdaniem ta tulejka jest zjebana, zobaczcie, ze ogólnie sprężyna jest dociśnięta do górnego talerzyka, bo jest sztywno, tylko poducha lata.
według mnie jedz do tokarza niech Ci z mosiądzu ( oryginał chyba jest z mosiądzu) dorobi tulejkę na wymiar i będziesz miał po problemi.

poza tym chyba masz wydupczone łożysko ( można je dokupić i wprasować), bo inaczej ono by troch to trzymało.
Obrazek
ODPOWIEDZ