Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Pochwal się swoim Scirocco.
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

Witam jestem tutaj nowy
moja przygoda ze sroką trwa od dokładnie 17 czerwca wtedy też udało mi się ją kupić w Jaworznie pozdro dla sprzedającego;)
Scirocco 2 pamiętam od lat dzieciństwa wtedy szał itp, później trochę się o nich zapomniało inne samochody i zainteresowanie się w dość dużym stopniu oldtimerami nawet udało mi się kupić 51letniego klasyka który i tak czeka na lepsze czasy;) jednak nadal było mało ciągle chciałem coś co będzie niecodzienne ciekawe z charakterem i nie ponad moje siły
postanowiłem iść w stronę youngtimerów były różne pomysły aż wkońcu w głowie myśl... SCIROCCO ! szukałem od grudnia do czerwca trochę zjeździłem się trochę poszło z przed nosa;) aż wkońcu po nieudanej wyprawie 650km w jedna str po scirocco scala, pojawiło się moje:) na allegro wróciłem o 2giej z wyprawy:) opatrzyłem rano po 8mej telefon krótki namysł i ... potwierdzenie że jadę je oglądnąć i kupić jeżeli jest tak jak mówił gość;) i udało się kupiłem
Okazało się że jest to wersja GTX ale na silniku 90konnym wg oznaczeń oryginalny i widziałem takiego samego na tym samym silniku na tylnej klapie miał i ma jeszcze CL-kę ;) która była doklejona, po sprawdzeniu szczegółów na angielskiej stronie http://website.lineone.net/~dr.dub/index.htm
okazało się że to jest GTX siedzenia czujnik temp oleju lampy itp.
Jestem zadowolony z jego stanu bo mnie naprawa nie przerasta;)
najgorsze są maska i lewe drzwi korozja maska miała małą przygodę i została trochę nieprofesjonalnie podratowana zapewne w latach 1996kiedy był przywieziony ale o dziwo w całości a nie jako składak:) podłużnice zdrowe i proste podłoga super bagażnik też czysty profile i reszta ok (Zasługa konserwacji "fluidol" olej pełzak samar linowy wszystko wlane do profilów błotników podłogi pamiętająca procedury komuny ale pomogła mysle ze byla robiona jak byl do nas przywieziony jak rozebrałem środek no ucieszyłem się tym )

Wady :
Maska
Drzwi
brzydka linia lewego błotnika
Zderzak pokrzywiony jak ...:)
ktoś pociął sprężyny przód
ogólnie wymaga odświeżenia powierzchni całego nadwozia
4 elementy malowane :) reszta oryginalna ale tu wgniotka tam mały pęcherzyk od obicia itp

PLANY :
Nadwozie całe profesjonalnie pomalować w oryginalny kolor
skompletować braki typu grill z czerwonym paskiem napis na klapę scirocco_gtx mam ale przymęczony
przejrzeć silnik gaźnik itp
zmienić zawias wszystko nówkę niewielki koszt sworzni końcówek czy tulei a niech sroczka ma
wymienić oparcie fotela oraz oddać go do tapicera;)
zastanawiam się nad gwintem
a do tego obowiązkowo myślę założyć skręcane BBS-y RS ;)

I pojechać w końcu na jakiś zlocik;)

Co sądzicie o mojej sroce ? co radzicie sprawdzić dopieścić?
Czy nie mielibyście do sprzedania jakiś fantów potrzebnych do odrestaurowania mojej sroki?

