Długo oczekiwane us 16v :)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: szewcu »

Po paru latach szukaniu w końcu znalazłem US 16v z klimą :)
Do zrobienia w nim jest pare rzeczy, takich jak, jest pare miejsc gdzie wychodzi rdza więc trzeba będzie to wyczyścić zakonserwować i pomalować, lewa szyba nie działa, licznik pokazuje ile jedzie lecz nie bije ilości przejechanych mil no i ma wylany wyświetlacz zegara. Klima sprawna, hamulce z tyłu tarcze seria, przód nacinane z vr6. Z wyposażenia znajduje się:
1,8 16v+blos
klima
el. szyby
el. lusterka
centralny zamek
siedzenia pół skóra z przodu troche poniszczone lecz wszystko jest do zrobienia :)
wspomaganie kierownicy
Silnik jeździ na półsyntetyku w dobrym stanie :)
W planach jest doprowadzenie go do stanu bardzo dobrego, przeróbek żadnych raczej nie będzie, jedynie co to zderzaki chyba pomaluje na czarno no i karoseria do naprawy i do malowania lecz wszystko z czasem :)

-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:17 --



-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:18 --



-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:18 --
szewcu pisze:Po paru latach szukaniu w końcu znalazłem US 16v z klimą :)
Do zrobienia w nim jest pare rzeczy, takich jak, jest pare miejsc gdzie wychodzi rdza więc trzeba będzie to wyczyścić zakonserwować i pomalować, lewa szyba nie działa, licznik pokazuje ile jedzie lecz nie bije ilości przejechanych mil no i ma wylany wyświetlacz zegara. Klima sprawna, hamulce z tyłu tarcze seria, przód nacinane z vr6. Z wyposażenia znajduje się:
1,8 16v+blos
klima
el. szyby
el. lusterka
centralny zamek
siedzenia pół skóra z przodu troche poniszczone lecz wszystko jest do zrobienia :)
wspomaganie kierownicy
Silnik jeździ na półsyntetyku w dobrym stanie :)
W planach jest doprowadzenie go do stanu bardzo dobrego, przeróbek żadnych raczej nie będzie, jedynie co to zderzaki chyba pomaluje na czarno no i karoseria do naprawy i do malowania lecz wszystko z czasem :)
fotki zaraz po zakupie :)

-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:17 --



-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:18 --
-- wtorek, 30 kwi 2013, 13:20 --
Załączniki
11.jpg
(498.78 KiB) Nie pobierany
10.jpg
(551.23 KiB) Nie pobierany
9.jpg
(518.24 KiB) Nie pobierany
8.jpg
(554.91 KiB) Nie pobierany
7.jpg
(568.85 KiB) Nie pobierany
6.jpg
(556.23 KiB) Nie pobierany
5.jpg
(590.25 KiB) Nie pobierany
4.jpg
(587.94 KiB) Nie pobierany
3.jpg
(504.63 KiB) Nie pobierany
2.jpg
(459.92 KiB) Nie pobierany
1.jpg
(564.94 KiB) Nie pobierany
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 415
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: amel83 »

Gratulacje trafienia takiego skarbu!
Wyposażenie jak marzenie :shock: - zupełne przeciwieństwo mojego GT :wink:,
blachy też wyglądają całkiem dobrze.
Oby służyła i cieszyła przez długie lata :!:
Dbaj o nią bo 16tek mamy jak na lekarstwo,
a w wersji US to prawdziwy biały kruk.
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: Kamil »

I nawet ma te ohydne amerykańskie zderzaki... ;) Ze zdjęć to stan taki trochę "kasztan plus" ;). No ale jest co ratować, gorzej będzie, jak jakiś element z tych nietypowych (jakby tam poza zawieszeniem i słupkiem silnika było cokolwiek typowego :P) będzie uszkodzony i trzeba go będzie znaleźć. Tym niemniej wypada tylko życzyć powodzenia.

