Poduszki amortyzatora przedniego

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: obar »

Łożysko zawsze ma minimalny luz. Tam, jeśli dobrze pamiętam, jest taki talerzyk w łożysku i na nim opiera się tulejka i jest wszystko dokręcone do tego.
Mi to wygląda, jakby nie było do końca dokręcone, albo właśnie, tak jak chłopaki mówią- tulejka jest jakaś nie halo.
Luzem typu takie bujanie na boki, jak pokazałeś na filmiku to się nie przejmuj, bo to nie jest wyznacznik.
Zobacz czy jak ruszasz łożyskiem w poprzek trzpienia (ale w jednej płaszczyźnie, w poziomie) amora jest luz (może być MINIMALNY) i góra dół w osi czy jest luz (jeśli jest, to nie jest dobrze poskręcane). Przy prawidłowym skręceniu nakrętka dociąga trzpień amora do talerzyka łożyska.

Ludziom z forum może troszkę ciężko jest takie coś zdiagnozować z jednego powodu- zazwyczaj montuje się poduszkę na aucie, a potem wkłada i przykręca amora.
Sprawdź to, o czym pisałem i daj znać.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: spirit »

Według mnie źle jest złożony ten zestaw, odbój idzie w środek sprężyny na wierzch amortyzatora. Na filmie widać go chyba między poduszką amortyzatora a talerzykiem ściskającym sprężynę, talerzyk jest założony jest odwrotnie. Powinien być wypukłym do góry i wchodzić w wklęsłą część poduszki amortyzatora.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Chłopaki rozbiorę to wszystko jeszcze raz jak będzie trzeba zamówię do wglądu inną poduszkę z tuleją żeby poznać jej wymiary innej opcji niema . Tylko co tymi cholernymi wytłoczeniami ? Pomyślałem że ze szlifuje ale opcja nawiercenia w podstawach poduszki wydaje mi się bardziej rozsądną i nic im nie będzie .Może takie wytłoczenia wchodzące w podstawę miały odciążyć gwinty w poduszkach żeby je czasem nie ścięło kurcze nie wiem.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: obar »

spirit pisze: 25 sie 2017, 10:43 odbój idzie w środek sprężyny na wierzch amortyzatora.
No bo powinien być w środku, żeby w razie W dobił odbój, a nie dno amortyzatora.
Falcon pisze: 25 sie 2017, 10:57 talerzyk jest założony jest odwrotnie
Talerzyk jest dobrze. Jakbyś go założył odwrotnie to oparłby się o zabezpieczenie poduszki tworząc zbyt dużą przestrzeń pomiędzy otworem, w który wchodzi tłok, a otworem w łożysku.

Falcon zrób zdjęcie tego amora w całości, jak do paszportu :wink: , i jeszcze jedno ze ściągniętą poduszką.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

obar pisze: 25 sie 2017, 09:39 ...zazwyczaj montuje się poduszkę na aucie, a potem wkłada i przykręca amora.
A ja tam prawie zawsze zakładam komplet :D
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: obar »

Majkel pisze: 25 sie 2017, 23:02
obar pisze: 25 sie 2017, 09:39 ...zazwyczaj montuje się poduszkę na aucie, a potem wkłada i przykręca amora.
A ja tam prawie zawsze zakładam komplet :D
Ty zawsze byłeś inny :P :wink:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

Takie coś jeszcze znalazłem.
111111111111111111111111.jpg
(325.08 KiB) Nie pobierany
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Miałem dzisiaj chwilę i rozebrałem macPhersona http://tufotki.pl/0Rfce
Co do moich przemyśleń i do jakich wniosków doszedłem, całość była złożona prawidłowo co do luzu ,luz jest na samej poduszce tutaj ukłony do Obara :wink: naprowadził na zmianę myślenia ponieważ ta poduszka prawdopodobnie ma mieć taki luz to tak jak sworzeń przy wachaczu ma się bujać na boki a nie powinniśmy mieć luzu pion poziom mam nadzieję że wiadomo o co chodzi😏i z tą poduszką tak jest ma tam minimalny luz w pionie i poziomie ale to jest niewiele. Cała kolumna przecież nie jest pod kątem 90 stopni zmontowana do zawieszenia więc to musi pływać. Mam zamówioną poduszkę z tuleją żeby upewnić się że jest ok😁
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 19:53 przez Falcon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Majkel »

Kątem!
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

😀Poprawione Miodek czuwa 😁
Falcon
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2017, 20:45
Model: Scirocco II

Re: Poduszki amortyzatora przedniego

Post autor: Falcon »

Trochę to trwało ale kolumna i całe zawieszenie jest zamontowane wytłoczenia zostały zeszlifowane luz na poduszce po zamontowaniu całego zawieszenia nie występuję zobaczymy w trakcie jazdy jak się to prezentuje ale kiedy to będzie :roll: . Dla tych którzy szukają rozmiaru tulejek w poduszkach: wysokość tulejki 13.20mm, szerokość 19.50mm średnica otworu w tulejce 14.50mm . Temat zamykamy .
ODPOWIEDZ