Scirocco Scala by PiotrekMk2

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: PiotrekMk2 »

Zbierałem sie baaaaardzo długi czas żeby sie pokazać i nadszedł w końcu czas na mnie :)
Na imię dali mi Piotrek, mój wiek może niektórych odrzucić, ale mam 18lat i pochodzę z kolorowego miasta w centrum Polski-Łowicz.
Scirocco posiadam juz od 3lat, a w rodzinie jest od 2002 roku, kiedy to babcia postanowiła sobie kupić sportowy samochód, a że mieliśmy(nadal mamy) dwie sztuki MK2(obydwie posiada Pavel) to padło z choroba na mnie :D
Obrazek

Obrazek

To coś wiecej o samochodzie :)

Scirocco mk2 model Scala 1988r.


SILNIK:
- 1,8 JH na wtrysku mechanicznym KA-Jetronic


UKLAD WYDECHOWY:
- przelot
- końcowy tłumik z mk2 Gti 16v


ZAWIESZENIE:
- gwint TA TECHNIX

UKLAD HAMULCOWY:
Seria:
- przód tarcze 239mm
- tył bęben

BODY-KIT:
- szeroki spojler na tylnej szybie
- ori pakiet ZENDERA

KOŁA:
- Centra 14 6j
- BBS BUGATTI 15 7j
-opony 175/50 15 kumho solus kh15

ŚRODEK:
- Fotele z Corrado


PLANY:
- rozpórka przód i tył
- audio
i jeeeeszcze długo by pisać :D


Tak wyglądało jak to dostałem, wysoko jak nie wiem, chyba chciał sięgać chmur :P
Obrazek

Któryś wakacji dorwałem fotele od Atossa za śmieszne pieniądze, wyprałem, założyłem ;)
Obrazek


Chyba w 2014r. stwierdziłem że trzeba coś zrobić z tyłem, padło na sprężyny -40, szału to nie zrobiło i byłą łódka. Po wymianie akurat wpadła znajoma ze śląska swoją hondą :)
Obrazek

Obrazek

Tak było aż do kwietnia kiedy po 3latach stania w garażu przyszła pora przyjechać nią do domu. Pokonała 210km bez żadnych problemów, ale troche strachu było, rozpędziło sie do szatańskiej prędkości 170km/k :twisted:

Po przyjeździe czekał na nią już gwint. Na początku był szok bo sie jeździło jak na murzyńskim przyrodzeniu, ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów było lepiej :)
Obrazek

18 kwietnia wyjechałem na II LS Spring Meeting w Głownie. Pozdrowienia dla Nera :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jeździło, aż do czerwca na takim setupie, więc przyszedł czas na coś nowego i wpadł BBS BUGATTI 15" 7j . Fotka z przymiarki:
Obrazek

Były małe problemy, bo opona była za szeroka i tarło o regulacje wysokości- sroka została uziemiona na 2 tygodnie. Wczoraj dostała nowe oponki 175/50 15 i jest giiit :lol:

Przyszedł czas też na lepsze fotki, wiec dzisiaj wybrałem sie na jedną miejscówkę i zrobiłem kilka shotów :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualnie czeka na wymianę tarcz i klocków, bo aktualne juz wysiadają. Wpadł zestaw ATE- tarcze wentylkowane. Z tego miejsca chciałbym podziekowac Tomivwsc :)

Zapraszam do zapoznania sie z samochodzikiem i podawania swoich plusów i minusów :))

Pozdrawiam Piotrek
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: voo »

niezła miejscówka na auta :) sroka wygląda coraz lepiej.. trochę kosmetyki i będzie ok. pasowała jej szprycha.. nie myślałeś o czymś podobnym w 15tu calach ?
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: PiotrekMk2 »

voo pisze:pasowała jej szprycha.. nie myślałeś o czymś podobnym w 15tu calach ?
Myslałem, ale nic ciekawego nie ma, miał być teraz BBS RZ, ale to mi bardziej siadło. Może na przyszły sezon wpadnie jakaś 16, ale to sie zobaczy w przyszłym sezonie, bo priorytetem jest teraz blacha i swap :)
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: Sołtys »

Ten zderzak z przodu do wymiany lub odnowy i będzie dużo lepiej 8)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: PiotrekMk2 »