Czekam na wasze porady itp
Wrzucę kilka fotek a więcej dodam w niedzielę gdyż wywiozłem go na garaż aby go zima nie dopadła :)

-- czwartek, 14 lis 2013, 01:05 --

jeszcze trochę fotek
w niedzielę dodam więcej;)

-- czwartek, 14 lis 2013, 01:09 --

Załączniki
DSCN3107.JPG
ta linia przodu mnie drażni;)
(794.14 KiB) Nie pobierany
DSCN3111.JPG
(712.88 KiB) Nie pobierany
DSCN3114.JPG
(827.26 KiB) Nie pobierany
DSCN3109.JPG
(979.15 KiB) Nie pobierany
DSCN3115.JPG
(683.32 KiB) Nie pobierany
DSCN3108.JPG
(996.42 KiB) Nie pobierany
DSCN3104.JPG
(750.89 KiB) Nie pobierany
DSCN3106.JPG
ta linia przodu się wyrówna;)
(497.19 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Konopia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:36
Model: Scirocco II
Lokalizacja: NGI

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: Konopia »

Fajne i co najważniejsze - czarne :) Zawszę będę chorować na ten kolor... :oops:
Grill nie jest zły, więc nie wiem czemu się go czepiasz. Znaczek na klapie można odświeżyć. Widziałam na tablica.pl, że ktoś sprzedaje emblematy, więc warto zajrzeć ;)
Mam nadzieję, że szybko się nim nie znudzisz i wyprowadzisz go na prosta pod względem blacharki, jaki i mechaniki :) Zawsze coś będzie do zrobienia, ale to już sama przyjemność ;)
Scirocco mkII 1,8 DX 1987r. - R.I.P
bzdurolot
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: 11 wrz 2011, 22:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 3846189
Lokalizacja: Malbork

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: bzdurolot »

Zacna baza milordzie 8)
Tylko śmiesznie emblematy ci się kłócą, na słupkach masz GTX'a a na tylnej klapie CL'a.
Także tył masz wolniejszy ? ;P
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

Do bzdurolot:
Znaczek na tyle też mi się nie widzi i mnie wk*** ;) udało mi się kupić taki połamany i przykatowny troche ale nie było kiedy się z nim zabawić żeby go odnowić;)
Widziałem na eabyu niemieckim nowy ale 35 euro:P

-- czwartek, 14 lis 2013, 16:18 --

Konopia no zgodzę się z Tobą;) kolor ok ;) ale i tak zawszę będę chorował na Twój kolor który mi się zawsze podobał:) grill jest porażka pofalowany podklejany ktoś miał wizje z nim hehe:)
Co do prac to będę się brał zimą jak czas mi pozwoli ale raczej najpierw zacznę pięścić swoją srokę pod względem blacharki:) jak będę zrobionym na mazurach możemy przetestować swoje sroki:D
Awatar użytkownika
Konopia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:36
Model: Scirocco II
Lokalizacja: NGI

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: Konopia »

No to się zamieńmy kolorami :D Zapraszam na Mazury, dużo krętych dróg - można testować :P
Scirocco mkII 1,8 DX 1987r. - R.I.P
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

pozostane przy czarnym tzn ciemnym graficie :) a Ciebie niech nie kusi też koloru zmieniać bo jest extra wg mnie;) zakręty fakt gdzieniegdzie macie ich troche np Iława-Ostróda fajny kawałeczek a w sroce fajna sprawa;) tylko muszę sprężyny koniecznie zmienić bo lubi podskoczyć czasem:(
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: Ruszowy »

Ładne auto, ale na twoim miejscu sprawdziłbym vin. Trochę za dużo niezgodności w modelu. Niewykluczone że to składak dlatego masz nowy lakier i parę niezgodności. Sprawdź rocznik wg VIN
GTX to nie jest bo miałby silnik mechaniczny wtrysk albo 16V i wówczas czerwone paski na grilu.
CL to też raczej nie jest bo masz pełne ospojlerowanie. Nie zgadza mi się kierownica, a co do tapicerki, to trochę za mało szczegółów wnętrza aby wyrokować model. Półkubły występowały nie tylko w scirocco, popularne były w golfach, czy nawet polo w wersji GT. Może to poprostu Scala?
Co do zawieszenia, widzę że musisz doczytać bo piszesz że podskakuje na zakrętach. To nie sprawa sprężyn tylko amortyzatorów na wykończeniu. Po zmianie na najtańszy gwint będziesz miał podskakujące i twarde auto, ale na tej feldze warto się pomęczyć w obniżonym aucie ;)
Aż mi się nie chce wierzyć że nie masz problemów z gaźnikiem
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: spirit »

