gaznik straszne ustrojstwo

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
zalmanek1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 03 gru 2007, 11:31
Model: Scirocco II
Numer GG: 3388655

gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: zalmanek1985 »

Czy komus z osób ktore posiadaja sroki na gaznikach samochod trzyma stałe obroty bo mnie krew zalewa jak probuje wyregulowac te ustrojstwo czyli gaznik pierburg 2e.Z moich doswiadczen z tym gaznikiem moge powiedziec ze jest to szrot niesamowity mam juz drugi i ten ma to samo.Raz idealnie 1000 obrotów raz 1800 gasze silnik a on zamiast zgasnac od razu to sie dławi płytki zaklekocza i zgasnie ale dzieje sie tak tylko wtedy gdy samochod ma powyżej 1000 obrotów na luzie a raz wogole nie trzyma obrotów i sam gasnie.Po co w nim tyle tych wezyków podcisnieniowych i wogole ma ktos moze jakis schemat tego ustrojstwa albo wie co to moze byc bo ja juz nie mam pojecia lewe powietrze by chyba takiego spustoszenia nie siało poza tym gaznik jest raczej szczelny.
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: pavel »

Obrazek
Obrazek

Co dwie to nie jedna
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: obar »

zalmanek1985 napisał:
Czy komus z osób ktore posiadaja sroki na gaznikach samochod trzyma stałe obroty bo mnie krew zalewa jak probuje wyregulowac te ustrojstwo czyli gaznik pierburg 2e.Z moich doswiadczen z tym gaznikiem moge powiedziec ze jest to szrot niesamowity mam juz drugi i ten ma to samo.Raz idealnie 1000 obrotów raz 1800 gasze silnik a on zamiast zgasnac od razu to sie dławi płytki zaklekocza i zgasnie ale dzieje sie tak tylko wtedy gdy samochod ma powyżej 1000 obrotów na luzie a raz wogole nie trzyma obrotów i sam gasnie.Po co w nim tyle tych wezyków podcisnieniowych i wogole ma ktos moze jakis schemat tego ustrojstwa albo wie co to moze byc bo ja juz nie mam pojecia lewe powietrze by chyba takiego spustoszenia nie siało poza tym gaznik jest raczej szczelny.
może mało pocieszające, ale powiem Ci, że siostra ma opla kadeta 1.3 też na gaźniku 2E i już gaźnik jest wymieniony a i tak ciągle problemy są.... trochę inne niż na poprzednim ale znowu coś... no i to, że jak gasisz to jeszcze zamieli silnikiem to chyba narmalne w tych kiepskich gaźnikach bo i w omedze tak było i w kadecie i teraz Ty piszessz, że tak masz.... to chyba jakieś trefne jest:dry:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
zalmanek1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 03 gru 2007, 11:31
Model: Scirocco II
Numer GG: 3388655

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: zalmanek1985 »

Dzieki za schemat ale jakos mam strasznie ciezko odczytac cos z niego .Czy mozna załozyc jakis inny gaznik ktory na litosc Boska nie jest tak upierdliwy jak pierburg 2e wiem ze od audi 2.2-2.3 pasuje czyli z tego co pamietam zenith ale ciezko takowy mam zadobyc, bo od stałych obrotów tak jak pisałes kolego Obar jest dysza ale w tym przypadku to nie ona jest winna tylko cos innego dodam ze na starym gazniku miałem to samo ale przeczytałem na forum vw zeby odłaczyc i zaslepic jednen wezyk podcisnieniowy i tak zrobiłem i pomogło w tym przypadku nie pomaga. .
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: ozi »

ja mam te same problemy, i z obrotami, i czasem przy gaszeniu silnika chwile jeszcze pierdzi. Ten gaznik z audi 2.2 był rozniez montowany w vw w silnikach o oznaczeniu fr. jego nzwa to zenith 2b.
Tylko jak bedziesz chciał kupić to uwazaj bo są stare 2b. i nowsze...... tzw. 2b2, 2b5, do tego potrzeb rożniez od tego silnika kolektor
Sam mam w planach taki gaznik, chyba że silnik predzej zmienie
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: Kamil »

toc to technika ;) przeniesione.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: pavel »

ja wiem czy technika? toć te gaźniki to prawie magia, jeszcze nie spotkałem fachmana który by się na nich naprawdę znał, jak już chce się do niego dotknąć to próbuje zrobić coś na czuja:S , dlatego dałem już sobie spokuj z mechaniorami, bo na czuja to sam mogę sobie pogrzebać i nie płacić za to

dorzucę linka do tego schematu podciśnień
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0f ... 4f348.html
Obrazek

Co dwie to nie jedna
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: obar »

a ja mam mechanika, który się zaje.... mocno zna na gaźnikach:P ... ale ciężko coś od niego wycągnąć z informacji:silly:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: pavel »

ale do Ciebie to ja mam hektar drogi:unsure:
Obrazek

Co dwie to nie jedna
Awatar użytkownika
engel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 546
Rejestracja: 03 gru 2007, 19:22
Model: Scirocco I
Numer GG: 3846001

Odp: gaznik straszne ustrojstwo

Post autor: engel »

ja mam w sroczce gażnik PIERBURG 2E2 mimo że są dwa wężyki nie podpięte chodzi jak mażenie zarówno na gazie jak i bęzynie a jeśli chodzi o sam gażnik to uważam że todobra rzecz bo auto na gażniku zawsze pojedzie chodzby na butelkę z wężykiem.Mam dosyc obszerną dokumentację tego gaznika
SCIROCCO MK1 '77
SCIROCCO MK2 '81 było
SCIROCCO MK2 :)
ODPOWIEDZ