Zbieram części, bo mam drzwi do zmiany i spoilej do wygładzenia po blendzie rejestracji :)
A wszystko sie bedzie działo powoli, bo z pracą ciężko

-- wtorek, 8 wrz 2015, 22:02 --

No to przyszła pora na małą aktualizacje. W lipcu zostało zrobione kilka napraw pod maską m.in alternator, uszczelka pod pokrywą zaworów i miską co przyczyniło sie do usunięcia wycieków oleju. Wpadły też komplet rozpórek od Herbiego :D Po ich założeniu było czuć dużą różnice w sztywności samochodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Został nałożony wosk(niestety ręcznie), bo na wiecej nie pozwalają ubytki lakieru... i odwiedziła Łowicki zlot ;)
Obrazek

Obrazek


W ostatni weekend zostały założone dystanse 5mm na przód i 15mm na tył(wyszło za mało o jakieś 10mm ) i poszła troche w dół :)
Wybrałem sie z ciekawości na Illegal do łodzi, ale byłem pierwszy i ostatni raz...

Obrazek

Oraz w Skierniewicach na End Of Season Party gdzie udało sie zgarnąć nagrode za drugie miejsce w limbo :D i udało sie też zrobić kilka szotów z Łukaszem za co wielkie 5 :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Scirocco powoli kończy sezon i szuka domku na zimę gdzie bedą sie odbywać dalsze modyfikacje i naprawy.
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: PiotrekMk2 »

Dawno nie zaglądałem do tematu i są bardzo duże ubytki w zdjeciach, ale postaram się wszystko nadrobić.

Srok od początku roku zmagała sie z problemami, zaczynając od 3 krotnego zamawiania przegubów i zawsze przychodziły 90, ale udało się ogarnąć temat. Później zerwany gwint w piaście, spowodowało to lekki postój bo nie było piasty. Sezon jakoś tam mijał i ostatnio sroka dostała nowe wahacze, drążki, sworznie, gumy na wahaczach.

Zabrałem się również za montaż mfa, zacząłem od zegarów. Działały, a gdy podłączyłem do siebie działał tylko prędkościomierz, ale przekłamywał, temperatura silnika, choć też nie do końca i stan paliwa. Ktoś przerabiał temat ? Jeśli tak to poprosze o jakieś wskazówki.
Udało mi sie w końcu założć, lampy na tył które dorwałem w normalnych pieniądzach jak na ten stan. Z tej okazji kilka zdjęć :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorwałem też inne felgi, niestety w paskudnym kolorze, ale na wszystko przyjdzie czas :) (robione podnośnikiem :D )
Borbet T 7.5/9j przy 16" Opony 195/45.

Obrazek

Obrazek
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: spirit »

Co do prędkościomierza i przekłamywania, patrzyłeś indeksy prędkości w obu licznikach ?. Stan folii ?, nie ma gdzieś na ścieżkach pęknięć ?.
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: PiotrekMk2 »

Zimaaa :D Sroka stoi w garażu i czeka na wyższe temperatury i korzystając z tego że mam ferie wziąłem się do pracy :)

Obrazek

Na pierwszy ogień poszły felgi i pozbycie się tej pomaraańczy :D Troche posiedzałem z rozpuszczalnikiem i efekt na tylnych felgach jest lepiej niż zadowalający. Zostało tylko kupić papier wodny, paste i przelecieć ranty.

Obrazek

Z przednimi będzie problem, bo ktoś już je wcześniej malował w jakiś mat. Na razie musi tak zostać, ale ranty będą spolerowane.

Obrazek

Jako że nie mam zamiaru się poruszać sroką przez jakiś czas zdjąłem pokrywę zaworów i osłonę rozrządu, żeby je odświeżyć.
Wyszło chyba na + moim zdaniem ;)
Obrazek

W planach kupić jeszcze opony na przód, kierownice, założyć sprawne zegary i manetkę MFA :)
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco Scala by PiotrekMk2

Post autor: Kamil »

Mnie to cholernie bawi jak kolega próbuje się zamienić na fejsbukowych grupach na samochód oferując scirocco za passka w tedeiku albo innego gruza :lol: W zasadzie to już by się za cokolwiek zamienił, byleby ktoś go od niego zabrał :lol: . Ehh dzisiejsi pasjonaci :D
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