biały rumak;)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: biały rumak;)

Post autor: Gółek »

Działaj Łukaszu.
W tym roku ja planuję odwiedzić Ciebię w ramach rewanżu za Twoją wizytę :)
Tak coś maj myślę zawitać w wasze strony.
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Będzie nam miło. Zapraszamy :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: biały rumak;)

Post autor: Sławek »

obar pisze:
Sławek pisze:Obar to ta sroka żyje ? :) :) :)
A no widzisz, człowiek na głowie ma teraz tyle, że ledwo na przejażdżki wystarczy czasu, ale bez obaw, Jak dokończę remont chaty to wtedy będę działać w aucie, bo w końcu trzeba Emu wrzucić :wink: .
Podpuszczam Cie Obar żebyś częsciej aktuale robił :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: biały rumak;)

Post autor: Gółek »

Hej Łukaszu :)
Jak tam audio?
Coś ruszyło?
Pozdr
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
tef
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2017, 19:11

Re: biały rumak;)

Post autor: tef »

Podbijam pytania. Bardzo prawdopodobne, że mam taki sam problem. Liczę na odpisanie.
Każdy ma jedna lub dwie rzeczy, których nie chciałby stracić.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Gółek pisze: 27 paź 2017, 22:40 Hej Łukaszu :)
Jak tam audio?
Coś ruszyło?
Pozdr
Sorki, gdzieś mi umknął Twój post. Cierpliwości :wink: .
tef pisze: 23 lis 2017, 18:36 Podbijam pytania. Bardzo prawdopodobne, że mam taki sam problem. Liczę na odpisanie.
Musisz sprecyzować pytanie :wink: .
Jeśli chodzi o wszelkie prace nad Szerokim, projektem audio itp to w przyszłym tygodniu w końcu Ściągam go do docelowego garażu/warsztatu. W końcu pozbędę się wynajmowanej nory.
Jak coś trzeba to odpowiem na pytania, jeśli będę znać odpowiedzi :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
foto135

Re: biały rumak;)

Post autor: foto135 »

Też jestem zainteresowany tematem.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Żeby pomóc, musiałbym wiedzieć co konkretnie jest problemem, bo audio/car audio to potężny dział i sporo informacji i różnych technik montażu.
Ja jestem w tej chwili na etapie projektowania słupków z laminatu do przyszłego sprzętu, a że jest to zestaw trójdrożny to czeka mnie ciekawa misja. Muszę upchnąć gwizdki i średniotonówki obok siebie. Głównie chodzi o kwestię estetyczną, bo od technicznej strony mam to już rozwiązane.
Potem przyjdzie czas na bagażnik.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Mały up, bo trochę u mnie ucichło.
Choć z mechaniki niewiele się dzieje, bo na razie warsztat jest w fazie remontu, to chociaż pracuję w wolnych chwilach nad car audio.
Ja mam pamięć dobrą, ale krótką i nie wiem czy już pokazywałem, więc wklejam zdjęcie jednostki centralnej. Clarion addzest HX-D1, prosto z Japonii:

ObrazekObrazek

Zwykłe płyty, żadnych mp3 i innych, aczkolwiek na potrzeby pokazu lub choćby obejrzenia filmu możliwość podłączenia mp trójki czy laptopa. Poza tym totalna sparta, wszystko w analogu. Ale dźwięk to jest czysta poezja :roll: . Dodatkowo w zestaw trafiła sześcio płytowa zmieniarka clariona.

Na razie jestem na etapie laminatów i robię nowe słupki. Niestety przy tak rozbudowanym zestawie pojawia się kilka problemów, ale o tym później.

W tunel pod radio trafią dwie zwrotnice słusznych rozmiarów, oraz przetwornica clariona, jak na zdjęciu powyżej.

Zwrotnica jest takich rozmiarów, bo ma kilkadziesiąt kombinacji ustawień brzmienia. (dla porównania zwrotnica i radio)
Obrazek

Z tego względu upchnąć zwrotki razem z przetwornicą to będzie niezła zabawa.

Na razie przerobiłem i wstępnie oszlifowałem pod polerkę maskownice średniotonówek, by były mniejsze. Pierścienie zostały stoczone na tokarni tak, jak to miało miejsce z basowymi.

Obrazek

I zrobiłem dystanse z MDFu pod tweetera i średniaka

Obrazek

W sezonie letnim przygotowałem wstępnie słupki. Dzisiaj zamontowałem dystanse tak jak powinny być zamontowane do prawidłowego odsłuchu i to jest jeden z problemów, bo jakość kosztem wyglądu. Z racji tego, że kokpit z zegarami zasłaniałby średnie, więc musiałem je dać dosyć wysoko (pierwotny pomysł to montaż zaraz nad deską).
Tak to wygląda wstępnie. Stan na razie mocno surowy:

ObrazekObrazek

Ciąg dalszy niebawem.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: biały rumak;)

Post autor: kostrzyk »

Ee mi się nie podoba, za duże jak dla mnie, ale ja ma xploada którego i tak narazie nie słyszę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

No wiesz, to teraz wygląda paskudnie. Jak skończę będzie mniej paskudnie :wink: .

