pytanie o silnik.

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

pytanie o silnik.

Post autor: Sławek »

tak jak w temacie mam pytanie odnosnie JH. z dnia na dzien zaczely mi grac szklanki, nie wiem czemu. rozrdzad (nowy pasek i rolka) ma niecałe 2 tys. pasek jet naciagniety odpowiednio. moze ktos zna przyczyne???

i jeszcze drugie pytanie: paski klinowe do JH (czyli wał-pompa wspomagania- pompa wody. jeden)
(wał-alternator. drugi). zamierzam je zmienic i juz kupilem, i mam odnosnie tego pytanie. stare paski maja wieksza ilosc zabkow a te nowe co kipilem maja grybsze zabki i jest ich mniej, czy po zamontowaniu ma to jakies znaczenie?? dodam ze te stare maja troszke mniejszy stozek a te nowe grubszy a szerokosci te same. pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: pytanie o silnik.

Post autor: obar »

tak jak w temacie mam pytanie odnosnie JH. z dnia na dzien zaczely mi grac szklanki, nie wiem czemu. rozrdzad (nowy pasek i rolka) ma niecałe 2 tys. pasek jet naciagniety odpowiednio. moze ktos zna przyczyne???
Mógł się przestawić zapłon bo koło napędzające układ zapłonowy jest na tym samym pasku co rozrząd i podczas zakładania mogło się przestawić, więc to radziłbym zobaczyć... pewnie jest przyspieszony.
i jeszcze drugie pytanie: paski klinowe do JH (czyli wał-pompa wspomagania- pompa wody. jeden)
(wał-alternator. drugi). zamierzam je zmienic i juz kupilem, i mam odnosnie tego pytanie. stare paski maja wieksza ilosc zabkow a te nowe co kipilem maja grybsze zabki i jest ich mniej, czy po zamontowaniu ma to jakies znaczenie?? dodam ze te stare maja troszke mniejszy stozek a te nowe grubszy a szerokosci te same. pozdrawiam
Co do ilości ząbków to nie ma różnicy a co do stożka to zapewne po prostu stare już sa wyrobione i dlatego takie rozmiary.

Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: pytanie o silnik.

Post autor: Sławek »

dzieki Obar za pomoc, tylko to bylo robione niecałe dwa tys. temu. pasek+rolka+ustawienie zapłonu i jeszcze pare pierdół. a pare dni temu sprawdzałem olej rano i zapaliłem i wszystko gra a na drugi dzien dolewałem płynu do spryskiwaczy i tez go zapaliłem i bardzo słychac jak graja szklanki. nie wiem co moze byc przyczyna:) ale zapłon sprawdze jeszcze dla pewnosci. jeszcze raz dzieki
Obrazek
ODPOWIEDZ