wszystko o... CARAUDIO

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: caraudio

Post autor: Asfalt »

Moim zdaniem nawet najlepsze głośniki nie będą grały dobrze w drzwiach sciro dopóki nie będą one wytłumione... Ja wstawiłem 16stki, ale bez wytłumienia nie słychać w ogóle basu (membrana skacze jak oszalała, a basu zero). Kupując lepszą elipsę poprawisz tylko natężenie górnych tonów, niskie uzyskasz po wytłumieniu, albo po wstawieniu skrzynki lub głośników w półce.
Druga sprawa to raczej nie ma sensu wkładać sporej kasy w takie małe pierdziawki, bo i tak nie będziesz miał \"głębi\" dźwięku.
Możesz mieć problem z założeniem osłon na te głośniki, właśnie przez te gwizdki, na głębokość każde 4x6\" wejdą.
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

Wygłuszenie drzwi wchodzi w grę, ale nie teraz... jak się zrobi cieplej i chęci do pracy będą :) już wygłuszałem drzwi w golfie mk3... + dystanse, ale... miałem lipne głośniki odseparowane i... cały efekt się popsuł przez to. Mam w domu tweetery oraz zwrotnice z tamtego zestawu bo auto puściłem na serii głośnikach w podszybiu a w drzwiach zostały na dystansach. No to trochę mnie kolego zmartwiłeś, że może być problem z założeniem maskownic :dry:
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: caraudio

Post autor: Asfalt »

Zapytaj sprzedawcę czy gwizdki wystają, kiedyś wsadziłem alphardy, tam gwizdki trochę wystają i maskownice nie podpasowały. Inna sprawa że przyrost jakości dźwięku w porównaniu z serią był bliski zeru.
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

Asfalt napisał:
Zapytaj sprzedawcę czy gwizdki wystają, kiedyś wsadziłem alphardy, tam gwizdki trochę wystają i maskownice nie podpasowały. Inna sprawa że przyrost jakości dźwięku w porównaniu z serią był bliski zeru.

Wszystko nowsze od 23 letnich blaupunktów będzie lepsze... tak mi się wydaje :) . Ok... zaraz mail pójdzie do sprzedawcy :)
Awatar użytkownika
okoń
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 30 lis 2007, 21:38
Model: Scirocco II
Numer GG: 11062216

Odp: caraudio

Post autor: okoń »

Dla porównania czy wejdzie:
http://www.prohifi.cz/img/large/jbl-gto6427-2.jpg
https://www.sonicelectronix.com/pictures.php?id=7015

Moje weszły na styk, ale zdjąłem tą czarną plastikową obręcz - porównójąc może być problem. Przy odrobinie rzeźby pewnie się jakoś uda..

Tak jak asfalt pisał. Jak głośnik średniej jakości ma zagać jak na niego przystało, to niezbędne będzie wygłuszenie drzwi.

Radzę się przyłożyć, może faktycznie poczekać na cieplejsze dni i chęci, niż później żałować i 5 x poprawiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

okoń napisał:
Dla porównania czy wejdzie:
http://www.prohifi.cz/img/large/jbl-gto6427-2.jpg
https://www.sonicelectronix.com/pictures.php?id=7015

Moje weszły na styk, ale zdjąłem tą czarną plastikową obręcz - porównójąc może być problem. Przy odrobinie rzeźby pewnie się jakoś uda..

Tak jak asfalt pisał. Jak głośnik średniej jakości ma zagać jak na niego przystało, to niezbędne będzie wygłuszenie drzwi.

Radzę się przyłożyć, może faktycznie poczekać na cieplejsze dni i chęci, niż później żałować i 5 x poprawiać.

Dzięki za zdj. poglądowe i... wygląda na to, że PowerBass ma tweetera niżej niż... JBL, bo w JBL trzeba odkręcić ten plastik jak napisano wyżej i.. to nam zmienia co nie co :)
Maila wysłałem. Dowiem się wszystkiego jak jutro odpiszą
Teraz bym się pomęczył na standardzie wiosną wygłuszył drzwi i po problemie :) Warunki gdzie to robić mam więc... byle do wiosny i chęci zbierać ;)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

Wytłumiajcie wytłumiajcie... nadzieja to dobra rzecz.... zwłaszcza na to, że współosiowe głośniki 4x6 zagrają porządnie jak się wytłumi drzwi i już, hehe.