A tak na przyszłość- jak ktoś będzie chciał się bawić w laminaty w takich temperaturach jak teraz panują na zewnątrz, to odradzam. Bez ogrzewania piecykiem i opalarką byłaby lipa.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: biały rumak;)

Post autor: czarodziejka »

Eee, no, ten tego... Tak se myślę że w pionie te "bałwanki" na słupkach były by ładniej i praktyczniej, a brzmienia by chyba to aż tak bardzo nie popsuło ( o ile wogóle) ? :wink:
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: biały rumak;)

Post autor: obar »

Wiesz Darku, rozważałem już najróżniejsze opcje i może po krótce napiszę, dlaczego jest tak a nie inaczej.
W tak niskich autach jak między innymi scirocco jest zasadniczy problem- słupki A są mocno pochylone, co mocno ogranicza jednoczesne prawidłowe ustawienie względem słuchacza i maksymalne oddalenie od słuchacza. Dodatkowo dochodzi problem kokpitu z zegarami.
Opcja z dystansami w pionie jest o tyle problematyczna, że przy takim montażu: dolny głośnik w dystansie będzie zasłonięty przez zegary, będzie częściowo zasłonięta wentylacja, możliwe częściowe zasłonięcie obu lusterek.
W przypadku takiego ustawienia jakie mam w tej chwili, jedyny mankament (oprócz wizualnego) to lekko przysłonięte prawe lusterko.
Była jeszcze opcja osobnych dystansów i wklejenia ich jeden za drugim, wtedy wyglądałoby podobnie jak w poprzedniej wersji, tyle, że doszedłby jeden głośnik. Ale w takiej konfiguracji to już całkiem by się fazy porozjeżdżały. Nie wiem czy poprawne wystrojenie tego byłoby możliwe.
czarodziejka pisze: 20 lut 2018, 22:45 a brzmienia by chyba to aż tak bardzo nie popsuło ( o ile wogóle) ?
Pobawiłem się trochę w paincie i zrobiłem małą wizualizację :lol:

Obrazek

Prawidłowo skierowane źródła grają tak, by oś emisji źródła przebiegała mniej więcej przed twarzą słuchacza. Wiadomo, że średnie i wysokie tony są mocno kierunkowe w przeciwieństwie do niskich i trzeba je ustawić odpowiednio, by tworzyły prawidłową scenę, tak jak na rysunku A.
Na rysunku B mniej więcej naszkicowałem środowisko w aucie i optymalne rozmieszczenie względem obu pasażerów. Jak widać nie ma tu idealnego rozwiązania, dlatego tak trudno zmontować poprawnie grający sprzęt.
Najlepszym rozwiązaniem było by ustawić źródła względem jednego słuchacza, np. kierowcy, czyli oś prawego źródła skierować bardziej przed twarz, a nie jak to ma miejsce w tej chwili.
Jest jednak kwestia, która trochę usprawnia poprawny montaż głośników i jest to sama konstrukcja głośników. Sprzęt domowy jest nieco inaczej konstruowany, choć na pierwszy rzut oka głośnik to głośnik, ale tak nie jest.
Głośniki CA (ale mówimy tu o wyższych półkach, a nie chinolach) mają nieco inne charakterystyki i pomimo, że np midwoofer, który jest zamontowany w drzwiach i gra w nogi mimo wszystko nie sprawia wrażenia, jakby dźwięk był przytłumiony, czy przyklejony do głośnika.
Dlatego też w moim ustawieniu taka granica błędu jak symetryczne rozmieszczenie w kabinie, ale w przedziale pola dźwięku tych źródeł jest dopuszczalne.
W praktyce się okaże :wink: . Mozna też dorzucić procesor dźwięku i korygować dźwięk względem słuchacza, ale to dodatkowe urządzenie w torze dźwięku, a im więcej tego, tym mniej wzorcowy odtwarzany dźwięk.

Ja szykuję sprzęt na zawody, dlatego każde posunięcie to wsiadanie do auta, godzinne przemyślenia i przymiarki,sporo przeczytanych informacji na różnych forach, przeglądanie innych projektów, porażek czy sukcesów innych ludzi montujących CA.

Mam nadzieję, że ktoś to przeczytał do końca :lol:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: biały rumak;)

Post autor: czarodziejka »

Ja tam prosty nubijski chłop jestem, i nawet nie próbuję wniknąć w temat jak Ty :wink:
Coś czułem że za Twoimi posunięciami jest "wyższa matematyka" schowana :wink:
Jeśli na zawody i wogóle, to spoko :wink: Podium życzę i to najwyższego :D

Ps. Przeczytałem do końca :wink:
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: biały rumak;)

Post autor: Sołtys »

Łukasz rozważ jeszcze to, że jak dasz w ten sposób głośniki, które będą ograniczać pole widzenia i przysłaniać lusterka to może się trafić taki policjant co mu się to nie spodoba i mając zły dzień pozbawi Cię dowodu rejestracyjnego
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