Turbo Experyment by Anavel & Atos

Pochwal się swoim Scirocco.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: atosss007 »

Dzięki chłopaki za mile słowo.
Mowad szpera juz jest ;) widziałbym tu teraz DSG jeszcze do skrzyni szóstki bo mam małą kiere i trochę strach odrywac jedna rękę od niej żeby biegi zmieniać. No a nie powiem ... dość często się je zmienia.
Emil coś tam z czasem wrzucę ale na razie to nie wygląda bo nawet zderzaka z przodu nie ma. Żeby był musi przejść pewne modyfikacje a na razie brak na takie rzeczy czasu. Natomiast jak znajdę chwile to wrzuć foto spod maski. Holek odwalil kawał dobrej roboty i pod maską jest bardzo schludnie jak na taką rzeźbę.
Majkel z Tobą to ja nawet bym się nie gonił. Wszak wszyscy wiemy ze sens jakiś wyścigów z Tobą jest tylko jeśli auto wchodzi w ponad dźwiękową zaraz po wrzucenie dwójki ;-)
Wczoraj trochę pojeździlem pod osłona nocy. Nie wytrzymałem juz i zacząłem zabawę na drugim programie. Nadal mam fan ale tak sobie myślę że mogłoby jeszcze być ze 100 150 HP więcej :-)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: wesyl »

Moc fajna, chciałbym kiedyś zobaczyć te auto, nie tyle co w akcji co z podniesiona maska i z Tobą pogadać co i jak :) Niemniej obojetnie co i jak to gratuluje oraz troche zazdroszcze wyniku bo jest fenomenalny :)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: Majkel »

Michał koło Łodzi budują tor - w lipcu otwarcie więc wbijaj to się sprawdzimy :D ale wygrany płaci za paliwo ;p
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: wesyl »

Majkel tylko przynieś fakture, abysmy wiedzili co do boilidu tankujesz :D
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: atosss007 »

wesyl pisze:Moc fajna, chciałbym kiedyś zobaczyć te auto, nie tyle co w akcji co z podniesiona maska i z Tobą pogadać co i jak :) Niemniej obojetnie co i jak to gratuluje oraz troche zazdroszcze wyniku bo jest fenomenalny :)
Na pewno będzie okazja ;) Wiesz co ? Żeby jeszcze było gdzie tym jeździć :/ Sroka jest dość lekka a przy gwincie staje się dość mało stabilna przy wyższej prędkości na dziurach. No a u nas dziur nie brakuje. W drogach, w budżecie, w kieszeni a u niektórych w głowach :lol:
Na trasie koleiny też nie służą, także ciężko czasem jak wiezie na boki :D
Majkel pisze: :D ale wygrany płaci za paliwo ;p
Majkel, a mama wie że ćpiesz ? :mrgreen:

Niestety nie ma czasu jeździć :roll:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: wesyl »

No to albo zawieszenie gwintowane lepsze wstaw, albo air ride. Ja przy ABfie mialem juz pare niemilych przygod na gwincie jak wpadl air to auto pacuje lepiejna nierównosciach a pozostaje sztywne - oczywiscie mowa o zaworze na sztyce a nie na oś :) Ale nadal czekam na relacje foto :)))
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: Mowad »

Majkel pisze:Michał koło Łodzi budują tor - w lipcu otwarcie więc wbijaj to się sprawdzimy :D ale wygrany płaci za paliwo ;p
Atos - sroką to się nawet tam nie wybieraj, dziurawa miska jak w banku :)

Najpierw by mogli w Lodzi zrobic drogi, mialem watpliwa przyjemnosc przejechac sie ostatnio dwa razy przez ta miejscowosc, kurde nawierzchnia gorsza niz na slasku :) A tory tramwajowe to juz wyzwanie.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: Majkel »

Bo Łódź jest hipsterem polszy i nie potrzebuje mejnstrimowych dróg ;D
A tor krótki ale nowy budują!
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: atosss007 »

wesyl pisze:No to albo zawieszenie gwintowane lepsze wstaw, albo air ride. Ja przy ABfie mialem juz pare niemilych przygod na gwincie jak wpadl air to auto pacuje lepiejna nierównosciach a pozostaje sztywne - oczywiscie mowa o zaworze na sztyce a nie na oś :) Ale nadal czekam na relacje foto :)))
No cos tam wrzucę ;)
Mam u siebie Gwint V-maxxa z regulacją sztywności i w sumie to pracuje przyzwoicie. No ale nie ma porównania do czarnucha.
Licznik sobie przerobiłem coś na wzór z czarnucha, ale tutaj kolor czerwony. Na zdjęciu trochę pedalski różowy wyszedł ale ap w telefonie nie ogarnia tego typy kolorów. W rzeczywistości świecą jednak trochę inaczej. Licznik wyskalowany po wymianie wskazówki. Siakoś się ułamała. Założona nowa wskazówka i z GPS przy 120 zegar pokazuje 117.