To jeszcze jakoś w miarę zagra, pod warunkiem, że do tego przyjdą gwizdy i zwrotki:

http://www.allegro.pl/item546832430_nie ... mlawa.html
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

obar napisał:
Wytłumiajcie wytłumiajcie... nadzieja to dobra rzecz.... zwłaszcza na to, że współosiowe głośniki 4x6 zagrają porządnie jak się wytłumi drzwi i już, hehe.

To jeszcze jakoś w miarę zagra, pod warunkiem, że do tego przyjdą gwizdy i zwrotki:

http://www.allegro.pl/item546832430_nie ... mlawa.html
Jak już pisałem \"gwizdki\" i zworki mam... brakuje mi właśnie WOOFERÓW. Czy te głośniki co podałeś linka będą lepszym rozwiązaniem niż głośniki współosiowe?? Pytam dlatego, że chce uniknąć wywalania pieniędzy w błoto, bo tak jest najłatwiej. A domyślam się, że nie jedna osoba już zęby połamała na car-audio w sirocco :) dlatego też tutaj moje posty się pojawiają.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

marcinas1983 napisał:
obar napisał:
Wytłumiajcie wytłumiajcie... nadzieja to dobra rzecz.... zwłaszcza na to, że współosiowe głośniki 4x6 zagrają porządnie jak się wytłumi drzwi i już, hehe.

To jeszcze jakoś w miarę zagra, pod warunkiem, że do tego przyjdą gwizdy i zwrotki:

http://www.allegro.pl/item546832430_nie ... mlawa.html
Jak już pisałem \"gwizdki\" i zworki mam... brakuje mi właśnie WOOFERÓW. Czy te głośniki co podałeś linka będą lepszym rozwiązaniem niż głośniki współosiowe?? Pytam dlatego, że chce uniknąć wywalania pieniędzy w błoto, bo tak jest najłatwiej. A domyślam się, że nie jedna osoba już zęby połamała na car-audio w sirocco :) dlatego też tutaj moje posty się pojawiają.
Dzielony zestaw będzie milion razy lepszy od współosiowego. Gwizdki nie dość że zabierają część membrany (a co za tym idzie- część pasma) i wprowadzają zniekształcenia dźwięku, to jeszcze cewka jest bardziej narażona na różnego rodzaju śmieci, a jak się coś dostanie na cewkę to już tylko rozklejanie głośnika i czyszczenie.

Ten zestaw co pokazałem powinien Cię zadowolić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

obar a co powiesz na to -> http://www.allegro.pl/item559528270_now ... 6cala.html te same głośniki co podałeś wyżej tylko dodatkowo zwrotnice + tweetery. Cena podobna jak za PowerBass\'a ale odseparowany :) więc wydaje mi się, że zestaw by się nadał B)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

Może być ten zestaw. Czemu nie:). Wszystko na swoim miejscu.
Co prawda tym gwizdkom do zadowalającego odtwarzania dźwięku daleko, no ale to możesz wymienić na lepsze.
No i mają kołnierze, więc można zamontować w panelu lub laminacie.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
marcinas1983
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 262
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:02
Numer GG: 4466119

Odp: caraudio

Post autor: marcinas1983 »

Ok. Zamówiłem te głośniki odseparowane SINUSLIVE teraz czekam na przesyłkę i montaż w standardowe miejsca. Dzięki wszystkim za udzielone odpowiedzi.
Awatar użytkownika
wind
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 502
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II

Odp: caraudio

Post autor: wind »

podłączę się pod temat:

czy ktoś może zrobić lub ma na sprzedaż boczki drzwi do mkII z otworami na głośniki 6x9?
Scirocco mkII, Zender Z400, 1.8 20VT
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Odp: caraudio

Post autor: maryca78 »

Wiecie moze czy da rade podlaczyc zmieniarke pod seryjne radio kasetowe Gamma A jak tak to jaka zmieniarka by pasowala z jakim wejsciem? Pytanie dotyczy tego modelu; Obrazek
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Odp: caraudio

Post autor: rafaolo »

obar jak znajde opis glosnika to dal bys pomysl na odpowiednia budke dla niego:) na razie zrobilem pod wymiar i na bank nie potrafi wykrzesac wszystkiego z tego glosniczka :)
ODPOWIEDZ