Scirocco MK2 ...Adam...

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

Witam, na początek pokaże moje poprzednie auto którym był golf pierwszej generacji... ( Taki mały wgląd w moje gusta/guściki jeśli chodzi o samochody) Autko było fajne, miałem je ponad dwa lata i byłem z niego bardzo zadowolony ale ze marzyłem zawsze o sciro to wkońcu przyszedł taki dzień ze zamieniłem poczciwą golfiznę...
Obrazek

Udało mi się nabyć Srokę po swapie na 1.6 110km z Golfa 1 GTI (Przedlifta). Po malowaniu (Mało udanym) I rozpieprzonym środkiem a także zawieszeniem... O Ile przy silniku jest w miarę ok, tzn. świeżutki olej, płyn, żadnych wycieków itp. itd... To przy zawieszeniu do wymiamy tuleje, łożyska, klocki, amorki itp. itd. Środek nieudolnie składany, podsufitka pomarszczona, kratki połamane, wkręty w listwach. Fotele z golfa mk2, głośniki w półce i w ogóle masakra... Lakier? Niby ładnie jednak znalazłem 3 zacieki i syf na masce i dachu (Może się uda spolerować) Kilka zdjęć:


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Auto mam od niedawna jednak jak dotąd udało mi zmienić fotele na corradowe, w tych od golfa 2 się nie mieściłem, włosy w podsufitce cały czas... parę kratek, jakieś małe porządki w środku... łożyska, zmiana kół na ory stalówki. W najbliższych planach mam skończyć zawieszenie/hamulce tzn resztę gum wahacza, klocki i może gwint który już czeka. Założyć trochę car audio ponieważ teraz gra mi tylko jeden głośnik... Uzbierałem trochę gratów w tym celu ale o tym w następnym poście...
michalfree2
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2015, 21:15

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: michalfree2 »

Słuszny zakup ; jeśli chodzi o markę oraz model.W Szczecinie srok jak na lekarstwo , a te co są to rzadko się pojawiają ; lub wcale z garażu od lat nie wychylają nosa.

Pracy trochę masz, ale biorąc pod uwagę Twoich nazwijmy to "przewodników" - czyli np właściciela corrado- masz dobre szanse.Uliczka mi sporo przypomina, dobre klimaty i czasem garage party..i stado ciekawych ludzi.

Trzymaj się jakiegoś stylu; golf był całkiem oki.
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

Powoli ale do przodu. zawias prawie ogarnięty. zostało wrzucić gwinta... Audio też całkiem nieźle, głośniczki 13'' Kruger&matz wpasowane tak żeby nie było śladu w boczkach, pod ory kratki. Do tego małe syki nad kratkami, dość ładnie się komponuje, pochowane zwrotnice, wszystkie przewody jak należy. W bagażniku na razie skrzynka ze starszym magnatem i jakoś tam sobie to pogrywa... Niestety nie ostały mi się fotki z prac. Przy okazji wrzucę jak to wygląda... Wpadło też koło. Nie mogłem się powstrzymać i musiałem przymierzyć. Szeroka stal 7.5 / 8.5 J 15'' Na tyle 195/45 a na przodzie 165/45.

ObrazekObrazek

Wrzucam też fotke innej sroki na podobnej feldze, ciekawy jestem czy to tak będzie wyglądać...
Obrazek


Michał, Garaż do dzisiaj co weekend tętni życiem. Praktycznie zawszę się coś dzieje :D
Obrazek
Stare dobre czasy...
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: Sołtys »

Koło dobrze leży sciror nabiera dobrych rysów ;)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

To dopiero początek...

Ostatnio wpadły fotele z kanapą w idealnym stanie, no, może do przeprania ale tragedii nie ma. Nie przetarte, nie wysiedziane jest gucio :D Lampy na tył ory ciemne. Jeszcze zastanawiam się jak poprawić paseczki tu i tam... Wrzucam od razu zaległe fotki boczków i wzoru felgi. Inne graty czekają na montaż ale to już raczej na spokojnie. Byle by pogoda była na plusie... Myślę ze następnym etapem rzeźby będzią tablice (Usunięcie ramki tak aby były same tablice) i tylna półka + parapety. Trzeba pozbyć się otworów po głośnikach a dalej zobaczymy. Do wiosny trochę czasu zostało i mimo ze sciro nie lata już na co dzień to dla mojego spokoju postoi jeszcze na zimówkach i bez gwintu...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: Gółek »

Hej.
Musisz pomyśleć nad przeniesieniem tweeterów na wysokość uszu.
Znacząco poprawi to "granie"
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

Wiem ze powinny być wyżej ale kombinowałem i kombinowałem i tylko takie miejsce mi przypasowało aby zgrywało mi się to jakoś estetycznie... Nie chciałem wystających gruszek na desce czy górze boczków itp... Może kiedyś się wymyśli co innego na razie zostaje...
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

Obrazek

Zastanawiam się czy zmieniać kolor koła czy zostawić srebrne. W głowie mi siedzi miedziany kolor, (foto podglądowe). Myślę ze może ładnie się zgrywać z czarnym lakierem... Jak myślicie? Mam wielki znak zapytania. Myślałem też nad czarnym ale uważam ze chyba zniknie. Jaskrawe kolory też odpadają...
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: Mowad »

z czarnym ten miedziany bedzie super
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: Gółek »

...Adam... pisze:Wiem ze powinny być wyżej ale kombinowałem i kombinowałem i tylko takie miejsce mi przypasowało aby zgrywało mi się to jakoś estetycznie... Nie chciałem wystających gruszek na desce czy górze boczków itp... Może kiedyś się wymyśli co innego na razie zostaje...
Luzik :)
Tylko lekka sugestia :)
Pozdrawiam.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: obar »

...Adam... pisze:Wiem ze powinny być wyżej ale kombinowałem i kombinowałem i tylko takie miejsce mi przypasowało aby zgrywało mi się to jakoś estetycznie... Nie chciałem wystających gruszek na desce czy górze boczków itp... Może kiedyś się wymyśli co innego na razie zostaje...
No generalnie to w każdym zestawie, czy to 2 czy 3-drożnym Powinno się umieszczać przetworniki jak najbliżej siebie, by stworzyć jednolite źródło dzwięku, ale z racji tego, że w aucie jest fizycznie niemożliwe, by w takiej konfiguracji to dobrze grało (ze względu na kierunkowość grania tweeterów) to, tak jak wspomniał Tomek, montuje się je zazwyczaj w okolicach narożników deski, słupkach lub maskownicach lusterek (czasem fabrycznie posiadających miejsce na gwizdoł).

To mówisz, że nie mogłeś nic wymyślić z tymi tweetami? Szkoda, że wcześniej nie pisałeś co zamierzasz :P .
Zobacz u mnie w temacie jak to miałem rozwiązane. Z resztą mam na sprzedaż słupki, które robiłem z laminatu. Są oklejone skają o fakturze niemalże identycznej jak ta na słupkach.
Jak będziesz zainteresowany to daj znać :wink: .

P.S. Nie spodziewaj się mega fajerwerków jeśli chodzi o brzmienie tych głośników :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco MK2 ...Adam...

Post autor: ...Adam... »

Jeśli chodzi o głośniki to jestem zadowolony. Może głośno nie jest jak to z 13''stek ale wydaje mi się ze jest czysto i ładnie :) Co do słupków dobry temat, myślałem nad tym ale myślałem ze to ciężki temat będzie... Jakbyś mógł podesłać mi na pw fotkę i cenę ? :)
ODPOWIEDZ