Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Pochwal się swoim Scirocco.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

Bez kitu nienawidzę pisać z telefonu, zawsze zapominam potem sprawdzić co mi słownik pozmieniał

-- poniedziałek, 30 cze 2014, 19:21 --

psze Państwa, problem jest, złom przerywa mi niestety znowu (nienawidzę go, chyba domaga się nowego silnika :D), robi to dość regularnie przy 1,8k, 2,5k, 4 k obrotów (nie wiem czy czasem nie przerywa tylko na jednym cylindrze) , na pozostałych obrotach nie ma problemu, dodatkowo po rozebraniu aparatu, na jednym cylindrze, elektroda jest nierównomiernie przypalona, tak jak by łapała tylko połową elektrodą. Dodatkowo zdarza mu się że pali na 3 gary ale po chwili łapie i czwarty.

zostały wymienione świece, kable, cewka, aparat jakieś 2 lata temu na komplet nówkę sztukę bosha, czy ktoś ma jakieś pomysły co z tym można zrobić, czy uszkodzony hall objawia się przerywaniem, auto nie gaśnie, a przerywanie objawia się i na zimnym i na ciepłym silniku, choć zdąża musie że nie przerywa choć ostatnio rzadko.

bez kitu nie mam już siły do tego silnika, jak by ktoś miał jakiś pomysł co to może być, chętnie się dowiem.
Pacjent to jak wiadomo 1.8 16v KR jak by ktoś zapomniał :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Sławek »

Sugerujac sie tylko tym co napisałes, przyczyny szukał bym w układzie zasilania paliwowego. Obstawiam ze silnik pracuje na elektronicznym wtrysku,i proponuje sprawdzic jak działa cała listwa. Objawy które opisałes to dosc czesty efekt zle pracujacych wtryskiwaczy/wtryskiwacza. (jezeli za zła prace odpowiadała by sama pompa zasilajaca, napewno szybko rozpoznał bys jej objawy, wiec tu bym raczej nie szukał),
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

sęk w tym że u mnie na mechaniku (k-jet) oraz na gazie są te same objawy, dlatego obstawiam że to coś z zapłonem.

-- sobota, 5 lip 2014, 17:03 --

wreszcie, udało się załorzyć tłumik z audi 2.5tdi, niestety podczas dopasowywania rozwalilismy łącznik elastyczny(rozszczelnił sie), wiec jutro wyprawa na giełde na słomczyn z nadzieją że uda się dorwać części i ogarnąć auto do końca, przeszczep się udał tłumik ładnie siedzi, końcowki również udało się ładnie dopasować i naszczęście nic nietrzeba było wycinać


efekt juz jest zajedwabistym, jest sporo ciszej tylko łącnzik pierdzi, myśle ze po wymianie łacznika będzie bajka.


pozatym załorzyłem kiere od playstation, 28 raid HP z nabą i snap off-em.
Obrazek
kostek
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:55

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostek »

A gdzie fotki ?
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

nie ma co pokazywać, żadna rewelacja :D

-- środa, 9 lip 2014, 23:18 --

pierwszy raz sroka nie dowiozła mnie do domu, zerwał się pasek klinowy, mimo że nie wydawał żadnych odgłosów oraz nie wydawał się uszkodzony, zerwał się , na szczęściem z pomocą przyszedł tomek "wind" podjechał i poratował paskiem, także auto uruchomione ale trzeba paski powymieniać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maniuusssss
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 540
Rejestracja: 12 lut 2008, 17:52
Numer GG: 10251551
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Maniuusssss »

a z przerywaniem doszłes? :wink: i pokaż fote kiery :P
VW Scirocco Scala 1988 - było...
VW Corrado 2.0 16V 1992 - było..
VW Scirocco 1.8 GT II 1990 - było...ale wciżż żyje na forum...
VW Corrado 2.0 8V było..
VW Corrado 1.8 G60 było...
Scirocco GT II było…
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

na razie podejrzewam moduł zapłonowy, jak podmienię to będę wiedział, a kiery nie mam zdjęć.