Obrazek

No i nowy piec :lol:

Obrazek

No i spotkały się sroki po dłuższej separacji. Experyment tymczasowo na zwykłym US froncie, ale wrócą soczewki i xenon. Sprzedałem białe kierunki i w to miejsce kupiłem czarne takie jak w czarnuchu.

Obrazek

Zostało zamontować pakiet kamei, ale nie jestem jeszcze pewien co do koloru na nim. Może jakaś folia :roll: W sumie są fajne folie widziałem wzorniki. Tylko takie wypaśne są przesadnie drogie. Ale jeszcze pomyślę. Podsufitka jest do wymiany, ale mam już umówionych kolegów od tapicerek i pójdzie jakaś alcantara chyba.
Plany car audio :
2 głośniki na blutata i odtwarzacz mp3. Opcjonalnie słuchawki :)
Jutro jeszcze mam chytry plan dokupić moduł blutata do Emu żeby za pomocą telefonu odczytywać dane z komputera. Dziwnie się czuję jak nie mam wskźnika temperatury. Ale po co kupować wskaźniki jak można mieć w kieszeni :)
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: Sławek »

Atoss gdybyś miał jakies lampy US na zbyciu to chetnie przygarne. Szukam juz dosyc długo i nic..

Ogólnie bardzo ładnie wyszło. Gratulacje I MAM NADZIEJE ZE TO NIE KONIEC :)
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: atosss007 »

Heh ... ta historia nigdy się nie kończy. Z resztą co ja Ci będę opowiadał. Sam wiesz ;)
Są dalsze plany na to auto ale na razie bardziej estetyczne niż mechaniczne. Musze założyć kameia i jeszcze raz wylakierowac tylny błotnik bo jakieś barany driftowaly sobie i auto dostało kamieniem :(
Czeka mnie przerobienie zderzaka przedniego i doprowadzenie z niego powietrza do dolotu. Trochę musze ogarnąć wiązkę świateł i przełożyć lampy. Zrobić nowa podsufitke i ubrać go pro lnie bo na razie nawet boczkow drzwi nie ma :) jak trochę oddychne po tej zabawie będziemy z Holkiem modzie dalej ale to już nie w tym roku na pewno.
Szkoda ze nie odezwałes się ze 2 dni wczesniej bo coś bym Ci przygotował. A teraz jestem w drodze do noska. Będę najwcześniej w PL dopiero na początku wakacji.
Miałem takie odczucia ze wentylator włącza się za często i jakoś słabo zbita temperaturę. Kupiłem wiec moduł bluetooth do EMU i podłączyłem. Okazało się ze wszystko jest tak jak powinno byc i jak chłopaki ustawili. Wentylator włącza się dość wcześnie bo przy 92 stopniach i wyłącza się przy 89 wiec zakres schładzania jest nie wielki. Na szczęście mam dodatkowy włącznik wentylatora wiec mogę sobie tym sterować sam. Samo urządzenie bluetooth dość fajne ale musze jeszcze odinstalować parę dodatkowych czujników bo nie wszystko pokazuje co może. Urządzenie łączy się za pomocą dashboarda z telefonem lub tabletek. Żeby było ciekawiej jest dużo dokładniejsze niż na przykład wskazowkowy obrotomierz czy dodatkowe wskaźniki analogowe.
Załączniki
Screenshot_2016-04-08-09-51-24.png
(136.52 KiB) Nie pobierany
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: Sławek »

Ogólnie to mi tez sie nie spieszy:) Mam poważniejsze prace przed soba niz montaz lamp :)
Obrazek
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 415
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: amel83 »

atosss007 pisze:...
Zostało zamontować pakiet kamei, ale nie jestem jeszcze pewien co do koloru na nim..
.. a może zostaw go bez Kamei'a :?:
Z tym przedliftowym wysokim spoilerem i bez 'plastików' wygląda naprawdę śweitnie.
No i gratuluję realizacji kolejnego projektu.
Niech moc będzie z Tobą :D
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: obar »

No gratulacje :) . Tak jak Mowad zauważył- faktycznie przy tej mocy by się szpera przydała. W końcu się doczekałeś :) .
A Anię przewiozłeś? Jeśli tak to jak wrażenia?
Wynik niewąski :)
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Turbo Experyment by Anavel & Atos

Post autor: atosss007 »

Sławek pisze:Ogólnie to mi tez sie nie spieszy:) Mam poważniejsze prace przed soba niz montaz lamp :)
To odezwij się na początku wakacji ;)

Adam myślałem o tym bo podoba mi się na golasa ale mam już przygotowany pakiet. Trzeba tylko założyć.

Łukasz szpera juz jest ;)
Ania nie jechała jeszcze bo bylem w PL sam i bardzo krótko. Także nie miała się okazji przejechać jeszcze ale w wakacje się przejedzie na pewno.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
ODPOWIEDZ