Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Pochwal się swoim Scirocco.
Rowerowy1
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 15:55
Model: Scirocco II

Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: Rowerowy1 »

Witam

Jestem Adam,

Przedstawiam się jako nowy właściciel autka którego przedstawiać nie trzeba, bo jak sądzę większość zna już od dawna tą złotą strzałę ;)


Scirocco, 1 kwietnia, wziąłem od kolegi Krzyśka, który parę modyfikacji w nim poczynił, gwint, kiera drewno, znacznie większa chłodnica wody, wydech GTI, shortShift, skrzynia biegów od golfa 3...
Czytałem na forum opinie na temat tych modów, mnie gwint pasuje, auto świetnie się prowadzi, kiera leży w dłoni, pierwsza klasa :)

Stan techniczny praktycznie idealny, poza kapryśnym gaźnikiem Pierburg 2e2

Miejscowa konserwacja podłogi nie zaszkodzi

O wymianę prosi się tylna klapa, oraz przednia dokładka pakietu KAMEI

I tu od razu pytanie, czy gdzieś u kogoś taką dokładkę dostane? Niekoniecznie oryginalną?
Bo tą która jest obecnie, pewnie szłoby po raz kolejny odratować, ale rzeźba już konkretna, siedzi na wkrętach, więc zdałoby się założyć inną
Przednim zderzakiem w ładnym stanie też bym nie pogardził ;)

Zaraz po zakupie pojechałem porobić trochę hałasu w przygranicznych Czeskich wioskach, a w drodze powrotnej przetestowałem Sciro na autostradzie,

W zeszłym tygodniu można je było zobaczyć na Wolfsgruppe BBQ w Środzie Wielkopolskiej, poniżej Fotki z tej imprezy,

Planuję też być stałym bywalcem Poznańskich Klasyków Nocą, gdzie serdecznie zapraszam już w czwartek 27.04. o godz. 20

Obecnie Auto stacjonuje w Puszczykowie, pod Poznaniem woj. Wielkopolskie

To tyle na tą chwilę ;)

P.S Chciałem trochę więcej zdjęć powrzucać, żeby trochę urozmaicić ten post, ale trochę nie ogarniam forum, póki co, postaram się zedytować w późniejszym czasie
Załączniki
DSC7705(1).jpg
(114.17 KiB) Nie pobierany
17990674_796524283834095_5754687378745821339_n.jpg
17990674_796524283834095_5754687378745821339_n.jpg (83.63 KiB) Przejrzano 8040 razy
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 00:59 przez Rowerowy1, łącznie zmieniany 1 raz.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 przeniosło się do WLKP

Post autor: kostrzyk »

chyba dokładkę jeszcze da rade w oryginale dostać na classic parts ale cena raczej kosmiczna
Obrazek
Awatar użytkownika
BWolf16V
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 428
Rejestracja: 19 sty 2017, 13:22
Model: Scirocco II
Lokalizacja: LDZ

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 przeniosło się do WLKP

Post autor: BWolf16V »

witaj :)
org mieli na Classic Parts ale cena moze Cie zachecic do naprawy starej ;)
kupno uzywanej w dobrym stanie to jak 6 w totka :D
autko ladne dobrze ze trafilo w dobre raczki :)))
czekamy na newsy z prac nad autem i ogarnij forum ;))


ps. jesli chcesz to mam 4 tylne klapy do wyboru do koloru :))) jak cos za grosze oddam bo za grosze dostalem PM
VW Scirocco Mk1 '75 1.5 -> 1.8EX // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 DX LPG // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V US // było

--
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V (projekt #ClassicCup) // jest :twisted:
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 przeniosło się do WLKP

Post autor: kostrzyk »

ewentualnie trzeba podpytać vwbounty czy nie ma kopi z laminatu.
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 przeniosło się do WLKP

Post autor: atosss007 »

No to widzę ze auto wróciło do domu. Poznań to miasto do którego to auto przyjechało z Niemiec. Tam też je kupiłem ze 4 lata temu.
Jak było moje zastanawiałem się nad wymianą pakietu na nowy bo akurat mam taki na stanie. Jednak szkoda mi było zakładać nowki do niego i nadal leży na strychu :-)
Jeśli chodzi o tylna klapę to nie bardzo rozumiem dlaczego ta klapa jest nadal w słabym stanie. Poprzedni właściciel z tego co wiem lakierowal to auto całe wiec co ? Nie wymienił tej klapy ? Jak ja ją sprzedawalem 2 lata temu to ta klapa juz wtedy była mega słaba. Generalnie auto dobrze jeździło i nie było problematyczne. Nie miałem żadnych problemów z gaznikiem w tym aucie wiec pytanie ... co się z tym gaznikiem dzieje ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 przeniosło się do WLKP