GTX były z gaźnikiem, mam dwa i na pewno wyszły w tej konfiguracji z fabryki. W jednym jest jeszcze wlepa na klapce wlewu paliwa że zalecane jest 98 oktanów, podaj VIN na pw to ci powiem w którym miesiącu sciro z fabryki.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

Witaj Ruszowy
Po vinie i naklejce z tył sprawdzany wszystko sie zgadza
rocznik 88'
silnik 90km EX i na naklejce to samo pisze w gtx podobno jh i dx ale widziałem już kilka z ex bo mnie nie pokoił ten temat na tablicy i allegro był orginalny gtx taki kolor jak moj i prosilem o foto silnika i ten sam był silnik kolor tylko nakładki miał czarne;) tylko było 86rok
tapicerka się zgadza z koncowym wypustem gtxa
lakier oryginalny oprócz tych 4elementów oznaczenie LB7V też zgrywa się z modelem
żaden składak to to nie jest bo rocznik w dowodzie ma wpisany 88 a nie jakieś 96;)
na szybach 88' nawet na przedniej
naklejki na słupkach kilka osób mi oceniło że napewno nie były doklejane
CL na klapie tył doklejony niewiem czy klapa nie była zmieniona i zostaly na niej te napisy co byly wczesniej
kierownica calkiem kicha golfa I albo początkowe II pamięta;)
amorki owszem też mogą być;) ale jak fundusz pozwoli to wszystko nowe dostanie jezdzilem na glebie w swoich innych autach efekt był ok ;) a tutaj właśnie tego brakuje :D
co do gaźnika powiem ci że aż się dziwie że nie kicha nie przebiera nie zalewa ma moc wszystko ok nie dusi go na nim jest ok tam jedna wada to ta podstawa pod nim którą posiadam a niedługo będzie do wymiany:) bo jak się poruszy całością to lubi na 600 obr/min spaść jak jest na luzie .
niżej wrzucę ci foto silnika z gtxa 86' co byl do sprzedania za 3900 bodajże na allegro i tablicy chyba też, i miał to samo co ja czyli EXa
tutaj link do aukcji jego ktora wygasla jak dasz rady ja odszukac to sprawdz mi cos na tym pphttp://allegro.pl/show_item.php?item=3413031319
Załączniki
2013-07-21-097.jpg
foto silnika od gtxa 86rok co byl wystawiany w lipcu i sierpniu napewno go kojarzycie, to chyba było na pomorzu ono, u mnie pod maską tak samo
(861.25 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: Mowad »

ciezko sie ciebie czyta bez przecinkow ;)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

Siemasz Spirit;)
Owszem na klapce jest ta naklejka;)
To mnie pocieszyłeś że nie ma tam jakiś kombinacji;)
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: spirit »

Po numerze VIN wychodzi że twoje sciro jest z maja 88 roku, w tym miesiącu wyprodukowano 475 sztuk i twoje wyprodukowano na początku tego miesiąca.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

Dzięki wielkie kolego za zainteresowanie się;)
pozdro
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: spirit »

W domu chyba mam ory kierownicę.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
szymek.gce91
Początkujący
Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 lis 2013, 22:08
Model: Scirocco II
Numer GG: 7863707
Lokalizacja: Gorlice

Re: Scirocco GTX 1.8 88' co sądzicie?

Post autor: szymek.gce91 »

ile byś za nią chciał ? jeśli miałbyś jak, mógłbyś podesłać jej foto;)

-- piątek, 15 lis 2013, 21:15 --

chodzi ci o taką z napisem "scirocco" na niej?
ODPOWIEDZ