White Cat scirocco mk2 od zuki

Pochwal się swoim Scirocco.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

Cześć,

miło mi dołączyć do społeczności posiadaczy srok :) Z racji iż mój poprzedni projekt sprzedałem długo wolnością się nie nacieszyłem :) Tak, więc:

Golfa mk2 rzeźbiłem od 2012 i w tym roku zakończyłem ten związek:

Obrazek

A teraz moja sroka, z którą zaczynam od zera i mam nadzieje poprawnie.
Na pierwszy ognień po kilku latach stania spróbowałem uruchomić silnik. Jak to się udało to wymieniłem świece, przewody, płyn chłodniczy, oglnie rzeczy eksploatacyjne.
ObrazekObrazek
Obrazek


Następnie z racji iż hamulców nie było zająłem się przednim zawieszeniem oraz hamulcami. Wszystko w proszku, nowe tarcze, klocki, tuleje, gumy, ...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Przód ogarnięty to trzeba było zająć się tyłem. Zrezygnowałem z bębnów i zamontowałem zaciski z passata b3, przy demontażu okazało się, że zbiornik paliwa jest przegniły i nadaje się tylko do wymiany. Oczywiście przewody hamulcowe, elastyczne są nowe.
ObrazekObrazekObrazek

Zbiornik zabezpieczony tym razem podkładem, na to baranek i kolor biały.
Dziś dotarł do mnie gwint, więc podczas majówki jak poskładam tył postawie go w końcu na koła.
Pytanie - z czego można przypasować linki ręcznego do tarcz? z golfa mk2 może pasować?
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: Majkel »

Siema, linki ręcznego LINEX nr 47.01.14 pasują ale jak chcesz idealnie to zrób jak ja i daj do skrócenia. Pancerz może być krótszy o te 8cm czyil może mieć 1100mm jak w oryginale a linka powinna być dłuższa o 630mm w tej gotowej jest dłuższa o 615mm i moim zdaniem trochę trzeba się namęczyć żeby je do dźwigni ręcznego przykręcić ale się da. Mi po prostu trochę przeszkadzało, że nie było idealnie :D są niby w interszajsie linki gotowe o tych parametrach ale po 80zł i każą czekać ze cztery tygodnie i nie dają gwarancji, że będą :D Więc ja kupiłem za 45zł dwie linki drugie tyle wziął facet za przerobienie i jest ok.
Tak to wszystko bez kanału wyciągasz bak, belkę z tyłu itd? :P
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: szon85 »

Witaj, no ładnie to wygląda. Zdaje się być fajną bazą do działania. Zdradź nam jakie masz plany co do auta? Jaki silnik, zostajesz przy serii czy będą mody?
Z mojej strony to życzę wytrwałości i obyś miał ją jak najdłużej. Pzdr
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: Mowad »

To zbiornik jest nówka? Gdzie to sprzedają i za ile? :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

Taaa, wszystko na tym polbruku robiłem i jakoś nie było ciężko. Kanał nie był potrzebny :P Linki ogarnę tak jak masz zrobione, ma być idealnie :)

Silnik to 1.8 benzynka, poki co odpala i jakos chodzi. W sensie na zimnym ciezko odpalic, a jak odpali to na obrotach trzeba trzymac lub gaśnie. Na cieplym pali od strzala i ladnie obroty tzyma... Plany są jakieś. Silnik bede zmieniać na abf lub kr na digi. Czas pokaże. Gwint już zamontowałem, koło założyłem i powoli jakoś wyglądać zaczyna... :)

Zbiornik używkę dorwałem bo są nowe i kosztują swoje, a tu kupiłem w stanie idealnym. Lekki nalot miał, ale w porównaniu do mojego to dwa światy. ;)

Ostatnio poskładałem auto i dziś wydech zrobiłem i tak się to prezentuje:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: kalina »

fajna sroczka z potencjałem no i biała :-D
Masz zwykłe fotele czy półkubełki?
Szkoda tylko, że szyber nieoryginalny no i że zagazowana. Mechaniczny wtrysk nie lubi gazu
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