Post autor: scirorider »

gratuluje zakupu :)

fajne autko sam miałem przyjemność je prowadzić z Poznania do Łodzi jak je z Atosssem kupiliśmy :) dbaj o nie ! :)

pozdro
Obrazek
Rowerowy1
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, 15:55
Model: Scirocco II

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: Rowerowy1 »

Siema Siema
Skoro Sziro przez 16lat jeździło w moich okolicach, dokonałem kosmetycznej zmiany tytułu wątku ;)

Szukałem na Classic Parts przedniej dokładki, znalazłem wszystkie inne, oprócz tej, najwyraźniej ceny była tak okazyjna, że poszły na pniu :D

Auto nie było lakierowane w całości, a jedynie tylne błotniki wraz z słupkami oraz drzwi (co zresztą ewidentnie widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu)
Klapa została ta sama, jest oklejona czarną taśmą (słabo to wygląda), mam drugą zdrową na podmiankę, trza tylko zrobić ;)
Widziałem że większość Scirocco ma ją częściowo oklejoną, zastanawiam się jak to w tej wersji powinno wyglądać w oryginale, dolny pasek zostaje, reszta oklejona?Czy fabrycznie w ogóle nie było okleiny?
I skoro jest duży napis SCIROCCO u dołu szyby pod spojlerem, czy powinna mieć emblematy? Bo wedle mnie to by się trochę dublowało

Co do problemów z Gaźnikiem, objawy:
1) Na zimnym silniku auto piłuje na obrotach (ok.1800RPM) i w ciągu kilku minut, lub kilku przejechanych kilometrów spada do właściwej wartości
2) Na zimnym silniku powyżej 3000RPM nie chce przyspieszać, wiem ze na zimnym się nie pałuje, ale jednak coś jest nie w porządku, powinien od razu osiągać pełną moc
3)Na ciepłym przeważnie długo kręci zanim odpali
Nigol wspominał, że pozaślepiał w nim podciśnienia, nie wiem dokładnie po co, co tam się spierdoliło, ale w tym póki co upatruje przyczynę tych objawów

Miałem kiedyś do czynienia z trochę nowszym gaźnikiem Pierburga 2ee w silniku 1.6 z 90r, i tam też miałem problem z obrotami, wymiana na inną sztukę rozwiązała problem.

Po dwóch eventach, stwierdzam, że Sziro nawet z obecnymi mankamentami wizualnymi, wprowadza zauważalne poruszenie wśród tłumu, krótko mówiąc robi robote, miałem już kilka nawet rozsądnych propozycji sprzedaży, ale niema takiej opcji, jest MOJE :D
Załączniki
IMG_20170423_140845.jpg
(352.59 KiB) Nie pobierany
18209130_1855244358133418_4386903500591788151_o.jpg
(158.86 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: lehu »

To że na zimnym ma 1800 obr/min to jest ok, tak działa zawór ssania. Co do braku mocy na zimnym to możesz kupić zestaw naprawczy, jest dostępny w intercarsie za ok 60zł i wtedy podłączyć podciśnienia zgodnie ze schematem. Jak nie planujesz regenerować gaźnika to sprawdź dobrze zawór przyspieszacza bo jak jest sparciały to potrafi z niego lać się paliwo na kolektory!
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: BartusGT »

Lehu u mnie w sroce jeździ gaźnik z Twojego byłego EX-a, przerobiłem JH na gaźnik, wybebeszyłem trochę niepotrzebnego osprzętu i działa prawidłowo. Tzn. te wysokie obroty po odpaleniu jak jest zimny to norma, pochodzi tak chwile i zaraz wracają do normalnych, co do mocy to u mnie nawet jak zimny a dasz mu po garach to idzie od razu i ma moc, tak jak auto z wtryskiem :) Tylko mam problem właśnie z tym, że trzeba go długo kręcić jak zimny, bo zapali i zaraz zgaśnie :/ Chodzi o ten zawór co jest z boku gaźnika przykręcany?
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: lehu »

Bartus, sprawdź szczelność przewodów od pompy do baku, możliwe, że się zapowietrza układ.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Scirocco GTX KAMEI X1 wróciło do WLKP

Post autor: BartusGT »

lehu, sprawdzałem i wszystko jest dobre. Auto śmiga wszystko cacy jak należy tylko z tym odpalaniem jak zimny to ma problem, jakby paliwo się cofało i nie zdążył napompować :/
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
ODPOWIEDZ