ps. to jest wersja GTI, nie należy o tym zapominać :P
Old Volkswagens never die, they just get lower.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: kostrzyk »

podobno zderzaki euro tez są do niej, wiec zawsze można je zmienić, ale ja bym zostawił tak jak teraz, tylko je najwyżej zregenerował, w końcu co oryginał to oryginał. Kurde też bym chciał mieć klimę :P
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: atosss007 »

Kostrzyk Ty to widzę chory jesteś na punkcie klimy :lol:
Niech mu ktoś tą klimę sprzeda bo szkoda chłopa żeby się męczył :wink:

No proszę ... egzemplarz doposażony przyzwoicie. Gratuluję zakupu. Jak widać, kto szuka ten znajdzie. Fajnie że przybyła kolejna sroczka na forum. Ja też bym go trzymał w oryginale. Pomimo że te zderzaki mi się wcale nie podobają, ( ale nie sugeruj się opiniami innych, ważne że podoba sie Tobie :wink: ) to jednak jest to oryginał i sądzę że szkoda było by je wymieniać. Powodzenia w dopieszczaniu furexa. Najważniejsze że nie kupiłeś tego co było i leżało odłogiem, tylko wytrwale i konsekwentnie szukałeś takiego modelu jaki chciałeś. Za to z mojej strony szacun :wink:
Powodzenia. Wytrwałości i cierpliwości :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: kostrzyk »

Michał ale on już miał srokę, ta w dizlu, co teraz wisi na sprzedaż :D
Obrazek
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: szewcu »

To prawda wcześniej też miałem sirocco w tym ostatnie w dizelku to co teraz jest na sprzedaż, te zderzaki też mi się nie podobają za bardzo lecz pomaluje je całe na czarno razem z tymi czerwonymi wstawkami to już nie będzie tak źle wyglądać a zawsze to będzie orginał :) jedynie mnie ciekawi vin bo jest początek wvw czyli taki jak szedł na niemcy, a samochód wygląda na wersje z us, no i mam papiery że był sprowadzany ze stanów. Wie ktoś może dlaczego taki jest początek numeru vin? A żeby nie było to na podszybiu, na desce i na wnęce tam gdzie są drzwi kierowcy vin się zgadza i jest taki sam.
Kostrzyk nie chce cię dobijać ale klima działa wspaniale w scirocco i jest to duży plus :)
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: Kamil »

Bo początek vinu nie ma nic wspólnego z rynkiem, na który samochód był produkowany. Pierwsze trzy znaki to oznaczenie producenta. WVW to akurat po prostu samochód osobowy Volkswagena. Więcej tu: http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/dekoder-vin/

Twój vin powinien wyglądać tak: WVWZZZ53Z_K_ _ _ _ _ _, gdzie WVW to oznaczenie producenta, ZZZ - znaki wypełniające bez znaczenia, 53 kod modelowy Scirocco, Z - znów znak wypełniający, _ odpowiednia litera roku produkcji - L =1990, każdy rok w górę lub w dół to odpowiednio następna lub poprzednia litera alfabetu, K oznaczenie fabryki - Osnabruck, skąd pochodzą wszystkie scirocco i na koniec sześciocyfrowy numer seryjny.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: herbiasty »

Dobra baza na taki OEM+ :) tylko koło i zawias.
Roboty widać co nie miara, ale egzemplarz warty renowacji!
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: atosss007 »

kostrzyk pisze:Michał ale on już miał srokę, ta w dizlu, co teraz wisi na sprzedaż :D
yptaryptaty ... nie przyczaiłem :lol:

W sumie to mnie jakoś nie dziwi że diesel idzie do żyda. W końcu to auto sportowe a nie wózek dla mamy na zakupy :wink: Nie ma to jak dobre 16V ... i jest moc :lol:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: Turek GD »

autko fajnie wygląda. Chociaż tak jak przedmówcy moi, również zderzaki nie przypadły mi do gustu :)
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: szewcu »