Fotele półkubełki jasne.
Też żałuję, że nie ma szybra, ale grunt że w fajnym stanie dorwana i w fajnej kasie :)
Nie mam mechanicznego. Jest 1.8 na gaźniku....
DawidEBE
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 02 lut 2016, 23:11
Model: Scirocco II

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: DawidEBE »

Fajna i z potencjałem! Linki dobierz od GOLFa II dla wersji z ABSem. Pasują bez przeróbek. ;)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: wesyl »

Jedynka z wykrzyknikiem za malowanie przednich zaciskow wraz z odpowietrzeniem, przewodem oraz uszczelnieniami tloczka!!! Pomijajac to to w fajna strone idziesz.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

wesyl pisze: 12 maja 2018, 20:49 Jedynka z wykrzyknikiem za malowanie przednich zaciskow wraz z odpowietrzeniem, przewodem oraz uszczelnieniami tloczka!!!
Ej no spokojnie. Tak tylko dałem do malowania, żeby gwinty zabezpieczone były przy piaskowaniu. Później składałem wszystko na nowych elementach :D
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

Panowie,
potrzebuję pomocy. Silnik 1.8 na gaźniku. Na zimnym jak odpalam to nie trzyma obrotów i gaśnie. Jak dodam gazu się dusi i gaśnie muszę pedałem gazu tak pulsacyjnie naciskać wtedy będzie coś tam chodził. Natomiast jak się rozgrzeje pali od strzała, ale chodzi nie równo na wolnych, a jak dłużej pochodzi to gaśnie i później już nie pochodzi na wolnych, tylko od razu gaśnie. Zapłon ustawiałem i to samo. Świece, przewody nowe.
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: lehu »

Gaźnik do regeneracji i regulacji, możliwe że pompa paliwa pada, możliwe że masz syf w baku lub poparciałe przewody paliwowe od baku do pompy. Możesz jeszcze sprawdzić podstawę gaźnika czy nie ma nieszczelności . Ja bym szukał problemu po stronie układu paliwowego.
Powodzenia :D .
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: zuki »

Pytanie z innej beczki.

Mam w sumie kr na digi kupione kilka lat temu. Gościu, który mi sprzedawał powiedział, że to paliło, ale nie ma wgranego mocniejszego softu. Moje pytanie, czy ktoś na forum ogarnia jakieś softy, albo zna orientacyjny koszt? Warto w to brnąć, czy lepiej ponownie szukać ABF?
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: kostrzyk »

Pierwsza sprawa w jakim stanie masz wiązkę i czy wszystko jest prawidłowo podłączone?
ja za sam program zapłaciłem 500 u człowieka pod Łodzią. Nie hamowałem jeszcze ale jeździ całkiem fajnie ( tylko muszę podjechać na pomiar spalin i podregulować na copocie, bo trochę wydaje mi się że jest za bogato na wolnych), ale może być to efekt innych prac które wykonał SLG, zresztą polecam warsztat chłopaków ogarniają wszystko perfekcyjnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: White Cat scirocco mk2 od zuki

Post autor: obar »

zuki pisze: 20 cze 2018, 11:41 Pytanie z innej beczki.

Mam w sumie kr na digi kupione kilka lat temu. Gościu, który mi sprzedawał powiedział, że to paliło, ale nie ma wgranego mocniejszego softu. Moje pytanie, czy ktoś na forum ogarnia jakieś softy, albo zna orientacyjny koszt? Warto w to brnąć, czy lepiej ponownie szukać ABF?
A w czym to digi siedziało oryginalnie?

Jakiego silnika byś nie kupił to będziesz wymieniał podstawowe rzeczy na pewno, a tu jeśli masz silnik po remoncie (jeśli był robiony) to już masz jakieś prace do przodu. KR jak dobrze zrobione to dobrze idzie. Jak zdrowy to moim zdaniem warto zostawić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