Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
rtravol
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2007, 10:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 1040365

Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: rtravol »

mam pytanie do posiadaczy sroczek - skrzynia mi zaczyna siadac i wypada poszukac nowej (ciezko wchodzi jedynka no i zaczyna szumiec kolko planetarne od strony przegubów) Jak dzwonie na szrot to pytania do mnie \"panie wez pan od golfa dwojki bp pasuje\". Wiec powiedzcie krotko - mamy skrzynie od GOLFA 1 czy of GOLFA 2 no i czy sa roznice w skrzyniach - majac na uwadze rozne pojemnosci silnikow - 1,6/1,8.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: obar »

możesz wziąć nawet od passata B3 diesela;). (tylko nie wiem jak z hydraulicznym sprzęgłem rozwiazać sprawę;) ).
Są takie same i w golfach 1 i 2 też, w silnikach 1.6/1.8/2,0 (oprócz jakichś fałwejowskich wynalazków;) ). Różnią się flanszami bo są 90-tki albo 100-ki., no i koło zamachowe z dociskiem najlepiej przekładać w komplecie.
Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: noorec »

od golfa I i wczesnych golfow II bedzie pasowala plug&play bo sa na wodzikach
reszta to linki i inne ustrojstwa..

zdaje sie ze jeszcze w golfie III byly na wodzikach skrzynie
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
rtravol
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 gru 2007, 10:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 1040365

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: rtravol »

i wszystko jaaaaasne - prawie - bo przelozenie bardzo wazna rzecz (byly golfy syncro i tam przelozenie bedzie zupelnie inne-wieksza moc) Powiedzcie Panowie w ktorym miejscu jest bity numer skrzyni biegow - od dolu czy od gory? (przy wymianie nie chce wchodzi w koszty wymiany sprzegla, a ono jest idealne).
POzdrowki :-)
Awatar użytkownika
Rogii
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 03 gru 2007, 08:23
Numer GG: 1119124

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: Rogii »

jak na moja bardzo okrojoną wiedzę wydaje mi się że syncro czy to zwał miały napęd na 4 koła więc skrzynia jest chyba zupełnie inna.
co do numeró w to są wybite od spodu skrzyni od srony bloku silnikatak jakby prostopadle pod tarczą sprzegła
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: obar »

Numery skrzyni to jak się dobrze nachylisz i zajrzysz pod autko to będziesz widział na skrzyni płaskie wyszlifowane pole numerowe i wybite na nim numery.
Jak nie wiesz jaką skrzynię wziąć to bierz od golfa lub sciro i tylko musisz patrzeć czy są flansze 90 czy 100.
Co do mocy to nie ma różnicy za bardzo bo i tak nic nie zrobisz ani skrzyni ani silnikowi jak będzie nieco dłuższa... no chyba że bedziesz go mulił to wtedy może się szybciej zacząć sypać.
Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Rogii
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 03 gru 2007, 08:23
Numer GG: 1119124

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: Rogii »

co do przełożenia flansz to roboty nie ma dużo ale trzeb mieć odpowiedni eflansze na podmianke i uważać przy sciąganiu starych bo pod nimi są takie miedziane pierścienei do centrowanai i jak to gówno pęknei to wtedy jest problem....
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: obar »

Rogii napisał:
co do przełożenia flansz to roboty nie ma dużo ale trzeb mieć odpowiedni eflansze na podmianke i uważać przy sciąganiu starych bo pod nimi są takie miedziane pierścienei do centrowanai i jak to gówno pęknei to wtedy jest problem....
no i tu jest zonk z przekładaniem flansz bo jak są 90 to jest tyle miejsca od brzegu flanszy do obudowy skrzyni, że nie wsadzisz setki;).
Już z Wróżką patrzeliśmy skrzynkę z flanszami 90 i nawet chyba nie ma za bardzo jak tego mięcha trochę sfrezować...:dry:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: noorec »

ja nie wiem co wy za przygody macie z tymi flanszami.. skrzynie ktora wzsial ode mnie rogii sam przerabiaem znaczy ona miala seryjnie 90mm ja przelozylem 100mm ze starej sjrzyni z JH i bez problemu to zrobilem..

PS.. jeszcze apropo sprzegla.. sa 2 rodzaje wieloklinow skrzynie od 16v mialy inny wieloklin wiec ci nie podejda


Pozdr
Pawel
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: obar »

noorec napisał:
ja nie wiem co wy za przygody macie z tymi flanszami.. skrzynie ktora wzsial ode mnie rogii sam przerabiaem znaczy ona miala seryjnie 90mm ja przelozylem 100mm ze starej sjrzyni z JH i bez problemu to zrobilem..

PS.. jeszcze apropo sprzegla.. sa 2 rodzaje wieloklinow skrzynie od 16v mialy inny wieloklin wiec ci nie podejda


Pozdr
Pawel
Kurcze... a Wróżka ma skrzynię FM od golfa bodajże i nie ma praktycznie możliwości, żeby przełożyć flansze.... myślałem, że we wszystkich skrzynkach wtedy będzie tak samo.... jednak co auto to nowy wynalazek...
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
ManuChao
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:37
Model: Scirocco II
Numer GG: 3538821

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: ManuChao »

jak by co to ja mam na zbyciu skrzynie nawet dwie od passata b2:d od 1.6 diesel i silnik tez:D
Awatar użytkownika
Rogii
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 03 gru 2007, 08:23
Numer GG: 1119124

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: Rogii »

noorec napisał:
ja nie wiem co wy za przygody macie z tymi flanszami.. skrzynie ktora wzsial ode mnie rogii sam przerabiaem znaczy ona miala seryjnie 90mm ja przelozylem 100mm ze starej sjrzyni z JH i bez problemu to zrobilem..

PS.. jeszcze apropo sprzegla.. sa 2 rodzaje wieloklinow skrzynie od 16v mialy inny wieloklin wiec ci nie podejda


Pozdr
Pawel
no a ja ją wziąłem i znowu wsadziłem do niej 90:silly: ;) i śmigało bdb przy moim j,6 fr a potem 1,8
Awatar użytkownika
marian601
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2007, 10:41
Model: Scirocco II
Numer GG: 645300
Kontakt:

Odp: Jaką mamy skrzynię biegów w sciro

Post autor: marian601 »

passat B2 ma zespół napędowy umieszczony wzdłużnie, wiec skrzynię mozna przełożyć co najwyzej do audi 80 :)
pedal_to_metal
ODPOWIEDZ