Kamil pisze:Bo początek vinu nie ma nic wspólnego z rynkiem, na który samochód był produkowany. Pierwsze trzy znaki to oznaczenie producenta. WVW to akurat po prostu samochód osobowy Volkswagena. Więcej tu: http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/dekoder-vin/

Twój vin powinien wyglądać tak: WVWZZZ53Z_K_ _ _ _ _ _, gdzie WVW to oznaczenie producenta, ZZZ - znaki wypełniające bez znaczenia, 53 kod modelowy Scirocco, Z - znów znak wypełniający, _ odpowiednia litera roku produkcji - L =1990, każdy rok w górę lub w dół to odpowiednio następna lub poprzednia litera alfabetu, K oznaczenie fabryki - Osnabruck, skąd pochodzą wszystkie scirocco i na koniec sześciocyfrowy numer seryjny.
to mam dobrze, a już się martwiłem że powinno być z przodu 1vw, dzięki wielkie :)
herbiasty pisze:Dobra baza na taki OEM+ :) tylko koło i zawias.
Roboty widać co nie miara, ale egzemplarz warty renowacji!
zawias faktycznie się przyda bo jest wysoko bardzo, a felga to się zobaczy bo te orginały też mi się podobają :) jedynie opony 14" musze kupić bo teraz mam zimówki :)
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: vorph666 »

Znam tą srokę... stacjonowała w Wołominie, Zielonce lub Kobyłce :-) Trochę widzę, że podupadła w stosunku do tego jak wyglądała jeszcze z półtora roku temu. Tak czy owak całkiem przyjemna, no i jak raz spotkałem się z nią na jednej drodze to różnica potencjału pod maską była bardzo zauważalna (JH w stosunku do 16V) Właściciel dogonił mnie, pomachał, dał gazu i tyle go widziałem, choć ja też nogi z gazu nie zdejmowałem :-)

Zderzaki USA muszą zostać, bo choć kwestia ich urody jest dyskusyjna, to robią z tego autka unikat :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: obar »

No to wreszcie znalazłeś czego szukałeś :) . Nawet nie jet zniszczony ten egzemplarz. Deska za bardzo nie jest powyginana od słońca, więc podejrzewam, że nie jest popękana przy nawiewach.
Tylko skoro masz wersję US to przydałyby się kierunki US a nie europejskie :P . Czyli te wystające.
Powodzenia w dopieszczaniu autka :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Długo oczekiwane us 16v :)

Post autor: szewcu »

vorph666 pisze:Znam tą srokę... stacjonowała w Wołominie, Zielonce lub Kobyłce :-) Trochę widzę, że podupadła w stosunku do tego jak wyglądała jeszcze z półtora roku temu. Tak czy owak całkiem przyjemna, no i jak raz spotkałem się z nią na jednej drodze to różnica potencjału pod maską była bardzo zauważalna (JH w stosunku do 16V) Właściciel dogonił mnie, pomachał, dał gazu i tyle go widziałem, choć ja też nogi z gazu nie zdejmowałem :-)

Zderzaki USA muszą zostać, bo choć kwestia ich urody jest dyskusyjna, to robią z tego autka unikat :-)
ja ją kupiłem z Zielonki, fakt z zewnątrz jest pare rzeczy do zrobienia, lecz silnik faktycznie nie ma porównania do JH :) Zderzaki zostają te co są, jedynie zostaną całe razem z tymi czerwonymi wstawkami na nim pomalowane na czarno by ładniej wyglądało :)
obar pisze:No to wreszcie znalazłeś czego szukałeś :) . Nawet nie jet zniszczony ten egzemplarz. Deska za bardzo nie jest powyginana od słońca, więc podejrzewam, że nie jest popękana przy nawiewach.
Tylko skoro masz wersję US to przydałyby się kierunki US a nie europejskie :P . Czyli te wystające.
Powodzenia w dopieszczaniu autka :) .
deska nie jest spękana :) a kierunki myśle że wcześniej czy później znajdą się takie jak mają być, wszystko powoli :) Z tyłu w lampach obrysówka jest i działa to już nie jest źle :)
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
ODPOWIEDZ