hałaśliwy licznik

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Kazam
Początkujący
Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 8350889

hałaśliwy licznik

Post autor: Kazam »

otóż mam problem, rzecz polega na tym że coś brzęczy w liczniku, po ok 10 sek. po odpaleniu zaczyna bzyczeć,no i pierwsza rzecz czemu tak bzyczy?, wiem że nie jest to wina licznika, bo sprawdzałem z innym licznikiem i jest to samo, no a druga rzecz że czasem zgaśnie i niema prądu przez jakis czas, jakby aku był rozładowany, ale po ok 30 min postoju odpala,ale z kolei po kilku minutach znowu gaśnie, w czym tkwi problem? aku nowy na gwarancji, w alternatorze niedawano wymieniane były szczotki w alternatorze więc niewiem
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: sta44kr »

ale co gasnie auto czy licznik np podświetlanie.A może do wymiany jest już kostaka stacyjki.
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: sta44kr »

ach teraz zajarzyłem wiem co bzyczy zaworek w przepływomierzu albo pompa paliwa.to normalna sprawa też tak mam tylko ze jeżdze na lpg i po przełączeniu bzyczenie ustaje.I jak gaśnie to może pompa kończy swój żywot :( Ale poczekaj jeszcze co inni napisza
Awatar użytkownika
Kazam
Początkujący
Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 8350889

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: Kazam »

przecież mówie że bzyczy licznik, i tak samo dzieje sie na benzynie jak i na gazie, silnik fr jeśli ma to coś do znaczenia, poprostu gdzies po drodze gubi prąd, bo jak się skończy prąd to zgaśnie, troche postoi, zbierze energii to odpali, ale na krótko, a jak ma prąd to bzyczy licznik ale niegaśnie, czyli że jakieś spięcie, tylko gdzie, sprawdzałem wtyki, kable i nic
Awatar użytkownika
mario_o
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:25
Numer GG: 8967495

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: mario_o »

hmmmmmm a co to znaczy \"bzyczy\" bo to jest podstawowe pytanie...

To jest ciągłe bzyczenie, czy jakoś przerywane? Dzieje się to postoju, w czasie jazdy czy w obu przypadkach?

Obstawiałbym bzyczek od ciśnienia oleju ale dlaczego gaśnie?!?

Spróbuj odłączyć wtyczkę od taśmy licznika ale nie za długo z wiadomych względów bezpieczeństwa i zobacz co będzie..
Awatar użytkownika
Kazam
Początkujący
Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 8350889

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: Kazam »

licznik wydaje dżwięk bzyczenia, poprostu po odpaleniu silnika bzyczy, bez znaczenia czy się jedzie czy stoi, po odłączeniu licznika bzęczenie ustatje, no ale licznik, nie działa
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: Manek »

Ja tez bym obstawial ten bzyczek od cisnienia oleju, ale z reguly rownoczesnie z nim zapala sie kontrolka od oleju. Moze jakies sciezki z tylu licznika masz zerwane?
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Krystek
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 1076615

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: Krystek »

proponuję zmienić licznik mam na sprzedanie liczniczek w milach do sroczki :) w razie co moje gg 1076615
Awatar użytkownika
mario_o
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2007, 20:25
Numer GG: 8967495

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: mario_o »

Kazam napisał:
licznik wydaje dżwięk bzyczenia, poprostu po odpaleniu silnika bzyczy, bez znaczenia czy się jedzie czy stoi, po odłączeniu licznika bzęczenie ustatje, no ale licznik, nie działa

A jak go odłączysz to ci też gaśnie?
Awatar użytkownika
Kazam
Początkujący
Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 8350889

Odp: hałaśliwy licznik

Post autor: Kazam »

a gdzie jest ten bzyczek, w liczniku? sprawdzałem jeszcze na 2 innych licznikach i jest to samo, czyli bzyczy, a jak odłacze licznik (który bzyczy) to silnik gaśnie, ale tak jak wcześniej pisałem, po odpaleniu licznik czasem nie hałasuje, ale wtedy silnik chodzi tylko przez kilka minut i wtedy gaśnie silnik
ODPOWIEDZ