belka pod silnik

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

belka pod silnik

Post autor: TOMEK »

Mam problem z belką pod silnik, poprostu pękła, auto kiedys było ctuknięte i lbelka troche ucierpiała, teraz praktycznie pękła i podczas przyspieszania silnikzabardzo sie przechyla i wydaje rózne dziwne dzwięki:blink: Nie chciał bym dawac tego do spawania zeby mi znowy nie pękło:unsure: co radzicie zrobic??
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: belka pod silnik

Post autor: sparki83 »

jesli nie spawac to napewno nie sklejisz tego klejem poprostu dodaj jeszcze pare wzmocnien w miejscu pekniecia lub wymien cala belke lecz nie wiem czy taka nowa dostaniesz wiec mas troszke przechlapane a ten co zaliczyl dzwona twojim autem i nie zrobil tego odrazu to jakis wariat:)
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: belka pod silnik

Post autor: obar »

Może trochę głupio o taką pierdołę pytać, ale które to miejsce ta belka?:blush: .... bo nie mogę za bardzo sobie tego wyobrazić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: belka pod silnik

Post autor: ozi »

mi sie wydaje ze ta belka to wzmocnienie pasa przedniego na którym znajduje sie jedno z mocowań silnika
(dobrze rozumuje Tomek?)
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: belka pod silnik

Post autor: obar »

ale łapa od stabilizacji silnika znajduje się w mocowaniu, które jest przykręcone do tej belki, więc chyba tylko wzmocnienie Cię ratuje... a może tam się wyrobiła ta guma? albo ta pod skrzynia biegów, to wtedy rzeczywiście będzie silnik telepał.
to też trzeba sprawdzić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: belka pod silnik

Post autor: TOMEK »

no to ta belka pomiędzy podłuznicami na której jest przednie mcowanie silnika. napewno jest pęknięta bo byłem na kanale i w kilku miejscach jest popękana:( chyba tak jak obar pisał, bedzie trzeba ją pospawać i dodatkowo powzmacniac:( nie lubi takiej lipy ale jak narazie nie widze innej opcij:(
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: belka pod silnik

Post autor: obar »

TOMEK napisał:
no to ta belka pomiędzy podłuznicami na której jest przednie mcowanie silnika. napewno jest pęknięta bo byłem na kanale i w kilku miejscach jest popękana:( chyba tak jak obar pisał, bedzie trzeba ją pospawać i dodatkowo powzmacniac:( nie lubi takiej lipy ale jak narazie nie widze innej opcij:(
Słuchaj lipa to będzie jak lipę odstawisz a jak zrobisz dobrze to będziesz śmigać długie lata. Musisz to dobrze pospawać i co najwazniejsze od razu zabezpieczyć dobrymi środkami antykorozyjnymi.
będzie dobrze:)
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: belka pod silnik

Post autor: TOMEK »

heh, napewno sams ie nie bede za to brał, wole oddac to fachowcowi jakiemuś, napewno lepiej mi to zrobi:) dzięki za rady:)jak ktos cos ciekawego jeszcze wymmyśli to bede wdzięczny. pozdro
ODPOWIEDZ