-- niedziela, 13 lip 2014, 17:04 --

wymieniłem uszkodzony łącznik, no teraz jest wreszcie cicho, tylko teraz szum powietrza zaczął mi przeszkadzać oraz odwały się jakieś świerszcze we wnętrzu :D


z nowych wieści z placu boju, ogarnąłem centralny zamek, oryginał z audi 80 plus centralka sterowania z pilota.

poza tym ogarnąłem szyberdach, wreszcie chodzi w dwóch płaszczyznach, oraz wymieniłem prowadnice szyb z drzwi, przy pełnym otwarciu nie telepią mi się w drzwiach :D

w weekend wpadną jeszcze soczewki na przód i i za jakiś czas muszę ogarnąć komorę bo mam kilka wykwitów rdzy, kolejny krok to chyba będzie szukanie silnika wreszcie.
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

Pilna prośbą o pomoc w odgadnieciu jakie walki znalazłem w głowicy mojej szesnastej, na obu walkach są praktycznie te same oznaczenia na obu jest 027 wwo 7e, jedyba roznica to na wydechowym jest jeszcze oznaczenie 8b a na ssacym 2b. Czy to sa seryjne walki od KR bo ssacy wyglada jak by byl uciety?
Wysokość wznioski wydechowego 48mm ssący 47,7mm mierzone suwmiarką wiec niezbyt dokladnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Sławek »

Miałem ten sam dylemat,

Ssący wygląda jakby był ucięty zwykłą szlifierką kątową,

Wałki okazały się być seryjne,

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276538
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

pojawiło się kolejne pytanie, zapodałem rozrusznik z 1.6td, pasuje i działa, lecz jest jeden problem, standardowy z rozrusznik z 16v oprócz wejścia z plusa i wejścia ze stacyjki ( nr30) ma jeszcze wyjście 15a którego nie ma w rozruszniku z dizla, z wyjścia tego jest zasilane tzw. ssanie ( zaworki i dodatkowy trysk) teraz pytanie jak to podłączyć aby wszystko działało bez tego wyjścia w rozruszniku, czy mogę zasilić to poprzez przekaźnik który będzie załączał się po przekręceniu stacyjki?
Obrazek
ricco
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2011, 23:36

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: ricco »

nie wiem co to te "zaworki" ale dodatkowy wtrysk czyli ten rozruchowy dostaje plusa jak kręcisz rozrusznikiem i wtedy leje. Problem będzie z termowlacznikiem który rozłącza ten dodatkowy wtrysk w zależności od temperatury silnika i to pewnie o ten zawór ci chodzi więc plusa możesz ciągnąć po stacyjce z tego samego sygnału co na rozrusznik.
zacisk 30 to bezpośredni z aku, a 15a sygnał cewki/rozrusznika
Niech mnie ktoś poprawi jesli pier*olę :-)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

temat ogarnięty, dzięki pomocy Amela nabyłem włącznik elektromagnetyczny nówkę boscha z wyjściem 15a, także będzie tak jak powinno.

dziś czeka mnie wymiana kabli, regulatora napięcia, w/w włącznika rozruszniku, oraz zbiorniczka przelewowego.
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

rozrusznik ogarniety, kable tez, ladowanie jest bardzo dobre czyli wieczór udaany.

Żeby nie było zbyt kolorowo to jakoś słabo schodzi z obrotów i słabo się wkręca, oraz mryga mi kontrolka wody choć płyn jest w normie, ma ktoś pomysł jakie mogą być tego przyczyny?
Obrazek
ricco
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2011, 23:36

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: ricco »

odłącz czujnik czy będzie mrugać, jak będzie zepsuty to będzie zwierac do masy więc po odłączeniu powinien przestać mrugać :) czujnik ani dwie dychy :p
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

Mam już Nowy założony i nic się nie zmieniło
Obrazek
ODPOWIEDZ