cudowny JH z gazem

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

cudowny JH z gazem

Post autor: sta44kr »

Temat rzeka.Gaz falujące obroty i inne cuda...Ja natomiast mam pytanie jak sprawdzić poprawność działania zaworu dodatkowego powietrza.Czy idzie sprawdzić rezystancję,czy podłączyć go do 12V.Bo od pewnego czasu problem z gazem.A na benzynie też czasem zamuli.Jak jest zimny to ideał z obrotami jak dostanie temperatury to cuda,cudeńka.
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: cudowny JH z gazem

Post autor: NodiT »

A sprawdziłeś czy zawór dostaje napięcie kiedy przełączasz na LPG ?
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: cudowny JH z gazem

Post autor: sta44kr »

sprawdzone jest napięcie.Ale problem nadal jest.Wszystko było ok do czasu jak zostały wymienione membrany.Potem chodził idealnie przez jakies 10000km i znów.Gazownik stwierdził, że parowników sie nie regeneruje.Czy pozostaje mi kupił nowy parownik.Problem rzedu 200 zł bo mam landi le 98.Regulacje już nic nie pomagają.jest dobrze wystarczy zgasić i odpalić i znów ten sam problem.wyreguluje.znow zgasze zapale i znów to samo.
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: cudowny JH z gazem

Post autor: NodiT »

Czyli to raczej nie wina JH tylko tego nieszczęsnego parownika.
Awatar użytkownika
Warmooz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 03 gru 2007, 12:05
Model: Scirocco II
Numer GG: 2204073

Odp: cudowny JH z gazem

Post autor: Warmooz »

ja zregenerowalem juz dwa i obydwa dzialaja. Prawde mowiac nie wiem czemu nie mozna niby regenerowac, to tak jakbys musial zmieniac cale kolo jak zuzyje ci sie opona bo sie \'nie regeneruje kół\' :)

A jesli chodzi o zawor dodatkowego powietrza to nie wplywa on na prace na gazie.. tzn wplywa ale tylko na obroty jalowe. Sa albo za duze albo ich nie ma jak silnik jest zimny.
dawniej znany jako CfaNiacK

Scirocco II ABF Megasquirt inside.
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: cudowny JH z gazem

Post autor: sta44kr »

na zimnym silniku pracuje bez zarzutów.Na ciepłym już jest nieciekawie.Acha rano na benzynie pali fajnie chodzi ok a jak dostanie temperatury troszke pofaluje i już jest ok.I wtedy po przełączeniu na gaz masakra.Czyli nie pozostaje nic innego jak wykartkować monete na allegro i kupić parownik
ODPOWIEDZ